Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    fakt, zaczynam z fotografią więc radzę się Was, czas expozycji 125s ..

    kolory są zmienione, ale szum był widoczny w oryginalnym pliku.... załamka

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    przypuszczam, że największy problem to - kupię dobry aparat to będę robił lepsze zdjęcia, taka trochę magia reklam, zdjęcie jest definitywnie popsute, ale bez możliwości zobaczenia exif i ewentualnych stopni obróbki, to wróżenie
    kupiłam droższy aparat, bo gdybym najpierw kupiła tańszy i "nauczyła się" robić zdjęcia to zaraz chciałabym coś lepszego więc nic tylko pojąc co i jak, z waszą pomocą i moimi próbami i błędami

  2. #12

    Domyślnie

    Sądzę, że przy tych warunkach oświetleniowych i z danych jakie były podane, można było zejść z iso na poziom 400. Im większe iso, tym większy szum, to jest chyba oczywiste.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 29-12-2019 o 22:31

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Sądzę, że przy tych warunkach oświetleniowych i z danych jakie były podane, można było zejść z iso na poziom 400.
    właśnie dlatego będę jeszcze wg Waszych porad pracować nad precyzją zdjęcia

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba się nauczyć korzystać z aparatu, podstawy na początek to tryb A lub S, ustawić AutoISO na czas 1/30s i przysłona w tym przypadku spokojnie f/2.8 może być, zobaczysz że efekty będą wtedy dużo dużo lepsze.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Trzeba się nauczyć korzystać z aparatu, podstawy na początek to tryb A lub S, ustawić AutoISO na czas 1/30s i przysłona w tym przypadku spokojnie f/2.8 może być, zobaczysz że efekty będą wtedy dużo dużo bo sprzęt ponad to co potrzebujesz.
    dzięki, ja sobie wszystko notuję co mi tu piszecie, bardzo cenne informacje dla Was pewnie to banał - a dla mnie nie lada wyzwanie

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Albo tryb M manualny i ustawiasz ekspozycje tak żeby nie wychodziły poruszone zdjęcia co jest związane z czasem i samo ci wyjdzie na pełnej przysłonie ile trzeba ustawić ISO, matryca nikona pozwala na sporo wyciąganie niedoświetlonych zdjęć ale bez przesady, wiec jeśli wyjdzie ciut niedoświetlone to nie problem bo poprawisz sobie, oczywiście rób w nef.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Albo tryb M manualny i ustawiasz ekspozycje tak żeby nie wychodziły poruszone zdjęcia co jest związane z czasem i samo ci wyjdzie na pełnej przysłonie ile trzeba ustawić ISO, matryca nikona pozwala na sporo wyciąganie niedoświetlonych zdjęć ale bez przesady, wiec jeśli wyjdzie ciut niedoświetlone to nie problem bo poprawisz sobie, oczywiście rób w nef.
    a mógłbyś mi jeszcze odpowiedzieć, bo na tym zdjęciu wybierałam punkt ostrości na twarzy jednego z dzieci, punkt pojedynczy ze śledzeniem pola ostrości, bo pomyslalam sobie że, skoro dzieci to mogą sie trochę wiercić. Czy w ogóle moje rozumowanie jest dobre? jak ty byś wybrał punkt ostrości ?

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest dobre, AF-S punkt pojedynczy i ustawiasz gdzie chcesz, szybkość tego zestawu będzie na tyle duża że wiercenie nic nie zepsuje

  9. #19

    Domyślnie

    Mam m.in. D610 i na ISO3200 robię z powodzeniem bez podobnych efektów. Dużo lektury przed Tobą, ale to dobrze

  10. #20

    Domyślnie

    Dziwna fota, raz zonie dalem aparat to poziom szumow i detalu byl podobny, z tym ze iso (exif) wkrecone na 9000/12800 - bez doswietlania :P Pomijam niezgodnosc kolorow, cos bylo mieszane albo to bait:P

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nieostre zdjęcia D80
    By EVERYMAN1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-03-2016, 21:01
  2. Nieostre zdjęcia na podglądzie
    By tysszek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 08:11
  3. Nieostre zdjęcia
    By blue.jeans in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 13:07
  4. Bridge - nieostre zdjęcia
    By Michal_II in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 22:55
  5. nieostre zdjęcia
    By miron19j in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 01:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •