Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77
  1. #1

    Domyślnie Czy warto kupić D610?

    Pytanie jak w temacie. Dotychczas fotografowałem amatorsko Nikonem D50. Teraz chciałbym pełną klatkę (wiem, że są świetne matryce DX, ale chcę pełną klatkę). Nie stać mnie na aparat, który byłby dla mnie optymalny. Obecnie cena D610 spadła poniżej 4tys. Czy jeszcze warto go kupić do amatorskiej fotografii? Plusem D610 jest możliwość wykorzystanie posiadanych obiektywów (chyba?) . Zależy mi na szybkim AF i to chyba będzie lepsze niż w D50? No i oczywiście na jakości zdjęć. I tu chyba D610 też będzie lepszy? Jedyna wada to wielkość aparatu. Powoli mam dość dźwigania torby z obiektywami. No i sam już nie wiem.....

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie masz szkła?

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Sigmę 28mm high-Speed Wide 28mm 1.8 oraz Tokinę AT-X Aspherical 17mm 3.5 oraz 18-105 VR

  4. #4

    Domyślnie

    No to parę groszy musisz przygotować Co do d610 to ja nie mam o nim dobrej opinii, są tacy co się zachwycają, zdjęcia da się robić i matrycę wyczyścić

    Jeśli ma być tani, nieduży aparat i ff to popatrz na Sony a7 lub a7II (bardziej). Szkła też masz do wyboru, tanie, drogie, co kto lubi. To 17/3.5 powinna dać radę na matrycy 24 mpx, Sigma pokryje ff ale jakość chyba nie zadowoli na długo. Ostrzenie ręczne z bezlustrem jest przyjemne, na szerokim kącie przy f3.5 to żaden problem. Moim zdaniem zacznij od szkieł, popatrz jakie ogniskowe chciałbyś mieć i ile kosztują.

    Po drugie współczesne DX dadzą Ci dużo, dużo więcej niż d50, 18-105 do wykorzystania. Ja bym nie skreślał.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Co do d610 to ja nie mam o nim dobrej opinii, są tacy co się zachwycają, zdjęcia da się robić i matrycę wyczyścić
    To wynika z praktyki, czy lektury internetowych mądrości?
    Owszem, są lepsze aparaty jak na przykład D750 z lepszym iso, pewniejszym AFem (ale za to po nieskończonej ilości akcji serwisowych), ale nie wiem czy D610 można coś zarzucić... Punkty AF mogłyby być lepiej rozłożone, bo skupiają się w centrum kadru, szkoda że nie da się ustawić iso pod przycisk nagrywania, dość nieprzewidywalny jest pomiar światła kiedy w tle coś świeci i jest lampa na sankach i... to chyba tyle wad. Świetne kolory, bardzo udana matryca nie wiem czego można oczekiwać więcej w takiej cenie...

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie ten aparat nie dostał swojej szansy (podobnie jak d750), nie będę się rozpisywał, ale głównie dlatego, że d7200 (i d500) w zupełności mi wystarczał. Zapomniałeś dodać po stronie wad brudzącej się matrycy, taki drobiazg Nie, nie tylko o tym czytałem, widziałem taką sytuację w całkiem nowym body.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać po stronie wad brudzącej się matrycy, taki drobiazg Nie, nie tylko o tym czytałem, widziałem taką sytuację w całkiem nowym body.
    Ponad 20 tyś zdjęć i nie doświadczyłem... Pewnie coś źle robię D7200 też budził matrycę, ba ja nawet w D300s musiałem czyścić... Ot taki przypadek. D610 kupiłem całkiem przypadkiem bo dobrą okazję miałem. Mam lepsze aparaty od niego, ale zdecydowanie nie mam mu nic poważniejszego do zarzucenia, natomiast obrazkiem wyeliminował z użytku D500...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    D7200 też budził matrycę,
    Przytakuje. Sam w wątku o D7200 zarzucałem zdjęcie w okolicach 5k przebiegu, wyglądające jak inwazja UFO.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Takie to były czasy, że matryce nikona wymagały dobrego smarowania

  10. #10

    Domyślnie

    Mimo wielu prób nie doświadczyłem magii ff
    Kupiłem ostatnio co prawda Sony, ale to ze względu na inne kwestie, wielkość, szkła i wysoko rozdzielczą matrycę. Taki eksperyment, zobaczymy, ale nie o tym dyskusja.
    Tak, w d7200 musiałem kilka razy czyścić matrycę a w d500 po niemal roku dość intensywnego używania jeszcze nie (sprawdzam czasem na f20). Jednak to wszystko nic w porównaniu z tym, co zobaczyłem kiedyś w d610 . Może nie miałeś takich problemów w swoim d610, ale jednak sporo osób tego doświadczyło. Chyba nie jest tak, że wszyscy mieli pecha albo powielają mity. Nie chcę dalej dyskutować o d610, nie interesuje mnie ten aparat. Jednak nie bagatelizował bym wad tego aparatu polecając go komuś.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aha, nie ja rozpocząłem dyskusję o d610, wydaje mi się, że napisałem opinię w dość wyważony sposób i nie trzeba zaraz się na nią obruszać.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dlaczego warto/nie warto kupić D750
    By artur0372 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 16-09-2019, 08:11
  2. D610 - czy warto?
    By Godrick in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 10:57
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •