Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    No ja szukałem czegoś co mi podpasi to klimatu off-road na różne podręczne bambetle, bo nerka za mała, mam małego kiplinga ale to bardziej miejskie. Zamówiłem właśnie tą https://military.pl/p/torba-helikon-...gaAqyUEALw_wcB
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #22

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o paski, to bardzo lubię lekki zestaw X-E2 + 23/35mm na plecionym sznurku, bo jest poręcznie, można i na ramie i owinąć o rękę, więc do łażenia po mieście jest wygodnie i ładnie (np. Stroppa). Przy cięższym zestawie już niestety św. Graala nie znalazłem. Mam PeakDesign w węższej wersji i niby wygoda regulacji długości, łatwe odpinanie paska, ale szczyt elegancji dla mnie to nie jest mimo, że wybrałem chyba ładniejszy bo szary. Dodatkowo trochę irytuje pukanie zaczepów o body. Używałem też pasek Manfrotto, który bardzo mile mnie zaskoczył ceną, wykonaniem, wygodą i fajną kieszonką na dekielek od obiektywu, ale nie ma możliwości go łatwo odczepić, co utrudnia pracę ze statywem. Natomiast jeśli chodzi o torbę, a raczej plecak na bez lustro Fuji to nadal nie mam pomysłu

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2020
    Miasto
    podgdańska wieś
    Posty
    43

    Domyślnie

    Sprawdzi się takie coś do zabezpieczenia obiektywu, by ten przewozić luzem w zwykłym, nie fotograficznym plecaku?
    https://camrock.pl/pokrowiec-na-obie...city-grey-l180
    Wątpliwości mam takie, że te pokrowce mają dość uniwersalne rozmiary i widzę, że raczej nie uda mi się dopasować takiego, w który obiektyw wchodziłby bez zbędnych luzów. Raczej mogę spodziewać się, że na średnicy i długości będzie jakieś 1-2 cm za dużo.
    Z drugiej strony nie mam innego, lepszego pomysłu, w czym przewozić wymienny obiektyw, by był bezpieczny, i by nie było z tym zbyt dużego zachodu.

  4. #24

    Domyślnie

    Moim zdaniem ta seria Camrocka jest lepsza, o ile dobierzesz wymiar
    https://camrock.pl/pokrowiec-na-obiektyw-camrock-l240

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2020
    Miasto
    podgdańska wieś
    Posty
    43

    Domyślnie

    Oglądałem w sklepie taki futerał wyściełany pianką i mi nie podszedł. Przede wszystkim zajmuje za dużo miejsca. Ja to głównie potrzebuję do turystyki rowerowej, gdzie jadąc na kilka dni cały bagaż trzeba upakować na rowerze i w małym plecaku. Włącznie ze sprzętem kempingowym, więc mam duże parcie na maksymalne ograniczenie wagi i objętości.

  6. #26

    Domyślnie

    Rozumiem, natomiast jest też kwestia zabezpieczenia obiektywu. Ten który zalinkowałeś to chyba zwykła pianka, do plecaka też powinien być ok.

  7. #27

    Domyślnie

    Polecam Think Tank Retrospective 10 ,wchodzi pionowo xt20 z załoźonym XF 50-140 mm f/2.8,w skrajnych dwóch przegrodach reszta obiektywów.Na miasto używam modelu Retrospective 5 , wchodzi xt 20 z 35.f2, i samyang 12 .Bardzo wygodne i praktyczne torby.
    Z pasków zamówiłem Peak Design Anchor Links Zaczepy + Kotwice V4 i cos sobie dorobię fajnego.
    Ostatnio edytowane przez jacek dr ; 07-02-2021 o 23:08

  8. #28

    Domyślnie

    @maper,
    do turystyki, w moim przypadku pieszej a nie rowerowej, używam przede wszystkim Tenba BYOB 9 DSLR backpack insert - polecam całą serię produktów, są różne rozmiary.

    Ale zdarza mi się zabierać obiektywy luzem właśnie w takich piankowych pokrowcach chociaż innej firmy. Moim zdaniem są ok. czasem nawet korzystam z możliwości przyczepienia na zewnątrz plecaka, żeby mieć obiektyw pod ręką, jeśłi podejrzewam, że za chwilę może mi się przydać. Nie jest to jakieś super mocne zabezpieczenie, ale moim zdaniem wystarczające, a zajmuje niewiele miejsca i waży mało

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2020
    Miasto
    podgdańska wieś
    Posty
    43

    Domyślnie

    @OldJack
    Dziękuję, zaciekawiłeś mnie. Na razie zamówiłem taki futerał z neoprenu. Pewnie przyjdzie jutro lub pojutrze.
    Ale ta Twoja propozycja wydaje się fajna i może się skuszę na taki wkład do plecaka. Jeżeli udałoby mi się dopasować niewielki model Tenby na aparat i jeden dodatkowy obiektyw, który pasowałby wymiarami do mojego plecaka, to chyba byłoby to dość wygodne rozwiązanie. Tak mi się przynajmniej wydaje z tego co widzę na podstawie zdjęć.

  10. #30

    Domyślnie

    Szukałem "torby" na spacery/rowery z moim X-E3 (+ grip Meike + 14/2,8 albo 23/2,0).
    Kupiłem Lowepro Adventura SH 115 III i jestem z niej bardzo zadowolony. Wygląda jakby była zaprojektowana właśnie dla takiego zestawu. Korpus z gripem i obiektywem siedzi w niej "na wcisk", więc nie przemieszcza się wewnątrz (z 14/2,8 warto zdjąć dekielek, bo z nim korpus siedzi może trochę za ciasno). Na dno, pod położoną poziomo przegródkę, włożyłem zapasową baterie, a w specjalną wewnętrzną kieszonkę klapy zapasową kartę. Ten futerał można nosić na dołączonym pasku, albo na własnym pasku od spodni. Dołączony pasek jest wąski i ma plastikowe karabińczyki, dlatego zastąpiłem go szerszym paskiem z metalowymi karabińczykami (od sakwy Lowepro Slim Lens Ponch 55 AW). Dodatkowo do elastycznej zewnętrznej kieszonki torby włożyłem idealnie na nią pasujący wodoszczelny pokrowiec (z tej samej sakwy Lowepro), który zamienił Adventurę SH 115 III w Adventurę SH 11 II AW.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0117--_1800Q100.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	3,09 MB
ID:	76393

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5910--_1800Q100.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	3,29 MB
ID:	76392
    Fujifilm X-E3 + Meike MK-XE3G | Fujinon 14/2,8, 23/2,0 | Samyang 75/1,8 | Quadralite Stroboss 36F | Lowepro Adventura SH 115 III | Tenba Tools BYOB + Packlite 10

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. kabury
    By Jacek_Z in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 20:11
  2. [ Krajobraz ] Paški most
    By McPiv in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 22:00
  3. torby torby i jeszcze raz torby
    By novell in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 16:08
  4. [ Portret ] Pan w paski
    By Ghost in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 18:08
  5. [ Makro ] w paski
    By redak in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •