Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie EIZO CS2740 - nowy monitor 27cali/4k

    Witam,

    Posiadam monitor EIZO CG276 z którego jestem bardzo zadowolony.

    Planuje w miarę pilnie przejść na prace z dwoma monitorami.

    Z racji braku miejsca jedyną opcja dla mnie są dwa monitory 27cali.

    Zastanawiam się nad dwiema opcjami.

    Dokupić CG279X

    Lub:

    Wymienić na dwa monitory 27cali 4K (kusi mnie 4K).

    Nie chciałbym zbytnio tracić na jakości. Po przeszukaniu opinii/testów w Internecie nie znalazłem monitora 27/4K polecanego, który byłby zbliżony jakością do EIZO CG.
    Natomiast znalazłem informacje z października 2018 na temat nowego monitora EIZO CS2740 (27 cali, 4K). Niestety pomimo zapowiedzi, że ten monitor byłby dostępny na koniec października 2018 nigdzie nie mogę go znaleźć. Oficjalna strona również go nie wymienia na liście produktów. Pojawił się natomiast CS2731 ale ten jest tylko 2.5K.
    Gdyby CS2740 był dostępny to zestaw 2x CS2740 plus zewnętrzny kalibrator wydawałby mi się idealny.

    Zależy mi na optymalizacji zestawu do obróbki fotografii (w zestawie z drukarka Canon PRO-1000) ale również do pozostałych domowych zastosowań.

    Czy któryś z kolegów wie cos na temat dostępności CS2740?

    Czy przy zastosowaniu z zewnętrznym kalibratorem jakość będzie porównywalna z monitorem serii CG (z punktu widzenia amatora-hobbysty)?

    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Graficznego 27" 4K nie ma w ogóle. Dopiero 30", np NEC PA311D COLOR, EIZO CG319X.

    EIZO CS2740 będzie na wiosnę, ale to monitor amatorski a w jego cenie jest znacznie lepszy NEC PA271Q COLOR. Bez problemu da się go ustawić tak samo jak CG276 a jest na tyle dobry, że zapewne przejmie rolę monitora głównego. EIZO CG279X jest jeszcze lepszy, ale 3,5 tys droższy.

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co widzę NEC PA271Q to monitor o rozdzielczości 2560x1440. Jeśli zostanę przy tej rozdzielczości, to bez zastanowienia wybiorę rozwiązanie bezkompromisowe CG279X.

    Zainteresowałem się CS2740 jako opcją przejścia na rozdzielczość 4K, które samo w sobie jest poprawą w jakości obrazu w porównaniu do 2.5K.
    Czy taki monitor pomimo wyższej rozdzielczości mnie rozczaruje przy przesiadce z serii CG?
    Czy nie da się go poprawnie skalibrować do pracy z drukarką Canon PRO-1000?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli opcja UHD jest ważna, porównywalnym do EIZO serii CS jest taki: https://monitory.mastiff.pl/monitory...71u-color.html i jest UHD. Nie 4K, proszę nie mylić UHD i 4K. Graficzne 4K są tylko te dwa, jakie podałem wyżej.

    Od CG trzycyfrowego wszystko jest gorsze i będzie widoczna zmiana w dół. Mimo to, CG276 to już wiekowy sprzęt i zaproponowany PA271Q COLOR jest od niego dużo lepszy ze względu na postęp techniczny.

    PS. Monitorów nie kalibruje się "z drukarką".
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 07-01-2020 o 01:22

Podobne wątki

  1. Monitor Eizo z Mac-iem
    By Aleena in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2016, 23:11
  2. Dead/hot/bad pixel a nowy monitor eizo
    By mini21 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 23:49
  3. Monitor Eizo
    By mirek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 18:19
  4. monitor EIZO
    By lukadegroot in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 20:56
  5. Monitor LCD Eizo 768
    By irekka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2006, 16:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •