Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta

    2) Styl fotografowania - jeśli lubisz ustawić aparat po siebie - seria 7xxx to umożliwia, 5xxx w zasadzie nie ma takich możliwości
    Pytając z ciekawości, a czego to niby w Menu ustawień osobistych w D5300 brakuje? Jakoś nie miałem problemu z ustawieniem go pod siebie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek91 Zobacz posta
    Pytając z ciekawości, a czego to niby w Menu ustawień osobistych w D5300 brakuje? Jakoś nie miałem problemu z ustawieniem go pod siebie.
    Drugiego kółka, przycisku iso, trybu pracy migawki, przycisku pomiaru światła, przycisku trybu pracy AF, ustawień U1 i U2, górnego ekranu, "mojego menu" i więcej niż jednego przycisku programowalnego... Oczywiście da się "ustawić" go pod siebie, ale jednak może być wygodniej i to jest fakt...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Drugiego kółka, przycisku iso, trybu pracy migawki, przycisku pomiaru światła, przycisku trybu pracy AF, ustawień U1 i U2, górnego ekranu, "mojego menu" i więcej niż jednego przycisku programowalnego... Oczywiście da się "ustawić" go pod siebie, ale jednak może być wygodniej i to jest fakt...
    Tutaj to już raczej mowa o ergonomii a nie o możliwości ustawień.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek91 Zobacz posta
    Tutaj to już raczej mowa o ergonomii a nie o możliwości ustawień.
    No przecież to oczywiste. W serii D5xxx poza możliwością ustawienia czegoś pod jednym programowalnym przyciskiem nie da się niczego ustawić pod siebie, a ustaeisnie prawie wszystkiego wymaga podróżowania po menu i o tym pisał kolega do którego zadałeś pytanie.

  5. #15

    Domyślnie

    Z wypowiedzi kolegi wynika, że aparatu nie da się ustawić pod siebie co wprowadza w błąd bo taka możliwość jest, tylko samo ustawianie jest nie wygodne.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek91 Zobacz posta
    Z wypowiedzi kolegi wynika, że aparatu nie da się ustawić pod siebie co wprowadza w błąd bo taka możliwość jest, tylko samo ustawianie jest nie wygodne.
    Przede wszystkim to zależy co Ty rozumiesz przez pojęcie "ustawić pod siebie". Bo jakby na to nie patrząc, mając jeden przycisk FN programowalny, to za wiele ustawić się nie da... Więc dla kogoś innego Twoje wypowiedzi będą wprowadzać w błąd

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Przede wszystkim to zależy co Ty rozumiesz przez pojęcie "ustawić pod siebie". Bo jakby na to nie patrząc, mając jeden przycisk FN programowalny, to za wiele ustawić się nie da... Więc dla kogoś innego Twoje wypowiedzi będą wprowadzać w błąd
    OK, widocznie nie złapałem kontekstu Mi chodziło o samą możliwość wpływu na funkcje, które w lustrzankach wyższej klasy są dostępne pod wygodnie rozmieszczonymi klawiszami, które można sobie dowolnie przypisywać. Niestety seria D5xxx jest chyba troche za tania i fizycznie za mała na takie wygody Po prostu bronię tego sprzętu bo choć ma wiele wad (jak właśnie często dokuczliwy brak górnego wyświetlacza i te ciągłe przekopywanie Menu kiedy wczoraj się robiło zdjęcia ze statywem a dziś chcesz spontanicznie uchwycić jakąś chwilę i okazuje się, że nic nie pasuje w ustawieniach), to też daje mi on wiele radości i jak się człowiek trochę pomęczy to coś z niego wyciągnie

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki Zośku za wyręczenie. Serii 5xxx własnie nie tyle brakuje funkcji (bo wiele jest) ale możliwości łatwego skorzystania z nich.
    Ale żeby było jasne - 5xxx ma sporo zalet i dostaję alergii na ciągłe zachwalanie D500 i FF. Nie każdy potrzebuje, nie każdy ma do wydania worek pieniędzy.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Ale żeby było jasne - 5xxx ma sporo zalet...
    Dokładnie. Ja swoje D5000 doprowadziłem do stanu krytycznego robiąc nim ponad 80 tyś zdjęć przez sześć lat. Właśnie dzięki niemu wiedziałem czego dokładnie potrzebuję i jak dalej robić foto zakupy

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dokładnie. Ja swoje D5000 doprowadziłem do stanu krytycznego robiąc nim ponad 80 tyś zdjęć przez sześć lat. Właśnie dzięki niemu wiedziałem czego dokładnie potrzebuję i jak dalej robić foto zakupy
    nie wierzę, normalnie nie wierzę, jednak jeszcze KTOŚ robi jeszcze zakupy wiedząc czego potrzebuje i wie jak to użyć, normalnie nie wierzę, przywracasz mi wiarę
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka z 5300 na ?
    By Dami24 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 22:35
  2. Dekielek do 55-200 VRII (D3300\5300\7100)?
    By Dima in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 12:29
  3. Jaki zestaw dla totalnego laika? 5300 vs 5600
    By Voromil in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2017, 20:06
  4. Nikon D 5300 vs D 7100 vs Pentax K50
    By hazard2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2017, 09:27
  5. Które body - 5300, 7100, 7200, (ew. 5500) ???
    By Romuś in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •