Close

Strona 10 z 49 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 481
  1. #91

    Domyślnie

    Ja jestem ciekaw czy D780 trochę przyhamuje przejście na bezlustro Z6, bo LV w końcu będzie konkurencyjne w Nikonach. Szybki AF, wykrywanie oka, dobre wideo i pokrycie punktami afu prawie całej powierzchni sensora to coś czego brakuje klasycznym lustrzankom. Oczywiście w kilku aspektach Z6 nadal pozostaje lepsze, bo z tych wszystkich dobrodziejstw da się w nim korzystać także przez wizjer, a w D780 tylko na zombika, plus jeszcze bardziej zaawansowane funcje wideo w Z6 i porządna seria z użyciem migawki mechanicznej w LV, ale to i tak jest duży krok do przodu i dla wielu bardziej konserwatywnych użytkowników może to być wystarczające.

  2. #92

    Domyślnie

    Myślę, że słowo-klucz w zrozumieniu po co Nikon wypuszcza d780 to "konserwatywni użytkownicy" . Oraz próba pogodzenia ich z nabywcami nie wiedzącymi, po co jest w aparacie wizjer lub nie widzący sensu jego używania.
    Śledzenie oka czy normalny af w lv to fajna sprawa. Tylko po co do tego lustrzanka?

  3. #93

    Domyślnie

    Straszne dziwne jest dla mnie podejscie NIkona odnosnie gripa.
    Przeciez ludzie je kupuja, bo sa bardzo potrzebne.
    Ale chwila, nie kupuja za 400$, mimo ze zrobione z magnezu, tylko "normalne"? To zrobcie normalne za normalna cene.
    Moj grip Newela do D750 juz 4 rok wytrzymuje orke. I bardzo czesto go uzywam.
    Szkoda, ze w D780 zdecydowali sie na ten krok. Dwie baterie to jedno, ale pionowy spust to drugie

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja jestem ciekaw czy D780 trochę przyhamuje przejście na bezlustro Z6, bo LV w końcu będzie konkurencyjne w Nikonach. Szybki AF, wykrywanie oka, dobre wideo i pokrycie punktami afu prawie całej powierzchni sensora to coś czego brakuje klasycznym lustrzankom. Oczywiście w kilku aspektach Z6 nadal pozostaje lepsze, bo z tych wszystkich dobrodziejstw da się w nim korzystać także przez wizjer, a w D780 tylko na zombika, plus jeszcze bardziej zaawansowane funcje wideo w Z6 i porządna seria z użyciem migawki mechanicznej w LV, ale to i tak jest duży krok do przodu i dla wielu bardziej konserwatywnych użytkowników może to być wystarczające.
    słowo klucz "przez LV" jakos nie przekonuje mnie fotografowanie na zombiaka np. z teleobiektywem...Niestety pewne funkcje beda niedostępne dla lustrzanek dlatego nikt nie zahamuje już rozwoju bezluster.
    Sam pamiętam byłem sceptyczny do wielu rzeczy między innymi do elektronicznego wizjera. Po latach nie wyobrażam już sobie korzystanie z innego kiedy podglad ekspozycji mam na żywo...

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Śledzenie oka czy normalny af w lv to fajna sprawa. Tylko po co do tego lustrzanka?
    ale to chyba w druga strone jest pytanie... jest ktos z polka pelna wywalonych szkiel F. zbieranych przez lata, wiec i ten ktos tez jest nauczony ogladac swiat przez optyczny celownik i to jest dla niego najzupelniej naturalny interfejs aparatu (w odroznieniu od nadal przecietnie imitujacego podlgad rzeczywistosci EVF). na psi ogon temu komus pierdzielenie sie z aparatem, ktory do zalozenia tej optyki wymaga jakiegos adaptera i jeszcze na dodatek w zamian zabierajac podglad optyczny?

    takich ktosiow wcale nie jest malo i oni nie sa zainteresowani wydaniem pieniedzy na zmiane, ktora nie da im poprawy a wrecz przyniesie utrudnienia (mizerna zywotnosc baterii, brak podgladu optycznego, pchanie dodatkowego bewzwladu mechanicznego miedzy obiektyw a korpus). w imie jakich konkretnie ulepszen?

    D780 jest dla tych ktosiow. chcacych klasycznego DSLR z celownikiem i natywnym bagnetem F, i nowych mozliwosci AF, w tym tego co daje sprawny AF w LV (D750 nie mialem, ale jesli to jest, na ile mi wiadomo, taki poziom jak Canon 6D1, to niektorzy beda koparke z ziemii podnosic jak pomacaja D780 w sklepie). ile takich osob jest i jak dobrze Nikon trafil ze specyfikacja D780 w ich portfel - zobaczymy w praniu. jestem pewny, ze duzo lepiej niz jest o tym przekona wiekszosc oredownikom braku lustra choc tez osobiscie obawiam sie, ze jednak mniej nizby Nikon chcial, a moze nawet duzo mniej... takie glupie ciecia jak zabieranie gripa i dzojstika moga ich mocno kopnac w tylek
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 08-01-2020 o 12:48

  6. #96

    Domyślnie

    Powtórzę, słowo-klucz "konserwatywni użytkownicy"
    Ja nie mówię, że to zły aparat. Ale jakiś przełom to też nie jest, lustrzanka (ze swoim największym plusem czyli wizjerem) dostaje kilka ficzerów z ML.

  7. #97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Powtórzę, słowo-klucz "konserwatywni użytkownicy"
    Ja nie mówię, że to zły aparat. Ale jakiś przełom to też nie jest, lustrzanka (ze swoim największym plusem czyli wizjerem) dostaje kilka ficzerów z ML.
    no ale tez nie musi byc przelomem. solidny zestaw fiuczerow, w tym takie, ktore otwieraja nowe mozliwosci, i to wszystko w opakowaniu ktore nie prowadzi jakichs eksperymentow na uzytkownikach (vide gladzik z Canona R, za ktory ktos powinien trzykrotne sepuku popelnic) a za to ma znana i dopracowana (nalegam na to sepuku!) ergonomie... to wbrew pozorom nie jest zla recepta dla tych "konserwatywnych uzytkownikow" (ja wole okreslenie: "ludzi, ktorzy wiedza czego chca, i ze to nie sa eksperymenty funkcjonalne" )

  8. #98

    Domyślnie

    Dobrze wyczytałem, że ma elektroniczną migawkę? Czyli co, może być cichy jak bezlustro?
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  9. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    słowo klucz "przez LV" jakos nie przekonuje mnie fotografowanie na zombiaka np. z teleobiektywem...Niestety pewne funkcje beda niedostępne dla lustrzanek dlatego nikt nie zahamuje już rozwoju bezluster...
    Też jestem tego zdania, ale ja się tylko zastanawiałem czy ten aparat trochę tego procesu nie odwlecze. Bo pomijając tego gripa, którego i tak nie używam i gdyby nie było bezluster to bym piał z zachwytu nad takim D780. I nawet po tym wątku widać, że nadal jest sporo ludzi, którzy nie są w 100% przekonani do bezluster, ale chętnie by widzieli niektóre funkcjonalności w swoich lustrzankach.

  10. #100

    Domyślnie

    780 póki co na papierze wygląda dla mnie świetnie, podejrzewam, że testy to potwierdzą.
    Obstawiam, że ruch z gripem jest ukłonem w kierunku sprzedaży D850. Pewnie mieli odruch, żeby skasować drugi slot, ale bali się się przesadzić z ujmowaniem funkcji.

    A tak - mają w systemie FF - dwa bezlustra z normalną i gęstą matrycą, podobny układ z D780 i D850. Do tego flagowy D6.
    Za D850 przemawiać będzie gęsta matryca i grip. A gdyby w D780 dali niespadającą muszlę oczną i joystick, to już bym kombinował nad downgrade.... Więc chyba rozsądnie gospodarują funkcjami.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 10 z 49 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •