Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Najbardziej mi się podoba zdjęcie pierwsze. Miła dla oka kolorystyka, ładnie rozłożone po niebie chmury z delikatnym rozmyciem, z prawej strony kadru ciekawy zygzakowaty cień drzewa rzucany przez światło z tyłu. Na dodatek ładne gwiazdy na niebie w odsłoniętej części. Trochę niefortunnie umiejscowiony księżyc, moim zdaniem zbyt blisko środka. Powoduje to u mnie pewien dyskomfort podczas patrzenia na to zdjęcie. No ale cóż... Położenia księżyca nie zmienisz. drzewa po bokach kadru są pochylone, ale wydaje mi się że to efekt ich naturalnego położenia, bo o ile dobrze widzę to latarnie są proste.
    Co do pozostałych... Dwójka jest jak dla mnie zbyt jasna przez co traci na klimacie. Podoba mi się to, że pracowałeś nad kadrem i szukałeś właściwego ułożenia elementów. I pod tym względem jest ciekawie. Bardziej podoba mi się ta druga wersja tego kadru. Wprowadzenie ruchu do nieruchomego kadru w postaci poruszonych krzaków po prawej stronie kadru mocno na plus. Ale nadal za jasno jak dla mnie.
    Zdjęcie nr 3 najmniej mi się podoba. Głównie przez kolorystykę a w szczególności te jasną złoto-brązową plamę po prawej stronie kadru. Moim zdaniem psuje to cały kadr. Zapewne było tam jakieś bezczelnie źródło światła sztucznego które akurat tak pada na to drzewo. Możnaby spróbować obróbką zmienić kolor tego światła na bardziej zimny. Może to by pomogło.
    A tak w ogóle to ciekawe próby. Brawo!
    Ostatnio edytowane przez raziel79 ; 06-01-2020 o 15:06
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Dziękuje Wszystkim za komentarze i pomoc. Na jedynce drzewa są z natury pochylone ale może nie tyle, mogłem trochę sprostować tylko wówczas nie wiedziałem jak teraz z Waszą pomocą już wiem. Jezioro jest w centrum miasta i wokół są latarnie, ciężko się fotografuje bo różne barwy światła. Podczas pełni księżyca fot. wychodzą jak w dzień, wstawię jedną bez światła księżyca, pozdrawiam Wszystkich.


    6

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JPG_7141zmn..jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	135,5 KB
ID:	35503

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JE56 Zobacz posta
    Witam, czy na takiej fot. jak poniżej można wyprostować te pierwsze słupki na moście, prostowałem tylko horyzont i czy to w nocnej fot. przeszkadza?]
    To przeszkadza w każdej fotografii, nie tylko nocnej - jeśli nie było zrobione jak najbardziej celowo... Takie rzeczy widać na każdym pionowym elemencie w każdej odległości (nie tylko na bliskich słupkach, ale i na horyzoncie) - dlatego warto takich perspektyw unikać, tym bardziej, że takie unikanie jest łatwe w praktyce, a po drugie tutaj, na tym zdjęćiu nie ma żadnego uzasadnienia (bo czasem bywa, że ma).

    Zobacz na jedynkę. Piszesz, że drzewa czasem są pochyłe, ale przedziwnie te z lewej strony kadru są pochylone zupełnie w przeciwną stronę niż te z prawej strony... Na zdjęciu ze słupkami podobnie - to nei kwestia pochyłych drzew, tylko perspektwy, jaką zrobiłeś. Oczywiście możesz sam siebie usprawiedliwiać, że to krzywe drzewa - ale tym sposobem szybko dojdziesz do punktu, który przed Tobą osiągnęło już całkiem sporo forumowiczów: łatwiej im było wmówić samym sobie że ich zdjęćia są dobre, niż nauczyć się choćby podstaw i robienia jakichś przynajmniej w miarę poprawnych obrazków. A potem są awantury i przepychanki, że inni nie widzą ich artyzmu...

    Choć może się wydawać, że prostowanie zdjęć jest łatwe i przyjemne, trzeba nadmienić, że przy takim prostowaniu odpada część kadru (wylatuje poza kadr). O ile w krajobrazie niekoniecznie musi to przeszkadzać - po prostu jeden krzaczor z każdego boku wypadnie i już - trzeba mieć tego świadomość i wiedzieć, żeby kadrować nieco szerzej jak zdjęćie będzie prostowane, a z boku są jakieś istotne rzeczy albo zależy nam na odpowiednim kadrze ze względu na symetrię czy inną zawartość. A w ogóle, to najlepiej po prostu nie krzywić, poważnie.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 06-01-2020 o 17:39
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    To przeszkadza w każdej fotografii, nie tylko nocnej - jeśli nie było zrobione jak najbardziej celowo... Takie rzeczy widać na każdym pionowym elemencie w każdej odległości (nie tylko na bliskich słupkach, ale i na horyzoncie) - dlatego warto takich perspektyw unikać, tym bardziej, że takie unikanie jest łatwe w praktyce, a po drugie tutaj, na tym zdjęćiu nie ma żadnego uzasadnienia (bo czasem bywa, że ma).

    Zobacz na jedynkę. Piszesz, że drzewa czasem są pochyłe, ale przedziwnie te z lewej strony kadru są pochylone zupełnie w przeciwną stronę niż te z prawej strony... Na zdjęciu ze słupkami podobnie - to nei kwestia pochyłych drzew, tylko perspektwy, jaką zrobiłeś. Oczywiście możesz sam siebie usprawiedliwiać, że to krzywe drzewa - ale tym sposobem szybko dojdziesz do punktu, który przed Tobą osiągnęło już całkiem sporo forumowiczów: łatwiej im było wmówić samym sobie że ich zdjęćia są dobre, niż nauczyć się choćby podstaw i robienia jakichś przynajmniej w miarę poprawnych obrazków. A potem są awantury i przepychanki, że inni nie widzą ich artyzmu...

    Choć może się wydawać, że prostowanie zdjęć jest łatwe i przyjemne, trzeba nadmienić, że przy takim prostowaniu odpada część kadru (wylatuje poza kadr). O ile w krajobrazie niekoniecznie musi to przeszkadzać - po prostu jeden krzaczor z każdego boku wypadnie i już - trzeba mieć tego świadomość i wiedzieć, żeby kadrować nieco szerzej jak zdjęćie będzie prostowane, a z boku są jakieś istotne rzeczy albo zależy nam na odpowiednim kadrze ze względu na symetrię czy inną zawartość. A w ogóle, to najlepiej po prostu nie krzywić, poważnie.
    Zgadzam się z tym co napisałeś, na jedynce drzewa z lewej są pochylone za bardzo a to z tego względu że obiektyw skierowałem do góry a nie pod kątem prostym do nich a to dlatego żeby pokazać więcej nieba. Robione szerokim kątem 11-20. Do tej pory nie prostowałem takich zdjęć, tylko horyzont. Od dzisiaj zwrócę na to uwagę.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Szczecinek - Jezioro Trzesiecko nocą
    By mswilk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 20:54
  2. [ Krajobraz ] Jezioro nocą
    By AnThRaX in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 10:42
  3. [ Krajobraz ] Jezioro
    By BobbyX in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 20:56
  4. [ Architektura ] poplenerowe - kościoły nocą / miasto nocą
    By marcinas in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 23:19
  5. [ Krajobraz ] Jezioro Białe, Jezioro Lucieńskie, Stacja Gostynin.
    By wywar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 11:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •