Close

Strona 47 z 49 PierwszyPierwszy ... 374546474849 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 481
  1. #461

    Domyślnie

    Użytkowników D780 jest mało. Drogi aparat, który wszedł na rynek, kiedy ludzie zaczęli już wybierać bezlustra.
    Dla mnie filtr AA chyba byłby jednym z ostatnich kryteriów wyboru korpusu, choć jak bym miał wybór, to bym wybrał bez. Choć właśnie sprawdziłem w internetach czy mój korpus ma filte AA .
    Jedną z popularnych chorób fotograficznych jest chęć wybrania czegoś absolutnie najlepszego. Z braku takiego sprzętu, choroba zwykle się nasila. choć potrafi zaniknąć jak człowiek weźmie się za robienie zdjęć, a nie wybieranie sprzętu

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...hlight=ankieta

    Pięciu użytkowników D780 vs 95 z D750 i 75 z Z6
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 25-12-2022 o 23:06
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #462
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2022
    Miasto
    Far Far Ełej
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Użytkowników D780 jest mało. Drogi aparat, który wszedł na rynek, kiedy ludzie zaczęli już wybierać bezlustra.
    Dla mnie filtr AA chyba byłby jednym z ostatnich kryteriów wyboru korpusu, choć jak bym miał wybór, to bym wybrał bez. Choć właśnie sprawdziłem w internetach czy mój korpus ma filte AA .
    Jedną z popularnych chorób fotograficznych jest chęć wybrania czegoś absolutnie najlepszego. Z braku takiego sprzętu, choroba zwykle się nasila. choć potrafi zaniknąć jak człowiek weźmie się za robienie zdjęć, a nie wybieranie sprzętu

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...hlight=ankieta

    Pięciu użytkowników D780 vs 95 z D750 i 75 z Z6
    A jak Tobie pasował D750, który chyba nie jest aż tak odległy od D780?

    Poza tym, chyba nie wszyscy uczestnicy tutejszego forum podali typ używanego sprzętu. To jest ciekawe, ilu użytkowników się nie określiło.
    by RR - "Celem opieki spolecznej powinno byc wyeliminowanie, na tyle, na ile to mozliwe, swej wlasnej egzystencji."

  3. #463

    Domyślnie

    Zapominasz o wymiarze czasu. Kupiłem D750 w 2015 roku. Przeniosłem się z Canona (APS-C) po ponad 30 latach używania. Musiałem wymienić korpus, optykę, lampę, wyzwalacze... I D750 z Sigmą 24-105/4 to było WOW. Prawdę mówiąc, śmiało mogłem zostać przy tym korpusie.
    Choć taka refleksja przychodzi po przewaleniu dużych kilkudziesięciu tysięcy na sprzęt. Z drugiej strony w zasadzie zatoczyłem jakieś sprzętowe koło i mam teraz współczesne D750 z zupełnie fajną optyką. A w ramach gonienia króliczka D850 było ciekawym doświadczeniem. Podobnie jak Fuji XT-10
    I w obecnym, dosyć luksusowym stanie torby fotograficznej, emocje sprzętowe jakoś u mnie osłabły. Choć jak Sigma wejdzie w tym roku w bagnet Z....
    Przez ten czas jakoś mi się zweryfikowały poglądy np. jakiej optyki potrzebuję, jaka fajność sprzętu jest mi potrzebna. To ewoluuje. Np. w 2010 roku wyleczyłem się bezpowrotnie z gripów . Od kilku lat widzę, że w zasadzie nie potrzebuję jasnych 35mm... Wyszło mi, że słabo operuję 400m...
    Dzięki bagnetowi Z polubiłem pogardzane kiedyś superzoomy.

    Myślę, że przyjęcie hipotezy, że rozkład sprzętu wśród tych którzy wypełnili ankietę i tych którzy nie wypełnili jest zbliżony. Obstawiam więc, że ankieta jest reprezentatywna jeśli chodzi o rozkład posiadanego sprzętu.

    BTW - Zakup używanego D750 z porządną używaną optyką uznaję za rozsądny ruch. Jeden z kilku.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 25-12-2022 o 23:41
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #464
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2022
    Miasto
    Far Far Ełej
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Zapominasz o wymiarze czasu. Kupiłem D750 w 2015 roku. Przeniosłem się z Canona (APS-C) po ponad 30 latach używania. Musiałem wymienić korpus, optykę, lampę, wyzwalacze... I D750 z Sigmą 24-105/4 to było WOW. Prawdę mówiąc, śmiało mogłem zostać przy tym korpusie.
    Choć taka refleksja przychodzi po przewaleniu dużych kilkudziesięciu tysięcy na sprzęt. Z drugiej strony w zasadzie zatoczyłem jakieś sprzętowe koło i mam teraz współczesne D750 z zupełnie fajną optyką. A w ramach gonienia króliczka D850 było ciekawym doświadczeniem. Podobnie jak Fuji XT-10
    I w obecnym, dosyć luksusowym stanie torby fotograficznej, emocje sprzętowe jakoś u mnie osłabły. Choć jak Sigma wejdzie w tym roku w bagnet Z....
    Przez ten czas jakoś mi się zweryfikowały poglądy np. jakiej optyki potrzebuję, jaka fajność sprzętu jest mi potrzebna. To ewoluuje. Np. w 2010 roku wyleczyłem się bezpowrotnie z gripów . Od kilku lat widzę, że w zasadzie nie potrzebuję jasnych 35mm... Wyszło mi, że słabo operuję 400m...
    Dzięki bagnetowi Z polubiłem pogardzane kiedyś superzoomy.

    Myślę, że przyjęcie hipotezy, że rozkład sprzętu wśród tych którzy wypełnili ankietę i tych którzy nie wypełnili jest zbliżony. Obstawiam więc, że ankieta jest reprezentatywna jeśli chodzi o rozkład posiadanego sprzętu.

    BTW - Zakup używanego D750 z porządną używaną optyką uznaję za rozsądny ruch. Jeden z kilku.
    Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami.
    by RR - "Celem opieki spolecznej powinno byc wyeliminowanie, na tyle, na ile to mozliwe, swej wlasnej egzystencji."

  5. #465

    Domyślnie

    Aktualizacja sofut C: 1.10

    Zmiany:
    • Dodano obsługę aplikacji NX MobileAir w wersji dla systemu iOS. Używaj NX MobileAir w wersji 1.0.4 lub nowszej.
    • Rozwiązano następujące problemy:
    - Aparat czasami przestawał reagować, jeśli [Automatycznie] było wybrane dla [MENU FOTOGRAFOWANIA] > [Ustaw funkcję Picture Control].
    - Nie można było korzystać z AF ze śledzeniem obiektu, gdy [1920x1080; 100p] lub [1920x1080; 120p] było wybrane dla [Rozmiar klatki/liczba klatek] w menu nagrywania filmów.
    - Aparat nie był w stanie ustawić ostrości z użyciem autofokusa, jeśli obiektyw AI AF VR Zoom-Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6D ED był podłączonh do aparatu, a przełącznik redukcji drgań obiektywu został przestawiony w położenie włączone, a następnie w położenie wyłączone.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #466

    Domyślnie

    WoW! Jeden post w 2023r. Straszne, jak mało użytkowników D780. Może ktoś się podzieli działaniem AF w trybie LV? Od lat używam D750 i nie chciałbym rezygnować ze swoich szkieł (kilka z "D" i kilka z "G"). Zastanawiam się, czy pomijając cenę D780 po prostu jest sens, czy jednak wyprzedaż i bezlusterkowce? Tylko z kolei praca ciągła na ekranie elektronicznym słabo mi pasuje - 80-90% to reportaże ślubne. Jeśli ktoś mógłby się podzielić opinią, chętnie poczytam W zasadzie większość przynajmniej w teorii już wyczytałem, matryca z Z6, lepsza seria (choć tego mi nie brakowało w sumie), 1/8000s (zawsze to trochę lepiej) ale ten AF... niewiele nadal wiem. Nie mogę też znaleźć rozłożenia punktów AF w trybie wizjera optycznego, ale domyślam się, że nie jest to jak w D800? :/

    Z góry dziękuję za podzielenie się opinią.
    Trochę puszek i szkiełek

  7. #467

    Domyślnie

    Wykrywanie twarzy i oka działa na LV dobrze i ostrzy dobrze. Ciekawe zastosowanie tej funkcji to wykonanie autoportretu z ostrością na oku i silnym rozmyciem (bliski autoportret na 1.4). Warto obrócić aparat tyłem do lustra, tak aby widzieć tylko w odbiciu, że AF złapał oko. Działa to bardzo dobrze. Natomiast nie praktykowałem przy fotografii akcji. Z wielu powodów: nie chciałem ryzykować utraconych kadrów, poza tym niewygodnie się kadruje na LCD i w ogóle niewygodnie się trzyma aparat.
    Wydaje mi się, że w chwili obecnej najlepsze co można zrobić, to poćwiczyć technikę na D780 w obu trybach i eksploatować go dalej w najlepszy sposób, na jaki charakter zdjęcia pozwala. D780 to bardzo dobry sprzęt. Jego słabością jest chyba tylko mały obszar pokryty punktami krzyżowymi w OVF. Czyli taki sam układ punktów AF, jak w starszym o kilka lat D750. Kwestię rozdzielczości matrycy pominąłbym, bo jest to świadomy kompromis pomiędzy jakością i używalnością.
    Rzucanie się obecnie w bezlustra to kontrowersyjna decyzja dla osób posiadających jakiś zestaw szkieł na Nikon F. Nie ma jeszcze obiektywów od producentów niezależnych (albo jest ich bardzo niewiele i głównie pod DX). Obiektywy Nikona są bardzo, bardzo dobre i równie kosztowne. Kupując je, wiemy, że nie założymy ich do rezerwowego body DSLR, jeśli takowe chcemy zostawić. Czy pogoń za ostrością, którą one oferują, to dążenie do prawdziwej estetyki, czy... karmienie ego?
    Może też warto zrobić sobie ankietę, czy realnie robię. będę robić zdjęcia na salach koncertowych (punkt dla bezlustra, jeśli tak), czy robię akcję, sport (jeśli tak, z bezluster pozostają do wyboru Z8 i Z9). Czy w plenerze używam 1/8000 s i lampy (punkt dla D780 z fizyczną migawką). Czy chcę ponieść koszty 45MP (dysk, karta, procesor, karta GPU, archiwizacja, czas pracy nad zdjęciami). Albo czy muszę, ponieważ klient tego potrzebuje.
    Podsumowując, jak zwykle jest to kwestia wybalansowania budżetu, na ile mnie stać, jakie straty pozwolę sobie ponieść (wyprzedaż szkieł). Po drugiej stronie jest oczywiście aspekt, iż im wcześniej wejdę w bezlustra, tym szybciej się ich nauczę, a czas, który mija, nigdy już nie wróci. Z kolejnej strony, to młoda technologia i za rok, dwa mogą się na przykład pojawić Nikony z globalną migawką albo jeszcze inną ważną innowacją (np. pixel shift i 100MP). W takim przypadku czekanie daje przewagę.
    Są to moje subiektywne przemyślenia. Codziennie staram się je aktualizować.
    D750 D780 S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  8. #468

    Domyślnie

    Wracając do D780... zakupiłem kilka dni temu i mam zagwozdkę. W D750 tego nie było, a tu kurcze chyba sprawa nie do przeskoczenia. Aparat przywraca domyślne ustawienia w U1 lub U2 po tym, jak wyłączę i włączę aparat. Wydaje mi się, że jeszcze w jakimś momencie ten sam sposób postępowania, tylko nie pamiętam, czy przy przejściu z LV do wizjera, czy zmianie obiektywu, czy innej czynności - za mało miałem czasu się pobawić. Rozumiem, że sprawa nie do przeskoczenia?
    Trochę puszek i szkiełek

  9. #469

    Domyślnie

    Ja bym przełączył na M. Po włączeniu aparatu nie nadpisze lokalnie poczynionych zmian. U1/U2 mają zapis na nośniku i stąd pewnie to przywracanie. Fakt, że w D750 tego nie było i zgodzę się, że to zepsuli.
    D750 D780 S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  10. #470

    Domyślnie

    Czy masz pełną wersję manuala? PDF jest tylko po angielsku: https://download.nikonimglib.com/arc...0RM_(En)05.pdf
    Zobacz na str. 115, może być pomocne.

Strona 47 z 49 PierwszyPierwszy ... 374546474849 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •