Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrobić aparatem, wyświetlić na monitorze i zrobić zdjęcie fonem

  2. #22

    Domyślnie

    Taa... Wiedziałem, że kolega inspirację ma wręcz nieograniczoną.

  3. #23

    Domyślnie

    Im głębiej w las z tą wiedzą, tym więcej przyjemności daje fotografowanie. Niestety, nauka i praktykowanie pochłaniają czas i niemało kasy.
    Ale jak się to lubi, to wady zaczynają być zaletami

  4. #24

    Domyślnie

    Zawsze można sprzedać Jeepa i kupić lepszy sprzęt foto, może da radę z fonem w końcu.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zrobić aparatem, wyświetlić na monitorze i zrobić zdjęcie fonem
    Lepiej na odwrót, przecież chodzi o to, żeby mieć zdjęcie z aparatu jak z fona

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mocnyvito Zobacz posta

    zakładając że posty kolego 2pompony faktycznie były serio , to spieszę wyjasnić, że nie zostane przy komórkach , ze względu na optyke , rozwine ten wątek w osobnym poście



    ogarniam kwestię kompozycji, kadrowania, czułości, głebi ostrości, przesłona itp , ale pisząc moje faktycznie głupawo ujete pytanie chodziło mi o nasycenie, o kolory , o to całe właśnie tipsiarstwo

    oczywiscie zdaje sobie sprawę , że oprogramowanie komórki podkręca za mnie

    OK, a zatem teraz 'na bardziej poważnie'...

    Jak ogarniasz kompozycję i kadrowanie (a miejmy nadzieję że i związek osiąganej perspektywy z kątem widzenia obiektywu) - to sam rozumiesz, że dwa zdjęcia które pokazałeś na wstępie mają się nijak do siebie nawzajem. Już choćby samo to powinno dać Ci do myślenia - w czym tkwi gros różnicy.

    Ale rozumiem, że pytanie - choć jak sam przyznajesz skonstruowane trochę koślawo - tyczyło de facto obróbki. Uprzedzając wypadki odpowiem, iż na tak postawione pytanie nie ma innej odpowiedzi jak tylko dwie:

    1. Zdać się na gotowce (różne wtyczki, pluginy, jednoguzikowe samopoprawiacze) i eksperymentować aż do momentu w którym trafimy na interesujący nas efekt. Droga bez wątpienia łątwiejsza, ale jak dla mnie dużo dłuższa i obarczona wielką niewiadomą: mianowicie czy efekt który osiągnęliśmy na dzisiejszym zdjęciu będzie do osiągnięcia na tym wykonanym jutro. I od razu odpowiadam, że z dużym prawdopodobieństwem nie - bo zmieni się światło, WB, zawartość kadru, aparat dobierze inne naświetlenie, i tak dalej, i tak dalej... I znowu trzeba się będzie przeklikiwać przez setki, a może i tysiące presetów, zanim się trafi na jakiś rozsądny.

    2. Nauczyć się osiągać zamierzony efekt w zwykłym procesie obróbki. Z powodu tego, że trzeba się tej obróbki nauczyć - być może droga wyda się dłuższa, ale jak już się tą wiedzę posiądzie - człowiek nie będzie musiał siedzieć godzinami klikając w różne gotowce, tylko siądzie i w parę minut osiągnie to co chce.



    Dlaczego nie można powiedzieć od razu np. tak: podkręcić kontrast, wyciągnąć z cieni, dodać saturacji i będzie miód. Ano dlatego, że to co wypali w wypadku jednego zdjęćia, na innym, zrobionym za 5 minut albo nie wypali w ogóle, albo popsuje jeszcze bardziej. Wszystko zależy od tego, co w danym zdjęćiu trzeba NAPRAWDĘ poprawić; czasem kontrasty trzeba podciągnąć, czasem wręcz przeciwnie. Wyciągnie z cieni bywa bardzo, ale to bardzo pomocne, dopóki się nei przegnie, albo dokąd nie zastosuje się go tam, gdzie zupełnie nie potrzeba - wtedy wykonamy nie zdjęcie tylko jakąś karykaturę i efekt wow szlag trafi.

    I tak dalej.

    Dlatego jeśli na poważnie chcesz robić zdjęćia z efektem wow - będziesz musiał zacząć je obrabiać, wedle punktu 1 lub 2 z tych powyższych. Stąd mówiłem na początku, że czasem dobrym wyjściem jest zostanie przy komórce - są tak robione, że ich wbudowane podkręcanie wystarczy do zadowolenia większości ich posiadaczy, tym bardziej, że same wyświetlają obrobiony przez siebie obrazek na własnym ekranie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #27

    Domyślnie

    Przecież to zdjęcie z telefonu ma cholernie niebieski zafarb.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #28

    Domyślnie

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4101793

    nakreśliłem kilka słów o sobie , to może ułatwić odpowiedzi

    - - - - kolejny post - - - - - -

    dodałem też sygnature , żeby od razu było wiadomo czym dysponuje i awatara
    Nikon D5600
    Samyang 8mm 1:3,5 Helios 58mm 1:2 Soligor 55mm 1:2,8 Macro
    Sigma 10-20mm 1:4-5,6 Nikkor 18-140mm 1:3,5-5,6 Sigma 150-600mm 1:5-6,3

  9. #29

    Domyślnie

    Chłopie, to, że napisałeś tyle o sobie (dla jednych to dużo, dla innych mało) - to był trud bardzo chwalebny, ale kompletnie próżny. Dowiedzieliśmy się, że masz wujka, co bywa miłe w niektórych wypadkach, a także to, że robiłeś zdjęcia komórką. Naprawdę?! Jakież to niebywałe! Również wiedza że na forum Nikona ktoś ma entry level lustrzankę Nikona jest wiedzą wprost nieocenioną.

    Z tego, że ktoś w dzieciństwie miał wujka, potem otarł się o fotografa w rodzinie, a następnie kupił najpierw komórkę a potem aparat absolutnie nic, podkreślę to: ABSOLUTNIE NIC nie dowiadujemy się, jak taka osoba robi dzisiaj zdjęcia. Równie dobrze mógłbyś podać jaki lubisz numer buta, i ze szczegółami opisać czy wolisz spodnie z mankietem czy bez.

    Zamiast dopisywać kolejne, niewele mówiące rzeczy (np. wujek fizyk miał kumpla matematyka, którego żona też fotografowała amatorsko w latach 70-tych) - wybierz z osiem swoich zdjęć, które uważasz za dobre, załóż ze cztery własne wątki w odpowiednich działach ze zdjęciami, i w każdym daj po dwa, trzy zdjęcia. Jak jeszcze zostanie trochę siły, możesz dodać parę słów komentarza, co myślisz o danych zdjęciach, co uznajesz za dobre, a co chciałbyś ewentualnie poprawić.

    Parę takich wątków powie stukrotnie więcej, niż opis perypetii związanych z kupnem obiektywu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mocnyvito Zobacz posta
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4101793

    nakreśliłem kilka słów o sobie , to może ułatwić odpowiedzi

    - - - - kolejny post - - - - - -

    dodałem też sygnature , żeby od razu było wiadomo czym dysponuje i awatara
    Historia trzyma w napięciu. A co z tym wujkiem?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Zdjęcia ludzi i dzieci wychodzą nieostre, rozmyte
    By nataliadefert in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2018, 14:29
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 15:17
  3. d5100 zdjęcia wychodzą jakieś nijakie:/
    By Jakub365 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 11:03
  4. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 02:00
  5. [ Pozostałe ] paskudne zdjecia... powiezdzcie mi czemu ;)
    By dust in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2006, 17:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •