Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie W czym przechowywać filtry

    Czołem,

    Mam do was pytanie. Co polecilybyscie do przechowywania filtrów? Mam kilka prostokątnych (system cokin p), masę kołowych i parę adapterow. Kupiłem tanio jakieś badziewie z aliexpress no i zostawia mi toto mikro nitki. Filtr po wyjęciu do czyszczenia.

    Pytanie o wasze sposoby na przechowywanie. Zajrzyj mi żeby wszystko było w jednym miejscu.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  2. #2

    Domyślnie

    Też swego czasu przerabiałem podobne problemy.
    Ogólnie skończyło się że sporo rzeczy sprzedałem i uprościłem układ.

    Prostokąty trzymam w takich pokrowcach.
    https://www.ebay.co.uk/itm/Lee-Tripl...wAAOSwdC5cgkzB

    Stopery i polara mam w metalowych pudełkach
    https://www.ebay.co.uk/itm/Lee-Filte...wAAOSw3UZbHmRk

    Wszystko nosze w "kieszeni na udo" wraz z holderem, pierścieniami pośrednimi i kilkoma innymi rzeczami. Więc jest wszystko w jednym miejscu ale w różnych osłonach, dzięki czemu bez patrzenia w kieszeń wiem za co łapie.
    Pudełka są też opisane i ułożone od polara i najsłabszego do najmocniejszego stopera.
    Jak chcesz to zrobię ci zdjęcia tej kieszeni bo jest świetna i bardzo obszerna. Cały sprzęt do krajobrazu tam trzymam i jest to dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie jakie udało się wymyślić.

    Możesz też zrobić to wszystko we własnym zakresie bo jak dobrze rozumiem to co napisałeś to masz tego sporo. Sugeruje jednak pogrupowanie abyś nie musiał wszystkiego w jednym momencie wyciągać. Skoro i tak potrzebujesz jeden albo dwa konkretne filtry tylko.

  3. #3

    Domyślnie

    To ja poproszę o fotkę tej kieszeni bo mi w plecaku też miejsca brakuje.
    Ta kieszeń to jakaś samoróbka czy kupiona fabryczna?
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    To ja poproszę o fotkę tej kieszeni bo mi w plecaku też miejsca brakuje.
    Ta kieszeń to jakaś samoróbka czy kupiona fabryczna?
    Pewnie nie ma żadnego problemu.
    Kieszeń jest kupiona. Mam dwie. Ale ta jest największą jaką wtedy udało mi się znaleźć oraz dość sztywna, dlatego śmiało mogę polecić.
    Ma też najwięcej kieszeni, plus bardzo fajną na górze w której trzymam pokrowiec do długich czasów i zacisk. Pewnie możesz dziś coś lepszego dostać więc warto jeszcze sprawdzić w sieci co mają do zaoferowania.
    Fajny jest też ten worek który dodatkowo chroni i możesz spokojnie chodzić z odpiętą klapą co jeszcze bardziej skraca czas dostępu do środka.

    ps.Woki toki to dlatego że moja połówka idzie w swoją stronę a ja we swoją i później różnie bywało z trafieniem na siebie



  5. #5

    Domyślnie

    Nieźle wygląda ten zestaw

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki, trochę lat go kompletowałem ale szczerze mówiąc spokojnie można byłoby odrzucić dwa stopery i 3 filtry połówkowe w moim przypadku.
    Ale to z czasem człowiek się uczy na własnych błędach. Zwłaszcza że przerabiałem najtańsze filtry w tym kołowe i cokiny

  7. #7

    Domyślnie

    Świetna sprawa. Nawet nie wiedziałem, że są takie rzeczy i w dodatku tak "pakowne". Muszę poszukać czegoś takiego dla siebie. Kojarzysz +- ile za swoją dałeś? Żeby był jakiś punkt odniesienia.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #8

    Domyślnie

    To są groszowe sprawy. Na aliexpressie znajdziesz tony tego w bardzo dobrej cenie. Jak będę miał chwile to ci nawet poszukam. Możesz też kupić na allegro lub amazonie nazywa się to torba na udo. albo thigh bag
    Już znalazłem widzę że poszerzyli możliwości. Zapomniałem dopisać że tam jest jeszcze jeden pasek który przez udo zapinasz aby zwiększyć sztywność i by lepiej przylegała do ciała.
    https://www.amazon.co.uk/Jueachy-Mul...148706&sr=8-10

    Tu jest dokładnie to samo i z ali.
    http://www.aliexpress.com/item/10000...chweb201603_53
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 04-01-2020 o 16:54

  9. #9

    Domyślnie

    A w tych pudełkach metalowych filtry okrągłe nie latają jak chcą?

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  10. #10

    Domyślnie

    Sprzedałem wszystkie okrągłe poza 4 stars i polarem 105mm który pasuje idealnie do tych pudełek. Mają też gąbkę z góry dołu i po bokach. Chociaż ta boczna pozostawia wiele do życzenia. ale można samemu zrobić dodatkową osłonę.
    Do filtrów 77mm i mniejszych na pewno się nie nadają.
    Ogólnie dla mnie nakręcane okazały się ślepą uliczką.
    Stopery winietowały a przy szerokim szkle zakręcając dwa filtry polar i stoper miałem już na krawędziach pierścienie a winieta była tak potężna że zdjęcie było już tylko do kasacji.
    Można nawet kupić jeden średni szary 100x150 i w ręce go trzymać, bo bardzo fajnie można nad zdjęciem pracować. Co wszystkie nakręcane i 100x100 ograniczają takie możliwości.
    I zamiast budować bazę filtrów nakręcanych itd można kreatywnie kilkoma zrobić naprawdę fajną robotę.

Podobne wątki

  1. Filtry - czym czyścić?
    By sruba in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 01-08-2018, 08:55
  2. W czym przechowujecie filtry (typu cokin)
    By pepedros in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 13:51
  3. Czym czyścić filtry?
    By Piotr56 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2016, 17:46
  4. SB-910 pierwsze wrażenia...jak przechowywać?
    By josephebeloki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 10:36
  5. W czym przechowywać sprzęt w domu
    By Orkaniusz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-01-2008, 11:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •