Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: obiektyw do D80

  1. #1

    Domyślnie obiektyw do D80

    Chiałabym kupić obiektyw stałoogniskowy do staruszka już pewnie D80. Z ogniskową 50. Budżet pomiędzy 500 a 1000 (bliżej tej dolnej), chętnie odkupię używany. Zdjęcia robię dla przyjemności, obecnie korzystam z DX 18-105 3,5- 5,6. Lubie go, ale czasami za ciemny, chcę coś jasnego do portretów głownie dzieci, ewentualne przyrody. Proszę o poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikkor 50 F1.8 D, starsza srubokretowa konstrukcja. Bardzo milo wspominam. Nowy od okolo 500zl spokojnie mozna miec.

    Uzywalem z D60 (czyli ta sam matryca co D80) ostrzac manualnie (bo d60 nie ma srubokreta) i bylem podjarany ostroscia zdjec.
    Spokojnie osiagi obiektywu przekraczaly zdolnosci rozdzielcze matrycy.

    P.S Jeszcze gdzies go podpinalem, do jakiegos body ze srubokretem...w kazdym razie ostrzy lna AF normalnie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 08-01-2020 o 23:43
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Z d80 używałem Nikkora 50/1.8 d. Jest też wersja N50/1.8G, obydwa nowe kupisz w założonym budżecie. Ale jak dla mnie użyteczność 50 na DX była słaba, zdecydowanie bardziej podobała mi się ogniskowa 35. Nikon ma tanią 35/1.8 DX, też niedrogi a dobry. Tu są opisane https://www.optyczne.pl/index.html?p...Wyszukaj&sort=
    Ps. Wersji 50/1.4 raczej nie warto, bo nie są zbyt ostre na f1.4 a kosztują 2x więcej. Możesz też poczytać o Sigmie 17-50/2.8, nowa kosztuje ok. 1500, ale masz f2.8 w całym zakresie.

  4. #4

    Domyślnie

    Kolega chce pod portrety, więc 50/1.8 D da radę. Był on projektowany jeszcze pod filmy, ale mało upakowana matryca D80 będzie w sam raz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Upss... Koleżanka.
    Przepraszam najmocniej.

  5. #5

    Domyślnie

    W tym budżecie wziąłbym (i wziąłem) 50 1.8G, do kupienia nowy z rabatem (jeszcze przez tydzień) za niecałe 700 zł.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    W tym budżecie wziąłbym (i wziąłem) 50 1.8G, do kupienia nowy z rabatem (jeszcze przez tydzień) za niecałe 700 zł.
    Tylko koniecznie wybierać w sklepie i sprawdzać czy celny, bo w D80 inaczej będzie rozczarowanie zamiast uśmiechu...

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Próbowałam pożyczony 35, ale był dla mnie za szeroki. A czemu rozczarowanie na d80?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himalaya Zobacz posta
    A czemu rozczarowanie na d80?
    Brak mikroregulacji AF uniemożliwia Ci wyeliminowanie potencjalnych BF/FF, które może mieć obiektyw. A obiektywy, nawet Nikona, są pod tym względem dość losowe... Jeżeli ostrość w portrecie zamiast na oku będzie ustawiać się na nosie, albo na tle, to raczej nie będziesz zadowolona

  9. #9

    Domyślnie

    D80 to bardzo dobry aparat, z czasów, gdy Nikony nie brudziły matrycy i nie miały BF/FF . A poważnie, to podobno ostatnia puszka, w której sprawdzano af przed wypuszczeniem z fabryki. A sprawdzić obiektyw zawsze warto, bo może być rozjechany i wtedy mikro regulacja też nie zawsze pomoże. Ale ja bym się tym za bardzo przejmował.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    D80 to bardzo dobry aparat, z czasów, gdy Nikony nie brudziły matrycy i nie miały BF/FF .
    Brudził, brudził, moje D200 czyściłem dwa razy Ale AF był faktycznie wzorcowy, ale...

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...bo może być rozjechany i wtedy mikro regulacja też nie zawsze pomoże. Ale ja bym się tym za bardzo przejmował.
    Właściwie jedynym obiektywem Nikkora, który miałem, niewymagającym regulacji na wzorcowym aparacie była 85 1.8G... Wszystkie inne miały większy lub mniejszy FF/BF, któremu pomagała mikroregulacja lub wizyta w serwisie i kalibracja wzorcowa (D200 też nie miał mikroregulacji i mocno cierpiałem kalibrując wszystko wzorcowo). Więc ja bym się tym przejmował... Albo zmienił D80 na D300, ale szkoda kolorków z CCD

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. nikon d40 + obiektyw soligor + obiektyw minolta = czy to możliwe?
    By kabi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 22:55
  3. Obiektyw A vs Obiektyw B - potrzebna pomoc
    By eryk219 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 22:35
  4. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  5. Roznica pomiedzy pierscieniami + obiektyw vs. obiektyw makro
    By docxxx in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •