Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    starl
    Gość

    Domyślnie Fotograf d.... czy sprzęt za słaby?

    Na początku chcę zaznaczyć, że oczekuję konstruktywnej krytyki i porad a nie naśmiewania się.

    Bardzo lubię robić zdjęcia, kilka razy miałam okazję spotkać się z fotografią reporterską (głównie wesela znajomych) i o ile jestem w miarę zadowolona ze zdjęć, gdzie nie trzeba używać lampy (z kościoła, pleneru, z zewnątrz) tak problem zaczyna się kiedy trzeba tej lampy użyć. Nie wiem w czym tkwi największy problem- za słaby sprzęt, brak umiejętności z mojej strony czy trafiłam na aż tak trudne warunki jak na początek (fakt,-sale były ciasne, ciemne, drewniane, często słabo oświetlone przez DJa).
    Próbowałam różnych pozycji lampy, różnych ustawień lampy i aparatu, dyfuzorów- może ktoś zechciałby zerknąć fachowym okiem na te moje wypociny i coś doradzić? Zdjęcia mogę wysłać na priv żeby nie publikować ich na forum.

    Mój sprzęt to Nikon d7100, Sigma 18-35 1.8, Nikon 50 1.8 i lampa Yongnuo YN568EX III

  2. #2

    Domyślnie

    Dodaj zdjęcia do tematu to najlepsze co możesz zrobić. Dostaniesz opinie i wskazówki poparte argumentami a nie bezpodstawną krytykę. Nikt raczej nie będzie ci ubliżał z powodu że słabe zdjęcia robisz.

  3. #3
    starl
    Gość

    Domyślnie

    Nie chcę tu dodawać zdjęć na których są ludzie którzy mogą nie wyrażać zgody na publikację na forum

  4. #4

    Domyślnie

    To zasłoń część ich twarzy w tym oczy, albo wyślij sceny które pokazują ogół a nie portrety konkretnych osób.
    Tak samo te osoby mogą nie wyrażać zgody abyś wysyłał takie zdjęcia do osób trzecich. Jednak to chcesz zrobić bez ich wiedzy i zgody.

    Jak obawiasz się złośliwej krytyki i szyderstwa to znaczy że źle oceniasz społeczność tego forum.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprzęt da radę, więc odpowiedź już masz

    Jeśli chcesz porady to dodaj zdjęcia do tematu, tutaj na forum, bo po to ono jest, żeby z ewentualnych porad mogli korzystać wszyscy jego uczestnicy.
    Twarze możesz zamazać, jeśli to jest problem.
    pozdrawiam
    Tomek

  6. #6

    Domyślnie

    Wyszukaj sobie w sieci zdjęcia z D7100 i podobnych (7200,7500) Można również wyszukać sample gdzie użyto lampy błyskowej. Zauważysz że sa tam zdjęcia słabe jak i genialne. Skoro inni potrafią robić dobre na podobnym sprzęcie to odpowiedź nasuwa się sama. Nie sugeruj się opiniami typu D7500 zjada na śniadanie D7100...albo wczoraj kupiłem stałkę i jestem wniebowzięty. Jak nabierzesz doświadczenia i poznasz możliwości sprzętu sama wtedy będziesz wiedziała co Ci potrzeba i co Cię ogranicza. Może być i tak że pasja minie, wtedy mniej stracisz finansowo. Masz w Mielcu fajnego Vlogera ....zobacz na Youtube, może uda się nawiązac Tobie kontakt.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Fachowców już masz w temacie to ci doradzą, a ja tylko zasugeruję że lampy/lampa błyskowa ma dodać światło w pomieszczeniu, a nie żeby walić tym jak popadnie zamontowane na aparacie.

  8. #8

    Domyślnie

    Można wstawić zdjęcia z zasłoniętymi oczami/twarzami, ja bym poradził zmianę D7100 na D7500 bo tak zrobiłem swego czasu i byłem zadowolony, bo fotki w pomieszczeniach z D7100 mi nie odpowiadały - kolory pozmieniane, duże szumy itp...
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  9. #9

    Domyślnie

    Bez zdjęcia trudno będzie ocenić.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez starlight Zobacz posta
    Nie wiem w czym tkwi największy problem- za słaby sprzęt, brak umiejętności z mojej strony czy trafiłam na aż tak trudne warunki jak na początek (fakt,-sale były ciasne, ciemne, drewniane, często słabo oświetlone przez DJa).
    Próbowałam różnych pozycji lampy, różnych ustawień lampy i aparatu, dyfuzorów- może ktoś zechciałby zerknąć fachowym okiem na te moje wypociny i coś doradzić? Zdjęcia mogę wysłać na priv żeby nie publikować ich na forum.

    Mój sprzęt to Nikon d7100, Sigma 18-35 1.8, Nikon 50 1.8 i lampa Yongnuo YN568EX III
    Zdjęcia z lampą błyskową to ogólnie nie jest łatwizna.
    Żeby jakoś panować nad tym zagadnieniem, to trzeba trochę rozumieć współdziałanie korpusu, obiektywu i lampy.
    Tutaj hasłowo nie da się radzić. I nawet gdyby były zdjęcia do zobaczenia, to niewiele można by pomóc.
    Rzuciłem okiem na opis lampy i od razu znalazłem wątpliwość ?
    Na stronie Yongnuo piszą że LP ( liczba przewodnia) to 58 dla ISO 100 - tylko tak.
    Tymczasem na stronach sprzedawców jest napisane 58 dla ISO 100 i ogniskowej 105 ?
    Kto ma rację.............a różnica jest kolosalna ???
    Dla Twoich obiektywów oznacza to że faktyczna LP jest dużo niższa, bo strumień światła musi być o wiele szerszy, aby pokryć pole zdjęciowe .
    To z kolei wymusza stosowanie większych czułości, aby zapewnić właściwą ekspozycję, itd, itd............jest wiele różnych konieczności.
    Bez stosownych prób z każdym z obiektywów i różnymi ustawieniami lampy nie ma co pisać i radzić.
    Właściwości sal o których piszesz dodatkowo utrudniają pracę i ( być może) uniemożliwiają wykonanie akceptowalnego zdjęcia z jedną lampą ?
    I tu znowu konieczne są próby, bo może się okazać, że będziesz musiała się zaopatrzyć w jedną lub dwie dodatkowe lampy, sterowane za pośrednictwem
    przystawki radiowej czy innej ?
    Mój syn ma 3 lampy tej firmy i sterownik radiowy w sankach aparatu.
    Działa to znakomicie. Lampy ustawia, gdzie i jak mu pasuje , a siła 3 lamp, to już duża moc.
    Sterowanie przez TTL potrafią właściwie oświetlić sporą salę.
    Syn jest lekarzem i fotografem całkiem amatorskim, a " zaraził się " ode mnie - też amatora, tylko jeszcze z czasów prawdziwego chemicznego wywoływania, a nie " wywoływania" RAW-ów .
    Reasumując.............poznaj najlepiej jak się da swój sprzęt i próbuj, próbuj, próbuj.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d5300- jaki sprzęt na ślub i wesele? (pomocniczy fotograf)
    By Niewin in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 23:11
  2. Słaby transfer po wifi
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 14:28
  3. [ Krajobraz ] Słaby punkt
    By marny in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 00:25
  4. [ Krajobraz ] Słaby punkt
    By marny in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 21:28
  5. D90, a słaby wzrok
    By Anijaa in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 12:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •