Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Czy ja wiem... Raczej pokazał swój punkt widzenia, który z realiami tego "disco polo" nie ma nic wspólnego
    Myślisz, że wszyscy będą tak tolerancyjni jak Ty ?
    A, że to klimaty "disco polo" to niestety prawda...
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 05-01-2020 o 21:25

  2. #22

    Domyślnie

    Na ślubach trochę fotografowałem w czasach analogowych ("za komuny").
    Z tych czasów zostało mi, że zdjęcia staram się żeby prosto z puszki były akceptowalne i wymagały jak najmniej obróbki.
    Wg mnie autor popełnił praktycznie wszystkie możliwe do popełnienia błędy: brak ostrości, dużo za wysokie ISO, balans bieli do bani, kompozycja słaba, nie uchwycone tzw. "momenty" itd.
    Ale pamiątka jest i może to jest najważniejsze.
    Z analogami były przygody znacznie ciekawsze.
    Kiedyś kolega na ślubie (wesela robiło się rzadko) miał Pentacon Six z filmem 24 zdjęcia (jedyny). Po ślubie chciał wywołać film, otwiera aparat a tam zerwana rozbiegówka i cały film nie naświetlony. Zero zdjęć. Pojechał następnego dnia do nowożeńców, żeby coś im pstryknąć. Ale nic nie wyszło bo garnitur Pana Młodego i suknia ślubna były w strzępach. Na weselu była bijatyka.
    Wesele jest wspominane do dzisiaj bez zdjęć.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  3. #23

    Domyślnie

    Odnośnie takich historii analogowych, to gdy ja miałem I Komunię Świętą, to akurat gdy klęknąłem aby ją przyjąć, to fotografowi skończyła się klisza Nic nie powiedział żebym poczekał, dowiedziałem się po fakcie. Jedyne co mam to zdjęcie gdy koleżanka, z którą byłem w parze, przyjmowała, a ja stoję obok :/
    No, ale i w erze cyfrowych można mieć pecha. Mi kiedyś na rodzinnych wakacjach padła karta i zdjęcia poszły się .... zostało kilka fotek, które mieliśmy zrobione telefonem.
    Teraz w Nikonie stosuję 2 karty. Zawsze to jakieś zabezpieczenie.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #24

    Domyślnie

    Odnośnie jakości, jak już było napisane, zdjęcia sporo straciły poprzez obróbkę. Chciałbym tu zwrócić uwagę, że do tego też przyczyniła się nadmierna kompresja JPG. Wystarczy powiększyć do 200% (np. foto nr 12) aby bardzo wyraźnie widzieć pikselozę, choć i bez powiększenia widać, że coś nie halo na tle i nie tylko. Tak średnio foty ważą ok. 170 KB, a powinny dla dobrej jakości ważyć ok. 3 razy więcej. To zażółcenie (balans bieli), jak i ostrość na pewno tez pozytywnie nie wpływa na odbiór. Można tu jeszcze sporo poprawić (RAW-y pewnie są), aczkolwiek tam gdzie nietrafiona ostrość to wiele się nie da zrobić.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @aryan
    Cytat Zamieszczone przez aryan Zobacz posta
    Fotografia ślubna to disco polo. I tyle.
    Mam podobne wrażenie ale są dwie strony medalu, ci co żyją z tego będą wskazywać że to "sztuka", że to chwile, które tzreba uwiecznić, że musi być fotograf, który potrafi uchwycić emocje itd, a potem oglądasz ten cały cyrk weselny i widzisz kicz i tandete.

    Nie zmienia to faktu że większość młodych par chce mieć pamiątkę lepszą niż jakieś pstryki gości.
    Jednak patrząc na zdjęcia z tego tematu to mam wrażenie jakby to właśnie były takie przypadkowe zdjęcia gościa, który na dodatek pogubił się w poprawianiu tego co zmajstrował w obróbce.

    Obrabiałem paczki weselne z Irlandii ( nie jestem z tych co uznaje wszystko co zagraniczne za lepsze ) i tam klimat jak i styl całej imprezy jest kompletnie inny, reportaż też zawsze pokazuje jakieś miejsca gdzie to się odbywa, jakieś domy weselne w pałacykach, poczęstunek w piwniczkach czy pubach, wykorzystuje się ogrody na imprezę, a u nas do znudzenia wszystko leci zgodnie ze schematem, nawet jeszcze się spotyka jakieś świece dymne, generatory dymu albo wielki napis LOVE, litości...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aryan Zobacz posta
    Zacznijmy od tego, że płacenie za fotografa na ślubie w czasie, gdy każdy ma jakieś urządzenie rejestrujące, to fanaberia i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Tak jak @PM.M wyżej napisał. Ile razy do tych zdjęć się wróci? Ok. Rozumiem zrobienie pamiątki w studio, ale rzeźbienie jakichś plenerów na sianie, w polu, na górze, w dole to porażka. Tak, wiem. Na wsi to musi być. Głównie dla sąsiadów. Podobnie jak wesele na 200 osób. Pamiątkowe zdjęcia są? Są. Jak je ktoś obejrzy za jakiś czas, to będzie i tak je miło oglądał, a nie zwracał uwagę na kadry czy ISO. Fotografia ślubna to disco polo. I tyle.
    Płacenie za cokolwiek na tym świecie to fanaberia. Najlepiej jakby wszystko było za darmo, a jeszcze lepiej żeby było wszystko za darmo i robione najlepszej jakości No i w ostateczności, po co mieć ładna pamiątkę ze ślubu, po co brać dj, jeśli można puścić muzykę z radia, po co brać sale z jedzeniem, skoro można kupić czipsy i przekąski a wesele zrobić w parku pod fontanna. Po co to wszystko, skoro przecież jest ryzyko ze będzie rozwód. Tak w ogóle fanaberią jest teraz oddychać, skoro później się umiera.



    Co do discopolo. To raczej Wy wybieracie co słuchacie, wiec jeśli się discopolo nie podoba to proponuje zmienić kanał radiowy, i nie robić (oglądać tego co nie wpada w gust) bo są jeszcze inne kanały radiowe. Warto tez sie troszkę zapoznać z tematem/rynkiem ślubnym. Który baaardzo się rozwinął w ostatnich latach, i to nie czasy gdzie śluby odbywają się tylko w remizach. Często są eleganckie, wystawne, ważne, ciekawe imprezy, i często ludzie chcą mieć z takich imprez pamiątkę. A jeśli chcą mieć dobra pamiątkę to są wstanie za to zapłacić. A ze ktoś tego nie rozumie i woli sobie cyknąć na swoim skubie szelfie telefonem, a swoich gości nakarmić piachem to jego sprawa, i taka osoba nie jest targetem takich usługodawców


    Wracając do zdjęć. @PM nie ma za co długa droga przed Tobą, ale postaraj się bardziej ogarnąć trochę technicznej strony. I pamiętaj ze przy ślubnej bardzo ważna jest interakcja z otoczeniem i tym co się wokół Ciebie dzieje. A czaszami nawet dla „sytuacji” warto pominąć technikalia. Jeśli młodzi są zadowoleni i mieli takie oczekiwania to ok. Ale patrząc z mojej perspektywy spotykam się z coraz bardziej świadomymi parami, a mając wokół siebie ogromna konkurencje, oglądając niesamowite materiały, widzę ze fotografia ślubna staje się coraz bardziej wymagająca.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 05-01-2020 o 22:51

  7. #27

    Domyślnie

    Ale sobie jedziecie po koledze, jakby co najmniej z Nikona na Sony przeszedł
    Pewnie się dowiedział jakoś tak za późno, czasu na przygotowania nie było itd.
    Zdjęcia są, czyli pamiątkę młodzi mają. Najważniejsze, że ślub wzięli
    Jak na pierwszy raz, po znajomości, bez szkoły i super profi-naj sprzętu to nie jest źle!

  8. #28

    Domyślnie

    Ja tu nie widzę, żeby ktoś po kimś jechał. Autor który wystawia na publiczną ocenę swoje zdjęcia, tym bardziej ze świadomością ich niedoskonałości zasługuje na konstruktywną krytykę. Kurtuazyjne mydlenie oczu jak to nie jest pięknie nie sprawi, że będzie chciał poprawić swój warsztat.

  9. #29

    Domyślnie

    Dokładnie powiedział to co myśli o takich zdjęciach, konkretnie i ze swojego punkty widzenia.

    Ja tam uwielbiałem oglądać swojej rodziny zdjecia z przeszłości. Analogowe zwykłe pstryki i z wesela. Fotografia na starość jest przepustką do wspomnień. Wiadomo nie jakość świadczy o ich wartości tylko wiele rożnych czynników.

    Jak mnie ktoś o weselne pyta to zawsze mówię aby brali fotografa jakiego zdjęcia najbardziej im się podobają bez względu czy jest tani czy drogi. W końcu z wesela pozostają tylko obrączki i właśnie fonografie.
    Więc jak będzie mało wódki albo słaba kapela to ktoś pokręci nosem kilka dni i zapomni. A słabe zdjęcia to słabe zdjęcia i z czasem może pozostać niesmak i faktycznie do takich zdjęć bez emocji i ciekawych chwil nie chce się wracać.
    Mało kogo to przekonuje, za to później to już różnie bywa. Sam już robiłem komunie tydzień po komunii lub jakieś weselne plenery bo kościoła i imprezy to już nie odegrasz.


    Co nie zmienia faktu że są też osoby co mają gdzieś całe to show i biorą tylko cywilny bez gości i całej pompy ale jest fotografa, albo i nie.

    Nawiązując do samych zdjęć to już wszystko powiedziano. Na szczęście klienci są mniej krytyczni odnośnie detali za to bardziej odnośnie tego jak sami wyszli. Poza tym ich zdanie liczy się najbardziej.
    Jak będą zadowoleni to zrobiłeś swoją robotę. Jak nie to nieważne co dostaną i tak będzie to złe.

    Podjąłeś rękawicę oni też pewnie wiedzieli na co się piszą. Więc jak nie będą do ciebie mieli pretensji to możesz spać spokojnie. Koledzy też ci wypunktowali wszystkie wady.

    Dobrze jak masz okazje to zapoznać się z miejscem i warunkami, Pary też mają próby. Sala to już typowe łapanie właśnie jakiś sytuacji jak pokazywanie ogółu sali. Czym później tym łatwiej.

  10. #30

    Domyślnie

    Dobrze jest wzorować się na reportażu ślubnym na wzór tego co robi Jeff Ascough. Kolega robi street więc taki styl bylby naturalny.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lady In Red - Czyli mój pierwszy raz w studio.
    By downunder in forum Plenery i warsztaty rok 2011 (Zakopane, Bieszczady)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 22:40
  2. [ Portret ] Pierwszy portret - Ania
    By overaid in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 21:21
  3. [ Portret ] Ania w Manufakturze, czyli druga sesja z żoną :)
    By aandrzej in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 20:27
  4. Asia&Piotr ślubnie - ich pierwszy raz. Mój jeden z pierwszych.
    By KuLeR in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 18:16
  5. [ Portret ] Zona Ania pierwszy raz
    By Matteo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •