Cytat Zamieszczone przez sebamar Zobacz posta
Dziękuję za wszystkie rady i całą dyskusję. W podobnej cenie do D610 jest Sony A7II. Co lepsze? Co plecilibyście?
Problem w tym, że w zadanym budżecie zarówno D610 jak i A7II nie spełnią wszystkich Twoich oczekiwań (do tej dwójki dodałbym jeszcze 6D). A7II jest bardziej kompaktowy i lżejszy, ale chyba nikt się nie obrazi na stwierdzenie, że AF w D610 lepiej sobie poradzi gdy zabraknie światła. U ciebie padło określenie, że potrzebujesz szybkiego AFu, ale to bardziej zależy już od szkła. Ja nawet na A7 miałem szybki AF, bo miałem dość szybkie szkła (wcale nie były drogie), ale jak brakło światełka to D7100, który miałem w tym samym czasie sprawował się lepiej. Reszta też w kratkę. D600/D610, o czym już wspominano, ma lepszą baterię, trochę lepszą matrycę, dwa sloty, będą z nim współpracować Twoje szkła (poza 18-105, bo ten nie kryje pełnej klatki), optyczny wizjer i ergonomię lustrzanki. A7II ma lepsze video, eye af, stabilizację, lepszą migawkę czy pomagajki przy manualnym ostrzeniu. Dla każdego coś dobrego. Sam musisz rozsądzić czy coś z tego jest dla Ciebie istotne. Ja osobiście, jeśli zależy Ci na FF, zacząłbym od wymiany szklarni i na tym się skupił. Zastanów się nad szkłami i sprawdź co oferują poszczególne systemy. Albo po prostu kup nowszego DXa.