Close

Strona 17 z 49 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 481
  1. #161

    Domyślnie

    Przy robieniu portretu, osoba fotografowania gdy słyszy migawke to wie co ma robić. Wie kiedy zmienić pozycje itp. Cicha się przydaje gdy robisz z ukrycia albo nie chcesz być słyszalny. To całkiem inne zastosowania. Jacek ma rację w tym co pisze. Głos migawki to jak narzędzie raz potrzebne cicha a raz głośna. Cicha przydaje się do steetu, z ukrycia, albo czas krótki przy jasnym szkle w słońcu (czasy od 1/32000 i f1.2). Przy tak jasnych szklach tak krótkie czasy w body staje się koniecznością aby móc korzystać z takich przysłon w słońcu. U Jacka głównie studio więc kto wie jak to wygląda nie będzie zaprzeczać.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #162

    Domyślnie

    to będzie bardzo uniwersalne body. Dla kogoś kto się zajmuje ślubem, a zarazem portretem, praca z modelkami, będzie to niezły kombajn. (Mówię to pisząc ze swojej perspektywy)Ja się cieszę bo nawet tak wygodny chwyt w Z6 nie zastąpi tego co jest w lustrzankach Nikona. Szczególnie mowa o D750. Nie mogę się doczekać pierwszych testów tego aparatu

    I dalej uważam ze to jest za wcześnie na rezygnowanie całkowicie z lustrzanek, za dużo osób lubi tym fotografować a ML na tym etapie wciąż ma pewne ograniczenia technologiczne, którym niektórym bardzo przeszkadzają. Nikon zrobi sobie tym aparatem spora przewagę, bo pod względem body będzie kompletnym systemem, i kwestia czasu jak dojdą Ztkowe Nikkory, i szkła do Ztki firm niezależnych. Wtedy taki Nikon będzie miał coś czego przykładowo Sony nie będzie mógł dać, czyli możliwość pracy na DSLR a zarazem jednocześnie na ML. Dla mnie to bomba, bo mając DSLR + ML + FTZ mam taki systemowy organizm, wszystko ze sobą współpracuje i dzięki temu robi mi się sprzęt kompletny.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-01-2020 o 09:00

  3. #163

    Domyślnie

    Moim zdaniem D780 ma potencjał, by spowolnić migrację na bezlustra. Nie jest to oczywiście to samo, ale pomijając wygodę kadrowania na zombie to może to być bardzo sprawne narzędzie czerpiące wprost z funkcjonalności bezluster w trybie LV. Trochę tam przycięli, by się z Z6 nie pomyliło, ale i tak jest tu sporo fajnych rzeczy.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zrób teraz założenie, że 8 miesięcy w roku fotografujesz w studiu, na błysku i przeczytaj to co napisałeś a co wyżej zacytowałem...
    Zrobiłem takie założenie specjalnie z myślą o Tobie. I dlatego napisałem o zaletach ogólnie, co zaznaczyłem. I nawet napisałem o tym, że różne są potrzeby z czym chyba też się zgadzasz, bo to samo napisał akustyk a pod cytatem z niego przyznałeś mu rację Napisałem też, że te zalety, które wymieniłem nie dla wszystkich muszą być istotne. Poza tym pozostają jeszcze te 4 miesiące w czasie, których pewnie focisz poza studiem np dla funu lub na wakacjach i wtedy te zalety, które wymieniłem mogą, choć nie muszą, Ci się przydać. I jeszcze odnośnie podglądu to oprócz rozkładu GO ważne może być również to o czym wspomniał morzon, czyli to, że w wizjerze widać także to jak ostatecznie będzie wyglądać bokeh co można uwzględnić przy kadrowaniu jeszcze przed zrobieniem zdjęcia. Np gdy w tle są źródła światła.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Przy robieniu portretu, osoba fotografowania gdy słyszy migawke to wie co ma robić...
    Cicha migawka to opcja a nie konieczność. W lustrzankach i w bezlustrach. Jak ktoś woli to może sobie zostawić mechaniczną.

    I wracając jeszcze do D780 to z całej specki duże wrażenie zrobił na mnie ten przyrost ilości zdjęć na jednym ładowaniu w porównaniu do D750. 2300 vs 1300 (tak pi razy drzwi). Ale niestety doczytałem, że bardziej wynika to z procedury jaką stosuje CIPA niż z faktycznie poczynionych oszczędności w zapotrzebowaniu na prąd. CIPA uwzględnia w swoich pomiarach stosowanie wbudowanej lampy błyskowej, co ma spory wpływ na wynik, a D780 po prostu pozbawiono kukułki.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-01-2020 o 09:40

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    I wracając jeszcze do D780 to z całej specki duże wrażenie zrobił na mnie ten przyrost ilości zdjęć na jednym ładowaniu w porównaniu do D750. 2300 vs 1300 (tak pi razy drzwi). Ale niestety doczytałem, że bardziej wynika to z procedury jaką stosuje CIPA niż z faktycznie poczynionych oszczędności w zapotrzebowaniu na prąd. CIPA uwzględnia w swoich pomiarach stosowanie wbudowanej lampy błyskowej, co ma spory wpływ na wynik, a D780 po prostu pozbawiono kukułki.
    Eh, tez sie ciezko zastanawialem jak oni zbili pobor pradu na migawce i gornym wyswietlaczu, ze taki przyrost. Nawet kojarze sytuacje z d750, ze na budziku z 800-1000 zdjec, a tam byla jeszcze polowa baterii - rzadko na to patrze, ale z powyzszego wynika, ze bedzie to to samo dla lustra bez lampy.

  5. #165

    Domyślnie

    Obawiam się, że na lv to tak super z baterią nie będzie. Więc to odrobinę zakłamuje ocenę tego aparatu, bo jednocześnie kombinacja długiej pracy na baterii i dobrej pracy na lv to raczej nie zadziała.

  6. #166

    Domyślnie

    W zyciu. Wiekszych niz 1900mAh chyba nie daja, wystarczy, ze ktos powie ile na Z6 oblecial w samym lv i bedzie wiadomo

  7. #167

    Domyślnie

    No, to w ABFoto w przedsprzedaży - cena 11000 bez złotówki
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #168
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to trafiłem z ceną co do złotówki
    Ale z tego co widzę na nikon germany jest rabat 200 euro do końca marca, więc można się spodziewać że 9999zł może u nas też się pojawić jeśli obudzi się moderator strony nikon pl

  9. #169

    Domyślnie

    Rabat czy zniżka za oddanie starego sprzętu?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #170
    ksh
    Gość

    Domyślnie




Strona 17 z 49 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •