Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110
  1. #1

    Domyślnie Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD

    Witajcie


    Czy już każdy się przesiadł na bezlusterkowce czy jeszcze znajdą się tu tacy, którzy są skłonni kupić kolejny słoik pod DSLR?


    Ktoś może coś powiedzieć o tym Tamronie? Czy on aby nie pudłuje jak Sigma 35/1.4A?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tamron-sp-35mm-1.4-lens.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	25,4 KB
ID:	35713

  2. #2

    Domyślnie

    Jest już gdzieś temat tego Tamrona. Jak jesteś cierpliwy, to prędzej czy później coś o nim napiszę

  3. #3

    Domyślnie

    Teraz znalazłem wątek. Skrobnij coś na temat tego Tamrona, bo mnie ciekawi. Szczególnie AF, bo obrazek wszędzie piszą, że ma genialny. Jeśli AF jest taki jak w Sigmie to niech to wrzucą do krateru wulkanu - akurat na Filipinach jeden się uaktywnił

  4. #4

    Domyślnie

    Wciąż za drogi na tle Arta 40/1.4, nie ma co się napalać. Kręci mnie ten Tamron od kilku miesięcy, trafia kilkoma swoimi cechami w sweetspot i liczę na to, że już wkrótce będę miał okazję go obmacać. Ale za te pieniądze to dobra oferta tylko dla osób, które definitywnie skreślają Sigmę z powodu ciężaru i gabarytu.

  5. #5

    Domyślnie

    Za drogi... Przecież Sigma jest ciut droższa, a patrząc na różnicę w ogniskowej, to właściwie porównywalne obiektywy Dla mnie 40 mm nie pasuje. Za blisko 50, z kolei daleko od 85 i tak nie wiadomo jak to ugryźć... Tamron jest na liście zakupów, Art 35 jest fajnym, małym, ostrym szkłem, ale kuszą mnie uszczelnienia i ponoć pewniejszy AF. Mając Tamrona 85 1.8 VC jestem przekonany, że 35 1.4 jest dobra

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Za drogi... Przecież Sigma jest ciut droższa, a patrząc na różnicę w ogniskowej, to właściwie porównywalne obiektywy
    Dokładnie tak. Tamron wciąż jest zaledwie o ca 300zł tańszy od Sigmy, a optycznie to jednak słabsze szkło.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łolt Diznej Zobacz posta
    Dokładnie tak. Tamron wciąż jest zaledwie o ca 300zł tańszy od Sigmy, a optycznie to jednak słabsze szkło.
    Ale masz test, który może to potwierdzić? Ja na razie nie spotkałem się z opinią, że optycznie jest słabszy od czegokolwiek w okolicy 35 mm Choć oczywiście 40 Art jest wybitnie dobra. Na pewno jest lepszy od 35 Art i generalnie o to mi chodzi. 40 jest za duża i ciężka, do tego dziwna ta ogniskowa dla mnie. No i lubię 50 Art, ciężko byłoby się pozbywać

  8. #8

    Domyślnie

    No Paaanie, przecież z sufitu bym nie brał:

    https://www.the-digital-picture.com/...1392&FLIComp=0

    https://www.the-digital-picture.com/...mp=0&APIComp=0

    Różnice nie są jakieś dramatyczne, ale patrząc na te sample, to jednak bez mrugnięcia okiem 300zł więcej był wyłożył. Liczyłem, że Tamron po Nowym Roku zejdzie poniżej 4000. Wtedy, biorąc pod uwagę znacznie niższą wagę niż w przypadku Sigmy, moglibyśmy już dyskutować.

    Ogniskowa dziwna, taka filmowa. Ale z drugiej strony to rozwiązanie odwiecznego problemu zasadności dźwigania jednocześnie 35 i 50. Pewnie z racji lekkiej egzotyki bierze się ogólnie niska świadomość istnienia tego obiektywu. Wszyscy namiętnie porównują Tamrona do starego Arta 35/1.4, podczas gdy prawdziwą konkurencją dla niego jest czterdziestka. Niższa waga to naprawdę argument za Tamronem, bo 40 to taki sam kloc jak Sigma A85/1.4. Gdyby tylko cena T. była nieco mniej marketingowa, a bardziej rynkowa...
    Ostatnio edytowane przez Łolt Diznej ; 20-01-2020 o 00:35

  9. #9

    Domyślnie

    Sigma kusi jakością optyczną, ale dla mnie 35mm to szko uniwersalne, także do wnętrz, które u mnie bywają ciasne. Więc boję się tych +5mm.
    BTW - w kraju producenta ten Tamron kosztuje teraz 3,1 kpln, a Sigma 40 4,05 kpln.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    w kraju producenta ten Tamron kosztuje teraz 3,1 kpln, a Sigma 40 4,05 kpln.
    To jest dobra wiadomość, bo znaczy, że Tamron u nas powinien wyraźnie stanieć. Tak sobie, mniej więcej, wyobrażałem docelowy dystans cenowy między tymi obiektywami.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 08:51
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •