Close

Strona 42 z 49 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 481
  1. #411
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Przecież generalnie aktualizacje jedynie usuwają błędy. W bezlustrach dodają to co zapowiadają ze dodadzą np film 8K w Z9 albo poprawe AF. Bez czujników na matrycy nie ma co liczyć na poprawianie AF. Co innego mogą ci dać?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #412

    Domyślnie

    Z tym, że D780 ma te czujniki na matrycy.
    Po mojemu dobrze, że w ogóle coś wypuścili, bo mogli lustra całkiem zlać. ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #413
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Też mi się tak wydawało, bo mówiono o poprawie filmowania. Tylko mało kto używa lustrzanki w LV. Choć może niektórzy używają. Nie wiem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #414

    Domyślnie

    Ostatnio dość często używam w d780 LV - jest naprawdę przydatne w tej puszce, choć często trudno mi odnaleźć kwadracik, którym chce ostrzyć. W wizjerze o wiele szybciej widzę, ale na zombie zróżnicowane kadry wychodzą. Nie trzeba klękać czy też się kłaść, a AF działa bardzo fajnie. Jest natomiast inna sprawa, która mnie zaniepokoiła. Dwukrotnie zdarzyła mi się podczas reportażu nieprzyjemna sytuacja. Robiąc zdjęcia przez wizjer (pewnie nie ma tu znaczenia) aparat odmówił posłuszeństwa. Nie byłem w stanie zrobić zdjęcia. Tak zachowuje się aparat, gdy karta pamięci jest pełna, albo bateria padła - wciskam spust kilkukrotnie i nic. Po kilku miesiącach użytkowania zapomniałem o tym zdarzeniu, ale problem znów powrócił, choć tylko raz. W pierwszym przypadku, gdy scena była ważna, sięgnąłem po prostu po drugi aparat, a sam d780 począł robić zdjęcia po 10 minutach. W tej drugiej sytuacji, scena nie była tak ważna. Jedyne co przyszło mi do głowy, to wyjąć i ponownie włożyć baterię. Udało się. Nie mniej jednak byłoby to dość stresujące podczas szybkiej i ważnej akcji. W pierwszym przypadku, podpięty do d780 był Tamron 35 1.4 Di USD, natomiast w drugim przypadku Tamron 24 - 70 2.8 VC USD G2. Proszę o pomocne komentarze.

  5. #415

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karpatczyk Zobacz posta
    Ostatnio dość często używam w d780 LV - jest naprawdę przydatne w tej puszce, choć często trudno mi odnaleźć kwadracik, którym chce ostrzyć. W wizjerze o wiele szybciej widzę, ale na zombie zróżnicowane kadry wychodzą. Nie trzeba klękać czy też się kłaść, a AF działa bardzo fajnie. Jest natomiast inna sprawa, która mnie zaniepokoiła. Dwukrotnie zdarzyła mi się podczas reportażu nieprzyjemna sytuacja. Robiąc zdjęcia przez wizjer (pewnie nie ma tu znaczenia) aparat odmówił posłuszeństwa. Nie byłem w stanie zrobić zdjęcia. Tak zachowuje się aparat, gdy karta pamięci jest pełna, albo bateria padła - wciskam spust kilkukrotnie i nic. Po kilku miesiącach użytkowania zapomniałem o tym zdarzeniu, ale problem znów powrócił, choć tylko raz. W pierwszym przypadku, gdy scena była ważna, sięgnąłem po prostu po drugi aparat, a sam d780 począł robić zdjęcia po 10 minutach. W tej drugiej sytuacji, scena nie była tak ważna. Jedyne co przyszło mi do głowy, to wyjąć i ponownie włożyć baterię. Udało się. Nie mniej jednak byłoby to dość stresujące podczas szybkiej i ważnej akcji. W pierwszym przypadku, podpięty do d780 był Tamron 35 1.4 Di USD, natomiast w drugim przypadku Tamron 24 - 70 2.8 VC USD G2. Proszę o pomocne komentarze.
    coś podobnego mialem kiedyś z D90 na zamienniku bateri. Jak bateria miała juz jeden kwadracik to kilka razy w ciagu x lat zdarzyło sie, że mial laga w pstryknięciu. Na ori nigdy.
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  6. #416

    Domyślnie

    Niestety bateria była naładowana. Karta pamięci była czysta. Ukryta wada, czy też coś, o czym mogłem nie wiedzieć? Aparat kupiłem Jesienią 2021. Może brak jakieś aktualizacji?

  7. #417

    Domyślnie

    Jeśli ten problem występuje tylko z Tamronami... Sprawa jasna...
    Możesz je też podpiąć pod TapIn i zaktualizować, może pomoże.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #418

    Domyślnie

    Jeśli Z6 II współpracuje z owymi Tamronami, to sądziłbym że DSLR tym bardziej ...

  9. #419

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam, @spiritus'owi raz Z6 się właśnie z 24-70G2 zbiesiła.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jeśli dobrze pamiętam, @spiritus'owi raz Z6 się właśnie z 24-70G2 zbiesiła.
    Noo właśnie jakieś mydlane zdjęcia wychodziły nie wiem czemu. Nie wiem jak teraz bo rzadko jej używam w sumie z Z6 (częściej 40/2). Był jeszcze jeden taki przypadek tutaj na forum, że tamron się gryzł z Z6
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 42 z 49 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •