Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1

    Domyślnie Ania i Piotr, czyli mój pierwszy raz

    Jak może ktoś już zauważył ślubnymi ani portretowymi zdjęciami się nie zajmowałem, ale koleżanka żony miała chęć zaryzykować i tak oto miałem pierwszy ślub od tej strony (własny przechodziłem). Wrzucam ciut z kościoła. Głównie młodzi, bo nie jestem pewien co do publikacji gości. Sprzęt to co miałem czyli D700 + N28/1.8G, N50/1.8G i N105/2.8G micro, ISO głównie 3200.

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap01.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	155,7 KB
ID:	35445

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap02.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	145,9 KB
ID:	35446

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap03.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	158,4 KB
ID:	35447

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap04.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	145,1 KB
ID:	35448

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap05.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	244,6 KB
ID:	35449

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap06.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	194,0 KB
ID:	35450

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap07.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	227,4 KB
ID:	35451

    8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap08.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	147,8 KB
ID:	35452

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap09.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	156,5 KB
ID:	35453

    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap10.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	139,2 KB
ID:	35454

    11.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap11.jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	254,1 KB
ID:	35455

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap12.jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	169,6 KB
ID:	35456

    13.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap13.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	189,5 KB
ID:	35457

    14.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap14.jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	180,0 KB
ID:	35458

    15.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ap15.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	119,5 KB
ID:	35459

  2. #2

    Domyślnie

    Takie sobie jak dla mnie.
    1) jak zrobiona telefonem
    3) nie wiem gdzie Ty tam łapałeś ostrość, ale jak dla mnie, jakościowo to jakiś dramat
    5) trochę małe postacie i na pewno fajniejszy byłby efekt gdybyś był centralnie na dywanie przed nimi, a nie lekko z boku
    7) też drażni mnie brak ostrości na młodych

    Reszta może być, ale na pewno bez efektu "wow". Kadry typowe, jak z 10-15 lat temu.

    To tak z perspektywy zwykłego "usera". Więcej porad i + oraz - dostaniesz pewnie od ludzi, którzy zarobkowo trzaskają fotki na ślubach.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. Tak szczerze mnie też drażni ostrość... Co do efektu "wow" nie liczyłem nań. Są tu ludzie co zęby na ślubach zjedli, ja starałem się głównie nie zbłaźnić

  4. #4

    Domyślnie

    Ja chętnie poczytam co inni mają do powiedzenia, bo po cichu też myślę, żeby może spróbować zrobić jakiś 1 ślub. Za free, aby się sprawdzić. M.in. też w tym celu ostatnio nabyłem Sigmę. Więc uwagi do Twoich fotek, będą i dla mnie bardzo cenne.
    Tobie zapłacili za foty? Czy robiłeś grzecznościowo, po znajomości?
    Ja kiedyś robiłem plener siostrze mojej żony, bo mieli wtedy krucho z kasą i nie stać ich było na fotografa. Trzaskałem jeszcze starym Sony alfa. Oni byli bardzo zadowoleni.
    To było jednak kilka lat temu, więc i trendy oraz oczekiwania trochę inne niż obecnie.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Tobie zapłacili za foty? Czy robiłeś grzecznościowo, po znajomości?
    Powiedzmy że w ramach prezentu. Coś tam może dorzucą jak będzie materialna postać tego.

    Ja kiedyś robiłem plener siostrze mojej żony, bo mieli wtedy krucho z kasą i nie stać ich było na fotografa. Trzaskałem jeszcze starym Sony alfa. Oni byli bardzo zadowoleni.
    To było jednak kilka lat temu, więc i trendy oraz oczekiwania trochę inne niż obecnie.
    Pleneru bardziej się obawiam, ale tu młodzi na szczęście nie specjalnie mieli wenę ni chęć na plenery. Paru rzeczy się nauczyłem na tym ślubie, wiem jakie błędy porobiłem. D700 też sprzęt, który już swoje lata ma i w związku z tym technicznie trudno równać do najnowszych trendów trzaskanych Sigmami Artami 1.4. Ale też wiem, że duża część błędów to moja technika.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale D700 z Sigmami Art też sobie spokojnie poradzi w zrobieniu efektu wow
    Co do zdjęć, to jak to zwykle bywa z pierwszymi są po prostu zwykłe... Generalnie nie poszło z balansem bieli w kościele, jest żółto, dodatkowo D700 dokłada trochę żółtego od siebie, ale jak nie oczekiwali cudów, to będą zadowoleni.
    Pleneru nie ma co się bać, fajna zabawa, dużo spokojniej niż ślub i wesele, fajny teleobiektyw i jakieś fajne miejsce

  7. #7

    Domyślnie

    Na jakim iso to bylo robione? Bo pod względem technicznym wygląda to fatalnie - mydło jak po odszumieniu, placki w tle... Dawno nie miałem D700 w rękach, ale obrazek tak nie wyglądał z tego co pamietam...

  8. #8

    Domyślnie

    ISO 3200. Tak, mam wrażenie że "obróbka" dorabia swoje. Jak kiedyś będę miał czas na taką zabawę będzie można coś poprawić (prócz "ostrości"). To, że zdjęcia są "zwykłe" to dla mnie komplement

  9. #9

    Domyślnie

    Sprzęt którym robiłeś, przy repo ślubnym jest dość dobrym sprzętem. Bez urazy, pod względem technicznym te zdjęcia są bardzo słabe. Nie chcę robić z tego przykładu- chociaż właśnie ten post powinien być właśnie takim przykładem dla przyszłych par młodych, który pokazuję że jednak za dobrą pamiątkę z tak ważnego wydarzenia trzeba zapłacić. Warto też brać pod uwagę że kwota przekłada się na umiejętności fotografa, a co z tym idzie, to jakość materiału który się później dostanie. Patrząc czysto technicznie, miałeś świetny kościół, dobry sprzęt, ale niestety nie wykorzystałeś potencjału. Nie chcę mi się rozdrabniać na szczegóły, bo generalnie całość materiału nie mieści się nawet w minimalnym progu estetyczności, tu kuleje wszystko! światło, obróbka, balans bieli itp. ogólnie odbiór... Wygląda to bardzo źle!

    Pomijając czysto techniczne aspekty. W fotografii ślubnej też są ważne "momenty" tutaj tych kompletnie brak: ujęcia i emocje są tak mdłe że aż się smutno robi oglądając ten materiał. Przecież przy takich wydarzeniach TAK DUŻO SIĘ DZIEJE - wystarczy być w centrum wydarzenia i pochłaniać wszelkie drobiazgi, wszelkie szczegóły. Szczególnie wiedząc że będzie się na małym ślubie, wtedy warto mocno się skupić na najmniejszych drobiazgach w relacjach między gośćmi a PM! Tutaj niechlujnie złapane momenty, w połączeniu z słabą techniką z tego materiału zrobiły słabą pamiątkę.
    Choć tu dodam, że ciężko złapać dobre emocje, jeśli na takich wydarzeniach panuje pogrzebowa atmosfera (nie wiem jak było tam) ale po zdjęciach widać że nie przykładałeś się za bardzo do tematu. Choćby nawet tak prosta rzecz, jak zrobienie zdjęcia grupowego, miałeś tak małą grupę ludzi, i byle amator (nawet nie fotograf) powinien sobie dać radę z ustawieniem takiej garstki ludzi. No i rozumiem jak jest grupowe zdjęcie na 100 osób, i czasami trafi się ktoś z zamkniętymi oczami lub spojrzeniem jak Pan w czarnej kurtce, ale nie rozumiem że sprawiło Ci problem zrobienie poprawnego grupowego zdjęcia z garstką osób. Przy grupowych zdjęciach ważną cechą fotografa jest nawiązywanie kontaktu z ludźmi (szybkie i skuteczne ustawienie ludzi i zwrócenie uwagi tak żeby patrzyli/ew. uśmiechali się gdzieś w okolice fotografa). W przypadku dużych ślubów, przeważnie trzeba ułożyć sobie jakąś strategie, bo goście śpieszą się na sale weselną i nie chcą spędzić full czasu na pozowanie, no ale tu? Dla mnie taka fota, już na etapie selekcji powinna zostać skasowana. Kolejną wskazówką jest to, że mając aparat cyfrowy, wiedząc że nie masz posłuchu i umiejętności współpracy z ludźmi, to strzelasz dużo zdjęć, i wtedy wybierasz zdjęcie na którym wszyscy wyglądają korzystnie.

    Przepraszam za szczerość, ale ten materiał pod względem technicznym, a nawet pod względem czystego "duchowego" odbioru jest fatalny!
    Mam nadzieję że PM miała głównego fotografa.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 05-01-2020 o 16:23

  10. #10
    starl
    Gość

    Domyślnie

    @kurczeblade nie każda para oczekuje super dopracowanego reportażu. Jeśli autor celuje w te mniej wymagające pary to trudno tu wymagać emocji krzyczących z każdego kadru.
    Mnie dziwi dziwna plastyka zdjęć przy tym sprzęcie, wszystko takie wyblurowane

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lady In Red - Czyli mój pierwszy raz w studio.
    By downunder in forum Plenery i warsztaty rok 2011 (Zakopane, Bieszczady)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 22:40
  2. [ Portret ] Pierwszy portret - Ania
    By overaid in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 21:21
  3. [ Portret ] Ania w Manufakturze, czyli druga sesja z żoną :)
    By aandrzej in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 20:27
  4. Asia&Piotr ślubnie - ich pierwszy raz. Mój jeden z pierwszych.
    By KuLeR in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 18:16
  5. [ Portret ] Zona Ania pierwszy raz
    By Matteo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •