Close

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 236
  1. #21

    Domyślnie

    Siema,od kilku dni jestem posiadaczem Z-50 +kit 16-50. Aparacik całkiem fajny,przemawiają za nim małe gabaryty i waga w porównaniu z np D7200, który dalej dzielnie mi służy.
    Mała rzecz która mnie trochę drażni to fakt ze w programach P i A auto ISO działa tylko po podniesieniu lampy błyskowej. chyba że mam coś źle ustawione, jeśli tak, to proszę o radę w tej kwestii.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majronx Zobacz posta
    Siema,od kilku dni jestem posiadaczem Z-50 +kit 16-50. Aparacik całkiem fajny,przemawiają za nim małe gabaryty i waga w porównaniu z np D7200, który dalej dzielnie mi służy.
    Mała rzecz która mnie trochę drażni to fakt ze w programach P i A auto ISO działa tylko po podniesieniu lampy błyskowej. chyba że mam coś źle ustawione, jeśli tak, to proszę o radę w tej kwestii.
    Wszystko działa. Nie wiem co masz ustawione. Zrób po prostu reset ustawień.
    Nikon Z50

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janu3 Zobacz posta
    Wszystko działa. Nie wiem co masz ustawione. Zrób po prostu reset ustawień.
    Pomogło, nie spodziewałem się że w nowym aparacie trzeba robić reset ustawień. Dzięki.

  4. #24

    Domyślnie

    Jak się wam używa Z50 w stosunku do dSLR z APS-C? Mam na myśli kadrowanie na wizjerze oraz ogólną ergonomię.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #25

    Domyślnie

    Wizjer ma opóźnienie także robienie czegoś w ruchu nie jest łatwe tym sprzętem. W zasadzie wizjer używam w słoneczne dni a tak wolę ekran.

  6. #26

    Domyślnie

    Na ekranie jest mniejsze opóźnienie? Pytam poważnie.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Jak się wam używa Z50 w stosunku do dSLR z APS-C? Mam na myśli kadrowanie na wizjerze oraz ogólną ergonomię.
    Mam jeszcze D7100, ale od chwili zakupu Z50 leży na półce. Zrobiłem Nikonem Z50 już 2500 zdjęć. Na urlopie bezcenny. Obiektyw kitowy 16-50 rewelacyjny. Wizjer całkowicie wystarczający i kadrowanie przez wizjer bezproblemowe. W wizjerze po wprowadzeniu ustawień widać efekt końcowy. Świetnie wyprofilowany uchwyt. Z paskiem na nadgarstek PEAK DESIGN CUFF nie obciąża ręki. Po aktualizacji do wersji 2.0 zdecydowanie poprawiono śledzenie obiektu ponadto wprowadzono rozpoznawanie oczu psa. Niestety nie mam jeszcze drugiego obiektywu z mocowaniem Z 50-250. To będzie najbliższy zakup. Moje obiektywy z mocowaniem F działają super z adapterem FTZ. Dotyczy to również Sigmy 17-50 2.8 oraz Samyang 85mm 1.4 manualny. Polecam aparat Z50. Dzięki swoim gabarytom jest praktycznie zawsze ze mną.
    .....a i jeszcze jedna sprawa. Lustrzanką nigdy nie kręciłem filmów. W Nikonie Z50 wręcz prosi się o podjęcie takiej próby. Tak, zrobiłem kilka krótkich filmików. Jakość fantastyczna, a przełączenie z fotografowania na filmowanie do dosłownie sekunda. Super!
    ....i jeszcze zapomniałem o innej dla mnie ważnej sprawie. Działa rewelacyjnie z programem SnapBridge. W kilka chwil zrobione zdjęcie jest na smartfonie i można się nimi podzielić z bliskimi.
    Ostatnio edytowane przez janu3 ; 03-08-2020 o 08:40
    Nikon Z50

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Na ekranie jest mniejsze opóźnienie? Pytam poważnie.
    Nie wiem czy ma mniejsze bo dla fotografowania czegoś w ruchu ekran traci sens z racji utraty 1 punktu podparcia. Ekran używam do statycznych kadrów z racji dotykowego wyboru punktów AF.

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można do niego podłączyć wężyk z interwałometrem?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można do niego podłączyć wężyk z interwałometrem?
    Widzę, że kolega punktuje słabe strony tego aparatu. Nie można podłączyć wężyka. Poza tym jest niestety wejście Micro-Usb, a nie USB-C.
    Nikon Z50

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  3. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •