Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56
  1. #51
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Oczywiście możesz sobie kupić co tylko chcesz i za ile chcesz, nic nam do tego. Tyle że udowadnianie sobie, że innym sprzętem nie da się robić zdjęć to paru osób tu nie przekona .
    Karty 128GB są w dobrej cenie (dla mnie optymalne cena/pojemność), lepiej dokupować w miarę potrzeb. Za rok czy dwa być może 256 GB będą tak tanie, że na 128 szkoda zachodu, ale mówimy o dziś. BTW, 64GB to też spora pojemność i na co dzień b.wygodna.
    Co do wielkości to sam popatrz
    https://camerasize.com/compact/#216....9,795.784,ha,t
    Twój zestaw d80 to waży ok.1kg, d750 z N24-70 prawie 2 kg
    Uwierz mi moja torba z D-80 i tymi dwoma obiektywami co mam plus lampa i dodatkowe akumulatorki waż grubo ponad 1 kg.
    Jak będę w Polsce to zważę specjalnie i Ci napiszę dokładnie jaka jest waga.
    Ostatnio edytowane przez MC_NEO ; 10-01-2020 o 00:02

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_NEO Zobacz posta
    Uwierz mi móa torba z D-80 i tymi dwoma obiektywami co mam plus lampa i dodatkowe akumulatorki waż grubo ponad 1 kg.
    Czyli tyle co sam 24-70 2.8 VR

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_NEO Zobacz posta
    Uwierz mi moja torba z D-80 i tymi dwoma obiektywami co mam plus lampa i dodatkowe akumulatorki waż grubo ponad 1 kg.
    Jak będę w Polsce to zważę specjalnie i Ci napiszę dokładnie jaka jest waga.
    Nie musisz. Miałem ten aparat i dokładnie te same szkiełka. Jak tylko pojawił się N70-300 AF-P DX w dobrej cenie, to zamieniłem tego AF-S. To była jedna z najlepszych decyzji sprzętowych Różnica w wadze i wielkości jest spora, nawet powiedziałbym kluczowa-mieć 70-300 w plecaku lub nie mieć
    Po prostu sam się przekonasz, podobnie jak wiele osób szukających mniejszego zestawu. Aha, jak zarabiasz, to być może im większy aparat tym lepiej A najlepiej mieć dwa dyndające na szyi (żartuję, ale miałem kiedyś zabawne sytuacje)
    Ps. Do d80 nie miałem nawet zapasowego akumulatora, z N18-135 robiłem tyle zdjęć na jednej baterii, że żaden następny aparat nie zbliża się do tego wyniku.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_NEO Zobacz posta
    Ja teraz tylko amatorsko, a żona jak się wciągnie po kursie i jakiś warsztatach,to nie wiem, może i zawodowo.
    No to na razie weź sprzęt mały i lekki, ale z możliwością rozbudowy pod FF, bo taki będzie najlepszy do amatorki, w sensie czy go zabrać do plecaka, czy do samolotu, to nie będzie problemu z wagą.

    Możesz teraz być zniechęcony używaniem dużego aparatu z mała matrycą jak D80, ale przecież są też malutkie aparaty z takim samym sensorem. Ważne, żeby wybrać perspektywiczny bagnet. Może to być bagnet Nikona, ale może być inny. A jak żona się wciągnie, i o ile się wciągnie, to dokupisz pod ten bagnet coś bardziej profi.

  5. #55
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    32

    Domyślnie

    Decyzja podjęta
    Sprzęt został zamówiony, teraz muszę czekać, aż 3 tygodnie na dostawę w tej konfiguracji.
    W późniejszym czasie podzielę się wrażeniem, opinią i fotkami.

    Wybrałem:
    Body Z6 + FTZ + XQD 64GB + NIKKOR Z 24-70 mm 1:2,8 S + Nikon SB-5000 +
    Hama Schutzfilter UV, HD, 82 mm, ultraflache Metallfassung 3mm.

    Jeszcze raz dzięki za pomoc


    Pozdrawiam...
    MC_NEO

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_NEO Zobacz posta
    ultraflache Metallfassung 3mm.

    Jeszcze raz dzięki za pomoc
    O, ja... Ordnung muss sein!

    Nieza maco.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MC_NEO Zobacz posta
    teraz muszę czekać, aż 3 tygodnie na dostawę
    Trza było nie zamawiać z Chińskich Wysp Dziewiczych...

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Inwestycja w D7200 czy D500 ?
    By Kabumbum in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 08:59
  2. Problem - Nikon D750 i stary Nikkor AF Micro 105 mm f/2.8D
    By PaniBógHalina in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 18:45
  3. Uzywany Nikon D700 czy nowy D750?
    By Przybysz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 09:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •