Close

Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 236
  1. #171

    Domyślnie

    Sprawdza się, bo zdjęć nie umiesz robić. Wybitnym "specjalistom" od fotografii teoretycznej się nie sprawdza - tak "mędrcy" piszą w internecie, a oni to w kółko powtarzają na forum. Trzeba wierzyć "specjalistom".
    Jacek

  2. #172

    Domyślnie

    JK daj sobie siana jak nie masz nic do powiedzenia.

    1. Tył poruszony, samochód wyjechał do przodu.
    2. Skoro obiekt zajmuje 1/10 kadru to niby jak ma wyjechać poza kadr?
    3. Sorry ale 1/250 na 50mm to nie jest żaden panning a i tak obiekt jest poza centrum kadru, co tylko potwierdza moje słowa, że przy takich opóźnieniach to gdzie znajdzie się obiekt trzymając go na wizjerze w centrum kadru to loteria. Ja nie używam UVA tylko 50-250, 70-200, 200-500

  3. #173
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przesadzasz, opóźnienia nie są aż tak duże żeby człowiek mógł na nie reagować negatywnie przy takich zdjęciach, problem zaczyna się w złych warunkach oświetleniowych ale to wada technologii, która powoli jest likwidowana w modelach flagowych.

  4. #174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    JK daj sobie siana jak nie masz nic do powiedzenia. ....
    O co ci chodzi? To jest forum, na którym wszyscy mogą pisać. Ty też. Kolega udowodnił, że się da, czyli jednak się da. Rada jest prosta. Nie umiesz tego robić, to się naucz. Albo kup sobie coś bardziej profesjonalnego, może będzie łatwiej. No, ale jeśli Z50 jest zbyt skomplikowany, to już sam nie wiem co radzić.
    Jacek

  5. #175

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu mam i ja Z50 Niewiele używany bo jakoś brak okazji na zdjęcia (ale myślę, że jak zrobi się lepsza pogoda to chętniej ruszy się w plener ).

    Pierwsze wrażenia całkiem pozytywne, aparat trzyma się mi wygodnie. Wykonany akceptowalnie chociaż zestawiając go z moim starodawnymi klockami "pro" D700, D2x widać, że to niższa liga Jakość tych paru zdjęć jakie dokonałem, wysokie użyteczne ISO z nawiązką jednak rekompensują tą lekką "plastikowość"
    Żeby się do czegoś doczepić to powiem, że po unboxingu zdegustowany byłem brakiem zaślepki złącza lampy błyskowej Trochę też nie podoba mi się działanie lupy (przybliżenie do ostrzenia). W bezlustrze Olympusa czy Fuji jakie miałem naciskało się guzik - przybliżał, a po kolejnym naciśnięciu powracało do normalnego widoku. Tu naciska się przycisk lupy + aby powrócić trzeba naciskać lupę -. Dla mnie to mniej wygodne, chociaż uczciwie trzeba pochwalić, że przybliżyć można parę razy a nie jak u konkurencji ino raz.

    Mam jednak pytanie do bardziej już z nim zapoznanych Używam obiektywów M42 (przez adapter). W trybie S nie mogę jednak zmienić nastawy czasu migawki (kręcę kółkiem jak we wszystkich dotychczasowych Nikonach i nic . Automatycznie mi sam dobiera czas do warunków. W manualu M reguluję bez problemu. Coś trzeba przestawić czy on tak ma z manualnymi obiektywami?

  6. #176

    Domyślnie

    Sprawdź, czy przycisku OK nie możesz zaprogramować na powiększenie 100%. Większość Nikonów ma taką możliwość. Z 50 też.
    https://onlinemanual.nikonimglib.com...de_05_f02.html
    Instrukcja to potęga
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #177
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zooma nie da się przypisać np do REC i wtedy masz tak jak opisujesz ?
    Tryb S to preselekcja czasu czyli musiałbyś pokrętłem sterować przysłonę w obiektywie manualnym co nie jest wykonalne.

  8. #178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Sprawdź, czy przycisku OK nie możesz zaprogramować na powiększenie 100%. Większość Nikonów ma taką możliwość. Z 50 też.
    https://onlinemanual.nikonimglib.com...de_05_f02.html
    Instrukcja to potęga
    Obadam, dzięki

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zooma nie da się przypisać np do REC i wtedy masz tak jak opisujesz ?
    Tryb S to preselekcja czasu czyli musiałbyś pokrętłem sterować przysłonę w obiektywie manualnym co nie jest wykonalne.
    Prawda, ociemniło mnie jakoś Nie ma takiej możliwości regulacji przy obiektywnie manualnym. No to wszystko gra.

  9. #179
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale tryb A działa jak coś
    Ustaw sobie dane o obiektywie bez cpu, wyreguluj AutoISO do ogniskowej i będziesz miał świetną zabawę z manualnymi obiektywami.

  10. #180

    Domyślnie

    Cześć,

    czy mógłby ktoś wyjasnić łopatologicznie po co w takim Z50 mechaniczna migawka? Jakie zalety płyną z takowej, bo ja widzę tylko wady jak hałas czy wydłużony cykl procesu "robienia zdjęcia".
    Działanie tej migawki rozumiem tak:
    - migawka mechaniczna otwarta żeby coś widzieć na wyświetlaczu.
    - migawka się zamyka
    - migawka otwiera się na określony czas
    - migawka sięzamyka
    - migawka się otwiera żeby coś widzeć na wyświetlaczu.

    Czy gdzieś popełniłem błąd? Dlaczego bezlustro ma tę migawkę, skoro kompakty nigdy jej nie miały i działały świetnie?

    Pozdrawiam

Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  3. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •