Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Policz cenę i wagę
    A. 1 body, 120-300/2.8
    B. 2 body, 70-200/2.8 i 300/2.8
    Przeważnie jest tak, że jak ktoś zajmuje się poważnie od lat fotografią, to już ma 70-200. A kto chce się teraz zająć fotografią i wydać tyle na początek, to oznacza, że albo jest skończonym idiotą albo ma full kasy i nie ma to znaczenia. Jak mawia szef pewnej dużej agencji fotograficznej - żeby być fotografem, trzeba być po prostu bogatym.

  2. #42
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    223

    Domyślnie

    Czy naprawdę wszystko sprowadza się do zarabiania na fotografii? chyba tylko na kotlecie bo w fotografii sportowej to chyba nieliczni . Od lat widać to na meczach zwłaszcza kosza gdzie fotografów coraz mniej .W ogóle już nie rozumiem stwierdzenia w stylu , że trzeba być idiotą aby wydawać kasę np. na 70-200. Chyba to samo można powiedzieć o kupowaniu za taka kasę 300 2,8 aby pofocić ptaszki bo chyba nikt mi dzisiaj nie powie ,że na tym zarabia kasę ? Cała masa ludzi kupuje drogi sprzęt dla hobby widać to szczególnie na pokazach lotniczych , a jak wiadomo nikt na tym w zasadzie nie zarabia. Taka mała dygresja do wątku,że trzeba być idiotą aby wydawać tyle kasy. To samo można powiedzieć o kupnie samochodu za 100000 PLN przecież można kupić wieśwagena za pensje jak i po co jechać na Kanary jak można do Łeby pod namiot.

  3. #43

    Domyślnie

    @Daro69 - oczywiście, że komentowanie czyichś decyzji zakupowych jest bez sensu, bo każdy z nas ma w istocie ciut inne potrzeby i inną zasobność portfela.
    Mówiąc jednak między nami, to po co mam kupować N300/2.8, skoro mogę go wypożyczyć ?
    Gdybym kupił, to stałby na półce przez większość czasu, a tak, mam go wtedy, kiedy go potrzebuję.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daro69 Zobacz posta
    Czy naprawdę wszystko sprowadza się do zarabiania na fotografii? chyba tylko na kotlecie bo w fotografii sportowej to chyba nieliczni . Od lat widać to na meczach zwłaszcza kosza gdzie fotografów coraz mniej .W ogóle już nie rozumiem stwierdzenia w stylu , że trzeba być idiotą aby wydawać kasę np. na 70-200. Chyba to samo można powiedzieć o kupowaniu za taka kasę 300 2,8 aby pofocić ptaszki bo chyba nikt mi dzisiaj nie powie ,że na tym zarabia kasę ? Cała masa ludzi kupuje drogi sprzęt dla hobby widać to szczególnie na pokazach lotniczych , a jak wiadomo nikt na tym w zasadzie nie zarabia. Taka mała dygresja do wątku,że trzeba być idiotą aby wydawać tyle kasy. To samo można powiedzieć o kupnie samochodu za 100000 PLN przecież można kupić wieśwagena za pensje jak i po co jechać na Kanary jak można do Łeby pod namiot.
    Skomentowałem to z punktu widzenia zawodowego fotografa, zapomniałem, że to forum raczej amatorskie. Za mocno do siebie to wziołeś. Chodziło mi o tych, którzy chcieliby się z fotografii utrzymywać, a w obecnych czasach nie jest to łatwe. Ten obiektyw to niby dla zawodowców, ale tak naprawdę, to dla bogatych hobbystów.
    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 22-03-2020 o 00:05

  5. #45
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ten obiektywy to jedyne szkło które bym chciał do tańca towarzyskiego. Idealne

  6. #46

    Domyślnie

    Chłopaki z LensRetal rozebrali szkiełko. I przy okazji zrobili porównanie do Sigmy i N300/2.8. Sigma zamieciona pod dywan.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Chłopaki z LensRetal rozebrali szkiełko. I przy okazji zrobili porównanie do Sigmy i N300/2.8. Sigma zamieciona pod dywan.
    Coś dziwnego? Sigma jest po prostu słaba.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #48

    Domyślnie

    W sumie nie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Sigma to jednak stare szkło. I różnicę w cenie.

    Wysłane chomikiem przy pomocy poczty polskiej.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    W sumie nie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Sigma to jednak stare szkło. I różnicę w cenie.

    Wysłane chomikiem przy pomocy poczty polskiej.
    W cenie jest różnica i to znaczna, to prawda.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #50

    Domyślnie

    No tak, ale spójrzcie w relacji do nikkora 300/2.8 VR II...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon-300-compsml.png
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	39533

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Nikkor 20 2.8 - jak to z nim jest naprawdę?
    By Badol in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-02-2018, 16:21
  2. Nikno D5300 jaki obiektyw Nikkor 70-300mm czy Tamron AF SP 70-300mm?
    By Bimer in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-08-2017, 23:31
  3. sigma 70-300mm czy Nikkor AF-S 70-300mm ?
    By beear in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 20:56
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •