Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Gdzie hosting

  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem po co WordPress i nie wiem jak to stawiać...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Nie wiem po co WordPress i nie wiem jak to stawiać...
    Nie będziesz na Hostingu stawiał strony? Ma to być magazyn na pliki?

    Polecam coś najtańszego

    gbzl.pl - 10GB = 12,30 / rok.

    Stawiałem tam mini farmy stronki zapleczowe pod pozycjonowanie.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  3. #13

    Domyślnie

    zenbox, mam tam 16 kont

    Chociaz tak bazowo, cena po podwyzkach jakis czas temu moze byc taka sobie, bo nie potrzebujesz nielimitowanej powierzchni, nielimitowanych kont e-mail (ograniczenie podstawowe 5gb per konto).
    Co do pakietu podstawowego, tj. 5k unikalnych uzytkownikow - ciezko to przeskoczyc. Support + directadmin na duzy plus, inne hostingi, ktore sporadycznie odwiedzam od strony panelu to z reguly kaszana ergonomiczno-techniczna.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    zenbox, mam tam 16 kont

    Chociaz tak bazowo, cena po podwyzkach jakis czas temu moze byc taka sobie, bo nie potrzebujesz nielimitowanej powierzchni, nielimitowanych kont e-mail (ograniczenie podstawowe 5gb per konto).
    Co do pakietu podstawowego, tj. 5k unikalnych uzytkownikow - ciezko to przeskoczyc. Support + directadmin na duzy plus, inne hostingi, ktore sporadycznie odwiedzam od strony panelu to z reguly kaszana ergonomiczno-techniczna.
    Direct Admin jest już praktycznie standardem nawet w wspomnianym gbzl za 12 zł rocznie.

    Autorowi chyba zależy na przestrzeni dyskowej żeby magazynować pliki - więc ja bym brał jak najtaniej co by FTP działało prawidłowo.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  5. #15

    Domyślnie

    No i chyba poczta, wiec napewno hosting, ktory nie laduje co chwile na rbl'ach

  6. #16

    Domyślnie

    Ftp i oczywiście stronę przenieść by się przydało. Ale czy do tego WordPress potrzebny? Mam już strukturę, tylko ja zagospodarować na nowym adresie

    Gbzl już nie przyjmuje nowych zamówień.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 15-01-2020 o 00:17

  7. #17

    Domyślnie

    WordPress jest teraz najpopularniejszym i chyba najlepszym CMS do łatwego postawienia współczesnej technologicznie strony www.
    Do tego "stawia się sam".
    Możliwości "theme" kupowanego za 50$ (ale nawet darmowego) są oszałamiające i fenomenalnie proste do użycia przez laika.

    Mam dwa służbowe Business serwery na home.pl i mają one swoje zalety, lecz kosztują 1000zł/rok. Ostatnio przedłużyłem hosting w zenbox w Black Friday za 120zł/rok (moja mała stronka ze stopki).
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    No i chyba poczta, wiec napewno hosting, ktory nie laduje co chwile na rbl'ach
    Możesz wyjaśnić właśnie ten temat? bo jak dobrze rozumiem to hosting jest karany za serwery spamerskie które na nim się znajdują. Dlatego wiadomości z normalnych stron trafiają też do spamu.
    Da się coś z tym zrobić? czy np lepiej jest założyć konto email firmy na skrzynce gmail.?
    U mnie mam jeszcze włączone przekierowywanie wiadomości z głównej na dwie skrzynki prywatne. I jak jeszcze sprawdzanie spamu nie jest problemem to odpisywanie i świadomość że klient tego nie zobaczy jest bez sensu.
    Tak samo odpisywanie z prywatnej też nie jest rozwiązaniem. A z tego co widzę to w PL to chyba większość hostingów tak wygląda.

    Co do WP to również polecam, zwłaszcza jak ktoś jest kompletnie zielony jak ja w tych sprawach.

  9. #19

    Domyślnie

    Kiedyś wydłubalem stronę w HTMLu, trochę poszalalem w dreamweaverze, acz to wszystko i tak na prosty DHTML wychodziło, a teraz wpress mnie przyprawia o ból głowy, nic nie można zmienić prosto jak się chce, gubię się.
    Czy trzeba umieszczać WP od nowa w innym katalogu/poddomenie jeśli chce mieć drugi blog, np. domenę zdjęcia.xxx.yyy i teksty.xxx.yyy?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Możesz wyjaśnić właśnie ten temat? bo jak dobrze rozumiem to hosting jest karany za serwery spamerskie które na nim się znajdują. Dlatego wiadomości z normalnych stron trafiają też do spamu.
    Da się coś z tym zrobić? czy np lepiej jest założyć konto email firmy na skrzynce gmail.?
    U mnie mam jeszcze włączone przekierowywanie wiadomości z głównej na dwie skrzynki prywatne. I jak jeszcze sprawdzanie spamu nie jest problemem to odpisywanie i świadomość że klient tego nie zobaczy jest bez sensu.
    Tak samo odpisywanie z prywatnej też nie jest rozwiązaniem. A z tego co widzę to w PL to chyba większość hostingów tak wygląda.
    Co do WP to również polecam, zwłaszcza jak ktoś jest kompletnie zielony jak ja w tych sprawach.
    Tak dokladnie to ci nie opisze, ale po czesci jest jak piszesz. Konta w zenboxie mam od 7 lat, wiec jak ledwo wyszli z jaskini. Poczatki hostingow to wlasnie jazda z blacklistami i wieczne problemy z mailami. Ma sie to wlasnie tym, ze posiadali wsiurskie konta, ktore pakowaly ich na te listy. Potem z dwa razy zmieniali cloudy, dorzucali zabezpieczenia i lepsze filtry az w koncu chyba po 3-4 latach sam stwierdzilem, ze ich poczta stala sie stabilna. Dlatego takie male tanie hostingi ciezko mi nawet oceniac. Trzeba w to wkladac sporo wysilku, zeby wyjsc na prosta z sama poczta. Druga sprawa, to jak zenbox mial juz skonfigurowanego fpm'a w php dla wielu wersji php od 5 do 7.x, to randomowe hostingi, na ktore trafialem nawet o tym nie myslaly, albo z tym walczyly albo mieli totalnie wywalone. W sumie sie nie dziwie, bo sam to ustawialem na prywatnym dedyku i dziala to ok, ale tylko dlatego, ze robilem pod siebie:P

    I teraz tak, gmail nigdy nie mial problemu z przepuszczaniem wiadomosci z takich srednio stabilnych serwerow, natomiast z tego co pamietam to przyglupie wp i interia sprawdzalo sporo blacklist i problem nie byl w tym, ze cos laduje ci w folderze spam (to akurat nie jest zaden problem, trzeba to zawsze miec na uwadze) tylko wiadomosci z takich serwerow byly discardowane z miejsca, czyli nawet nie zobaczylbys ich w spamie. Nie wiem jak maja to dzis zrobione, ale takie perfidne uwalanie kazdej wiadomosci irytowaly wtedy dwie strony, odbiorce i wysylajacego jednoczesnie.

    Jak sie nie ma pewnosci co do konkretnego hostingu 'pocztowego', ewentualnie sie go nie testowalo i sie nie chce o tym myslec, to g-suite dla firm, tj poczta pod domena w gmailu jest najlepszym wyjsciem, choc nie do konca takim tanim. ( ale jestesmy w kontekscie firmy, wiec nie ma co dziadowac:P )

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Kiedyś wydłubalem stronę w HTMLu, trochę poszalalem w dreamweaverze, acz to wszystko i tak na prosty DHTML wychodziło, a teraz wpress mnie przyprawia o ból głowy, nic nie można zmienić prosto jak się chce, gubię się.
    Czy trzeba umieszczać WP od nowa w innym katalogu/poddomenie jeśli chce mieć drugi blog, np. domenę zdjęcia.xxx.yyy i teksty.xxx.yyy?
    Jezeli masz bloga, to robisz podstrone ze zdjeciami, czyms i dostajesz /zdjecia oraz /teksty. Jak usilnie chcesz uzywac subdomen, czyli xxx.mojadomena. to sie bawisz przekierowaniami, ale jaki to ma sens? Taka izolacja wystepuje glownie w przypadku sklepow na osobnych platformach lub uslug, ktore nie sa w kontekscie twojej witryny.
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 16-01-2020 o 10:25

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Hosting serwer www - gdzie?
    By pietrucha in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 131
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 16:12
  2. Hosting fot
    By Michaelg in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 18:49
  3. Hosting
    By siona in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 10:08
  4. hosting i Ftp
    By odie83 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2007, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •