Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: lekki statyw

  1. #1

    Domyślnie lekki statyw

    dostrzegłem potrzebę posiadania mocniejszego statywu , który weżmie te 3kg i da się złożyć "do samolotu"

    https://notopstryk.pl/pl/p/Statyw-Cu...eomax-240/7655
    lub
    https://notopstryk.pl/pl/p/Statyw-Va...tor-265AB/9734

    te wydały mi się możliwie najmniejsze
    który z powyższych, a może są jakieś lepsze w cenie max 500

  2. #2

    Domyślnie

    Ten pierwszy to jakaś popierdółka, Vanguard wygląda ciekawie, ale nie widziałem w realu. Chyba dość nowy. Popatrz jeszcze na Sirui T-005, są dwie wersje, alu i carbon. Robiłem z niego nocne zdjęcia d500 plus To11-16 i dawał radę utrzymać nieporuszone w miarę regularnie.

    Do bagażu podręcznego to jak najmniejszy, każde parę cm się liczy. No i są kraje, gdzie nie pozwalają zabierać do podręcznego nawet tak małych jak ww Sirui.

    Ps. Vanguard miał zwykle lepsze ceny na Amazonie, często są też promocje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cullman to zabawka, dobry do kompaktów.
    Zobacz jeszcze Benro: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...ce.html#opinie
    Bardzo funkcjonalny i niewielki po złozeniu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ten pierwszy to jakaś popierdółka, Vanguard wygląda ciekawie, ale nie widziałem w realu. Chyba dość nowy. Popatrz jeszcze na Sirui T-005, są dwie wersje, alu i carbon. Robiłem z niego nocne zdjęcia d500 plus To11-16 i dawał radę utrzymać nieporuszone w miarę regularnie.

    Do bagażu podręcznego to jak najmniejszy, każde parę cm się liczy. No i są kraje, gdzie nie pozwalają zabierać do podręcznego nawet tak małych jak ww Sirui.

    Ps. Vanguard miał zwykle lepsze ceny na Amazonie, często są też promocje.
    Podziel się może informacją, kto nie akceptuje statywu w podręcznym.

  5. #5

    Domyślnie

    Zobacz tutaj: https://www.national-geographic.pl/t...oklad-samolotu
    Ale wszystko zależy od konkretnej linii lotniczej, kraju wyjazdu, wielkości statywu i kontrolującego bagaż na lotnisku.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 23-12-2019 o 15:12

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Podziel się może informacją, kto nie akceptuje statywu w podręcznym.
    W Indonezji wprowadzono takie przepisy. W innych krajach póki co nie spotkałem się, ale też całego świata nie znam, nie podróżuję tyle, ile bym chciał Linia lotnicza nie ma tu nic do rzeczy, takie przepisy są na wszystkich lotniskach przy kontroli. Konkretnie jest tam przepis pozwalający na przewożenie "małego statywu" więc jest to trochę kwestia interpretacji, ale to raczej chodzi o kijek do selfie niż "mały" Sirui. Dla nich wygląda bardzo pro i na pewno nie na mały. Na szczęście to nie Europa, więc nic mi nie zabrali tylko musiałem nadać (bezpłatnie) dodatkowy bagaż, ale lepiej uniknąć zamieszania. Aha, jak gość zaczął czepiać się do statywu to poprosiłem szefa, żeby nie było, że to jakieś widzimisię młodego pracownika. Temat miejsc, gdzie nie można robić zdjęć ze statywu, jest dość obszerny. Na tyle, że coraz rzadziej go zabieram, w zasadzie tylko jeśli planuję zdjęcia nocne.

  7. #7

    Domyślnie

    Sirui, Benro i Vanguarda chyba nawet dam radę pomacać na żywo i z nich coś wybiorę zaraz po świętach
    Do tej pory jakoś nie zwracałem uwagi na statywy, korzystalem z najtańszej "popierdólki", no ale sprzet coraz więcej kosztuje i da się nim dodatkowo filmik zrobić, więc trzeba było coś wymyślić.
    O ile Sirui nic mi nie mówi, to przeglądając Benro, nie wiem czemu tego wcześniej nie wyszukałem.

    Nawet mi jakoś przez myśl nie przeszło, że może być problem statyw/lot, tak dobrze mi było z tą nieświadomością......teraz zwrócę na to uwagę

    Wielkie dzięki za uwagi

  8. #8

    Domyślnie

    Jest jeszcze Benro it15, trochę mniejszy od Sirui. Najlepiej gdybyś jednak obejrzał, it15, na którego byłem prawie zdecydowany, po pomacaniu wydał mi się jak odlany z żeliwa Różnica między statywem ważącym 1 kg a 1,5 jest jednak istotna, podobnie jak długość po złożeniu 40 a 30 parę cm. Zwłaszcza, jeśli pakujesz się tylko do bagażu podręcznego. Trzeba niestety iść na kompromisy i samemu znaleźć złoty środek.

    Ps. Lepiej, żeby nie miał też kolców, jeśli ma być często zabierany do samolotu.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja polecam AmazonBasics Carbon. Kupiłem go po stracie Sirui T-005 i jest dużo lepszy. Wrzuciłem na forum jego test https://forum.nikoniarze.pl/threads/...cs-Rollei-No-1
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 23-12-2019 o 23:55
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli ten statyw ma także służyć do filmowania to głowica kulowa nie jest tu najlepszym wyborem. Jeśli chodzi o maluszki to od kilku lat mam Sirui T-005 (albo 025, sam już nie pamiętam) i spełnia on swoje zadanie, ale nie jest bez wad. W sumie chyba jak większość maluszków do 3 stówek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lekki statyw w góry
    By mario in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 15:20
  2. Mały i lekki statyw
    By Badol in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-10-2015, 13:43
  3. lekki statyw do podróży
    By glowki in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 22:14
  4. Bardzo lekki statyw do 500-600 pln
    By nieludzki in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 09:08
  5. Lekki statyw + głowica
    By DMQuadro in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •