Close

Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 236
  1. #31

    Domyślnie

    Dzięki, robię powolne przymiarki do zmiany systemu i porzucenie dSLR na rzecz tych brzlusterkowych wynalazków. Pakowanie się w nowy system ale w odmianie dSLR chyba jest już mało przyszłościowe ... prawdopodobnie ze względu na gabaryty modeli FF padnie ostatecznie właśnie na pełną klatkę. Pozbyłem się kiedyś Canona 5D ze względu na rozmiar i trzask migawki, w bezlusterkowcach te dwie wady zdają się już nie istnieć...
    Jedynie ten EVF mnie straszy, bo na ekranie mi się średnio kadruje ...
    Z obiektywami jest łatwiej, Sigma z serii Art f/1.4 I moje potrzeby są zaadresowane...
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 04-08-2020 o 19:19
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Dzięki, robię powolne przymiarki do zmiany systemu i porzucenie dSLR na rzecz tych brzlusterkowych wynalazków. Pakowanie się w nowy system ale w odmianie dSLR chyba jest już mało przyszłościowe ... prawdopodobnie ze względu na gabaryty modeli FF padnie ostatecznie właśnie na pełną klatkę. Pozbyłem się kiedyś Canona 5D ze względu na rozmiar i trzask migawki, w bezlusterkowcach te dwie wady zdają się już nie istnieć...
    Jedynie ten EVF mnie straszy, bo na ekranie mi się średnio kadruje ...
    Z obiektywami jest łatwiej, Sigma z serii Art f/1.4 I moje potrzeby są zaadresowane...
    Canony 5d mają jeden z ładniejszych dźwięków migawki. Bezlustra nie mają wcale tak cichych mechanicznych migawek, te ciche to elektroniczne.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #33

    Domyślnie

    A co niektóre (A6000) to mają "niewiemco" zamiast ogłosu

  4. #34
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Czy on ma uszczelniane body i jaka moze byc jego żywotność?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  5. #35

    Domyślnie

    Żywotności w praktyce nikt nie określi, chyba że producent zaprojektuje to odpowiednio na śmierć w dogodnym dla niego momencie. Moje doświadczenia są takie, że:
    - Canon G5 kupiony nowy umarł kilka tygodni po zakończeniu gwarancji;
    - Olympus E-1 skończył 16 lat, 26 tys. klapnięć i nadal trzyma parametry idealnie, a to co przeżył to już niezły bagaż doświadczeń;
    - Canon 5D nieszczęśliwie zaniemogła migawka po około 10tys. zdjęć i 1 roku, serwis ogarnął i wiem, że do teraz gość który go ode mnie odkupił nadal używa ten sprzęt bez problemów;
    - Nikon D90 eksploatowany jak głupi - kupiłem używany z 90tys na liczniku, zrobiłem drugie tyle w kolejne 5 lat i sprzedałem dalej jako całkowicie sprawny - trzymał parametry idealnie;

    Nie ma reguły...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #36
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    No nie ma reguły oprócz chyba Panasonica, oba mi padły po gwarancji kilka miesięcy, drugi niecały rok, żadnych Lumixów.... Koledze też niecałe 3 lata chodził i też nie zrobił więcej jak 30k fotek

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  7. #37

    Domyślnie

    Czy jest szansa na podłączenie Z50 do powerbanka? Tak jak niby nowy z5

  8. #38

    Domyślnie

    Jest, spokojnie się ładuje z powerbanka. Chyba, że pytasz o równoczesne ładowanie i focenie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Jest, spokojnie się ładuje z powerbanka. Chyba, że pytasz o równoczesne ładowanie i focenie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jednoczesne. Chodziło mi o filmowanie.

    Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Żywotności w praktyce nikt nie określi, chyba że producent zaprojektuje to odpowiednio na śmierć w dogodnym dla niego momencie. Moje doświadczenia są takie, że:
    - Canon G5 kupiony nowy umarł kilka tygodni po zakończeniu gwarancji;
    - Olympus E-1 skończył 16 lat, 26 tys. klapnięć i nadal trzyma parametry idealnie, a to co przeżył to już niezły bagaż doświadczeń;
    - Canon 5D nieszczęśliwie zaniemogła migawka po około 10tys. zdjęć i 1 roku, serwis ogarnął i wiem, że do teraz gość który go ode mnie odkupił nadal używa ten sprzęt bez problemów;
    - Nikon D90 eksploatowany jak głupi - kupiłem używany z 90tys na liczniku, zrobiłem drugie tyle w kolejne 5 lat i sprzedałem dalej jako całkowicie sprawny - trzymał parametry idealnie;

    Nie ma reguły...
    U mnie rekordem była migawka w D90 po zabawach z timelapsami doszło do 220 tysięcy
    Ale liczy sie tez wytrzymałość i tu to z czym sie zetknąłem osobiście po znajomych to D300 wgnieciony w błoto przez samochód, po długim i ostrożnym czyszczeniu działał potem jeszcze długo, upadek D3 na bruk z wysokości głowy i tylko zarysowanie na obudowie, czy to wytrzyma jakaś Zetka, czy jakiś A7 i inne bezlustra to wątpię.

    Pytanie do użytkowników Z50 co mieli lub mają też Z6, czy są jakieś istotne minusy w porównaniu do Z6 w użytkowaniu, komforcie i ergonomii przycisków, menu, konfiguracji ?

Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  3. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •