Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93
  1. #11

    Domyślnie

    No właśnie i to jest kwestia która mnie też nurtuje jak to w końcu jest z tą koniecznością skracania czasu przy wyższych rozdzielczościach matryc... Sam już byłem prawie zdecydowany na D850 do swojego starego Nikkora AF-S 2.8/400. Do tej pory działałem w przyrodzie na D3. Kolejne pytanie na ile można liczyć w wyższym iso? 3200?

  2. #12

    Domyślnie

    W D850 problem poruszenia zdjęcia jest marginalny, problem buforu z normalnym XQD nie istnieje, a iso 10000 spokojnie wygląda dobrze, szczególnie jak je zeskalujemy do 24 MPX na przykład. Nie wiem jak to się na z D810, ale D850 spokojnie można wybrać do takich zastosowań. Szczególnie że tryb DX w D850 ma rozdzielczość D500

  3. #13

    Domyślnie

    No ja sobie testowałem na moim biegającym psie i w d850 musiałeś stosować wyraźnie krótsze czasy niż na A9 II... Wcześniej miałem d800E i tam ta loteryjność była jeszcze nieco większa.

  4. #14

    Domyślnie

    Na D4 z 50 spokojnie 1/40, na D850 1/60... Dla mnie to marginalna różnica... Nikkorem 70-200 z włączoną stabilizacją 1/80 na 200 mm z biegającym dzieckiem... Nie widzę żadnej przepaści

  5. #15

    Domyślnie

    Nie będę się licytował Ja napisałem o swoich doświadczeniach Ty możesz to oczywiście inaczej oceniać. Niech się może wypowiedzą "ptasiarze"...
    ps. Nie pisałem o przepaści a o konieczności stosowania krótszych czasów.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 17-01-2020 o 17:45

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Kolejne pytanie na ile można liczyć w wyższym iso? 3200?
    Jeśli wierzyć DxO, różnica jest w okolicy ~1EV, po przeskalowaniu, na korzyść D850. Za to zdecydowanie ciekawiej wygląda DR.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Nie będę się licytował Ja napisałem o swoich doświadczeniach Ty możesz to oczywiście inaczej oceniać. Niech się może wypowiedzą "ptasiarze"...
    ps. Nie pisałem o przepaści a o konieczności stosowania krótszych czasów.
    No dokładnie, każdy jakoś to ogarnia po swojemu. Ja z D850 jestem więcej niż zadowolony, porównania z innymi D8xx nie mam, najłatwiej dało się utrzymać zdjęcia z D700 pomimo najgłośniejszego trzaskania lustra
    Znawcy ptaków, albo lotnicy. Ja znam jednego od nas z forum, który z D810 przesiadł się na D500 i jest zadowolony

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    problem buforu z normalnym XQD nie istnieje
    A ile klatek w jednej ciągłej serii z zachowaniem max. szybkości (raw) robi D850 ?
    W A9 II np., można w max. 20kl/s (z działającym cały czas af-c i pełnym podglądem fotografowanego obiektu/sceny) zrobić bez utraty szybkości 239 zdjęć
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 17-01-2020 o 18:52

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    A ile klatek w jednej ciągłej serii z zachowaniem max. szybkości (raw) robi D850 ?
    W A9 II np., można w max. 20kl/s (z działającym cały czas af-c i pełnym podglądem fotografowanego obiektu/sceny) zrobić bez utraty szybkości 239 zdjęć
    Ale trochę bez sensu pytanie... Może powiedz ile zdjęć w serii zrobi A7R3, bo zdaje się, że D850 to jego odpowiednik... A A9II to raczej z D5 lub D6 jak już będzie porównamy...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale trochę bez sensu pytanie... Może powiedz ile zdjęć w serii zrobi A7R3, bo zdaje się, że D850 to jego odpowiednik... A A9II to raczej z D5 lub D6 jak już będzie porównamy...
    Oczywiście masz rację. Ale przecież jesteśmy w wątku dot. fotografowania zwierząt/ptaków...
    Tutaj szybkość jest bardzo ważna. Dlatego do ptaków poleciłbym A9/9II a nie A7R III/IV
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 17-01-2020 o 19:27

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ptaki ] Postrach ptaków
    By FotoDam in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2019, 06:35
  2. [ Przyroda ] Kilka ptaków
    By pepedros in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 19:53
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-11-2017, 20:20
  4. [ Przyroda ] Dom dla ptaków
    By zbig1972 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 22:13
  5. [ Przyroda ] ... z braku ptaków :-(
    By razza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •