Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zakup pełnej klatki

    Witam
    Zastanawiam się nad kupnem pełnej klatki i w grę wchodzą dwa korpusy d610 oraz D 700 .Fotografia jaka mnie interesuje to głównie portrety, również takie w złych warunkach oświetleniowych oraz relacje z meczów piłkarskich SYNA.
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze
    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    No to D750 polecam
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  3. #3

    Domyślnie

    Marketingowcy wszystkich producentów aparatów! Czy nie widzicie, czego chce klient? Co wy robicie do jasnej ^yedd8&?
    Ma być pełna klatka (podkreślić to 3 razy) do portretów w "złych warunkach oświetleniowych"!!
    Do roboty! Klient płaci i wymaga

    Ps. Pierwszy ruch wykonany, lampy błyskowe usunięte z aparatów, żeby nie rozpraszały użytkowników

    Pps. Mam taką propozycję, przypiąć na samą górę forum temat "Jaki aparat do portretów w złych warunkach oświetleniowych", żeby nikt nie musiał brnąć dalej w tematy, dział "Lampy błyskowe" usunąć na wszelki wypadek

  4. #4

    Domyślnie

    No to ja odpowiem tak... lampa błyskowa jest narzędziem które naprawdę dobrze trzeba opanować. Jak służy tylko do podbicia ekspozycji "w trudnych warunkach" to portret zwykle jest nudny
    Dużo fajniej jest miec sprzęt który poradzi sobie w sytuacji ciekawego oświetlenia nawet przy słabych warunkach. Inna sprawa że ciekawsze portrety zwykle nie daja popularności na forach. Tu rzondzi bjuti młoda kobita

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kalisz77 Zobacz posta
    Witam
    Zastanawiam się nad kupnem pełnej klatki i w grę wchodzą dwa korpusy d610 oraz D 700 .
    Wiem że to teraz zabrzmi źle, ale polecam w tym momencie D610 - daje jednak trochę większe możliwości niż d700. Ja swojego sprzedaje tylko dlatego że niestety skończyla mi się robota a zmieniam cały system. Dlatego napisałem ze to źle zabrzmi - że reklamuję "sprzęt który sprzedaję" - ale niezaleznei od tego od kogo będziesz kupował to celowałbym albo w D610 albo D750 po dozbieraniu kaski

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za konkretną odpowiedź

  6. #6

    Domyślnie

    @fafniak @Kalisz77
    Naprawdę nikomu nie życzyłbym robienie sportu(szczególnie amatorskiego, w trudnych warunkach) D610. AF w tym aparacie jest zwyczajnie zbyt słaby. Dopiero D750 daje AF, który działa.
    Natomiast jeżeli chodzi o zachowanie na wysokim ISO, to matryce z D610/D750 wyglądają dobrze do okolic ISO 6400/ akceptowalnie do 12800. Jeżeli robisz zdjęcia w warunkach wymagających ISO>10000 raczej bym patrzył w kierunku D4.

  7. #7

    Domyślnie

    Co do sportu się nie wypowiem.
    Zestaw d610 z tamponem 70-200 2.8 G2 przyjemnie zaskoczył mnie celnością AF. Mecz kojarzy mi się z dobrymi warunkami.
    Odniosłem się głównie do portretów.

Podobne wątki

  1. Obiektywy niepełnej klatki do pełnej klatki
    By kingann in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 14:32
  2. Nikkor 105 do pełnej klatki?
    By Jacek z Nikonem też in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 18:02
  3. Szeroki kąt pod DX do pełnej klatki...
    By Carolco in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 12:59
  4. obiektywy do pełnej klatki
    By monochromatic in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 15:32
  5. Obiektywy do pełnej klatki
    By krysia in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •