Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Wątek: które 70-200

  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Fakt, na optyczne jest tylko 1 opinia o tym szkle, i to słaba. Ludziom się nie chce tam pisać.
    Słabe to jeśli na tej podstawie ludzie nie znający systemów (kto praktycznie zna wszystkie systemy i szkła jakie by chciał w nich mieć?) podejmują decyzje zakupowe.
    Flagowe reporterskie zoomy 2.8 (24-70 i 70-200) wręcz MUSZĄ być szybkie i mieć bdb AF. Gdyby tak nie było to by była burza. Gdyby poprzednik by gorszy niż wcześniejszy model to by fora wręcz huczały.
    1-sza wersja jest błyskawicą, druga też, burza była o skracanie ogniskowej przy bliskich odległościach. Trzecia to ideał (prawie )
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    25

    Domyślnie Coś dłuższego do Z6

    Ja też miałem podobny dylemat, szukałem czegoś dłuższego o dobrym świetle dla Z6.

    Sądziłem, że Nikon dorobi adapter ze śrubokrętem i będę mógł używać Nikkora 70-210/4-5.6. Ten Nikkor nie jest tak dobry jak współczesne 70-200/2.8 ale ma zaletę, że lekki i kosztuje poniżej 500zł.
    Jednak się nie doczekałem adaptera, a i przysłona 2.8 jest o klasę lepsza od 4.0.

    Kupiłem więc za 4700zł nowego Tamrona 70-200/2.8 G2 i zostałem miło zaskoczony jego jakością.
    Zalety:
    - AF działa dobrze i pewnie a stabilizacja jest super,
    - obrazek też wychodzi bardzo dobry,
    - ma wewnętrzne ogniskowanie i nic się nie wysuwa i nie kurzy (tak jak w nowym obiektywie Canona 70-200/2..

    Teraz wady:
    - razem z adapterem tworzy się wielki i dość ciężki zestaw,
    - mieści to się wszystko dopiero w Toploader 70 AW,
    - pasek Nikona okazał się za chudy i musiałem go zamienić na Peak Design,
    - zestaw ten „rzuca” się w oczy wszelkim złodziejaszkom i nie tylko.

    Natomiast nie wiem co wymyśli Nikon do Zetek?
    Jak powstanie Nikkor 70-200/2.8 S z wewnętrznym ogniskowaniem, stabilizacją, masą 1kg i ceną 7kzł to mój wybór straci sens ?.
    Z6, Z 85/1.8, Z 24-70/4, Z 70-200/2.8, C6D II, C135/2L (jest super), C50/1.8, C28/2.8

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikkor Zobacz posta
    Natomiast nie wiem co wymyśli Nikon do Zetek?
    Jak powstanie Nikkor 70-200/2.8 S z wewnętrznym ogniskowaniem, stabilizacją, masą 1kg i ceną 7kzł to mój wybór straci sens ������.
    Możesz spać spokojnie, powyższy obiektyw powstanie, ale napewno nie będzie do kupienia za 7kzł

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    FL ma lepszą ostrość na brzegach, jest jeszcze szybszy, mniej skraca ogniskową na 200 z małego dystansu i nie ma tego delikatnego spadku ostrości powyżej 180, który jest w VR II.
    Nie miałem okazji testować pierwszej wersji N70-200 ani VRII. Wiem natomiast że, wersja FL jest po prostu genialna. Do sportu, flory, fauny czy portretu. To obecnie moje najlepsze szkło (i najdroższe ) - z D850 stanowią duet doskonały.
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  5. #35

    Domyślnie

    Pojawił się już "S", więc dylematów będzie więcej
    D814 | 12-300/1.4-4

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Pojawił się już "S", więc dylematów będzie więcej
    To jest FL z przyczepionym na stałe FTZ

  7. #37

    Domyślnie

    ciągłe problemy, ale znalazłem czas i coś wreszcie podpiołem do z6
    50/1.8S
    zdecydowanie kupię, ostrość super choć nie powaliła mnie na kolana w stosunku do kita 24-70/4S. Natomiast to jakie czasy dobierał w stosunku do kita..bajka. Teoretycznie to oczywiste, w praktyce takim 1.8 przy świecy portret z ręki zrobię, oj przyda się na wieczorne wypady do miasta /na wycieczkach/. Do tego stroboss 360 /kupiony-zalecaliście/ i już nie powiem, że "za ciemno". Nie widzę potrzeby szukania też poniżej f/1.8, bo już głębia ostrości jest mała.
    T70-210/4
    error, nic, waga super, wielkość musi być, wnerwiał mnie pierścień ogniskowej - za mały i za blisko pierścienia ostrości
    czy podpinając go do D7200 , sprawdzę autofokus i ostrość. Jeśli na małej matrycy 24 będę zadowolony, to tym bardziej , łatwiej będzie obiektywowi z matrycą Z6. Dobrze myslę ? Chcę jakoś sprawdzić ten obiektyw, potem , po zakupie zrobię aktualizację do Z6
    T 70-200/2.8 G2
    też potrzebna byłaby aktualizacja pod Z6. Pierścień ostrości mam zmieniony na kompensację AE - nie chodził, normalnie ostrość. Po włączeniu limitera AF, wędrował po skali i nie znalazł ostrości. Error po włączeniu aparatu. Po naciśnieciu spustu działa. Bez limitera chodził, zrobił parę zdjęć. AF w odczuciu /predkości/ jak kit, pewny, bez myszkowania. Ostrość perfekcyjna z minimalnie niższym poziomem na 200/2.8, ale i tak bajka.
    Brałbym już dziś ....tylko ta waga. Innych 70-200/2.8 nawet nie sprawdzam, tamron jest najlzejszy i jest dla mnie żle. Choć jak w zeszłym tygodniu AB wystawiło S70-200/2.8 S za 4600 to ręka mi drżała by kliknąć "kupuj". A to największy klocek z 70-200. Zupełnie inne odczucia pewnie miałbym, gdybym nie musiał podpinać obiektywu przez FTZ, przesuwa środek ciężkości za bardzo do przodu.
    S 135/1.8
    nie czuć wagi, bo jest "blisko korpusu"
    niepewny AF, nie trafiał w punkt za pierwszym razem, czułem, że wolniejszy jak T70-200 i kit . Nie mam za co złapać, musiałbym wyłączyć pierścień ostrości, normalnie trzymam za ogniskową. Myślę , że przez złe trzymanie tylko za korpus, drgania reki powodowały, że na fotkach mam ostrość od punktu ostrzenia, przed lub za
    zdecydowanie najostrzejszy, tylko czy aż coś takiego potrzebuję ? Chyba, że na zapas, na przyszłość.

    zastanawiając się co potrzebuję, doszedłem do wniosku, że potrzeba mi uzupełnienia kita czyli 70-200 z chyba f4, bo 2.8 mogę nie dać rady i to uzupełnię stałkami N50/1.8S / kupuję/ i chciałem S135, ale chyba poczekam na N135/1.8S
    wtedy miałbym w podróży niejako 2 zestawy
    - N24-70/4 + T70-210 lub 70-200
    - znowu kit + N50/1.8S + N135
    do tego lampa, mała , już jest, a statywu nie będę brał / lot/, tylko głowicę z mocowaniem. Statyw kupiłem jednak masywny chyba 10kg do zabawy w domu

    Jak sobie radzicie z testowaniem obiektywu przed zakupem, nawet w moim dużym mieście niczego nie idzie znależć. Objeżdziłem cale miasto, a profesjonalne firmy /te nie z marketów/ nic nie mają...kupujecie w ciemno ? Nie brakuje olympusa, fuji, sony, z canonem jeszcze, nikon tragedia.
    Chcialem jeszcze N70-200/4 - N70-300E czy sprawdzić inny wariant T35-150 + T lub S 100-400 czy inne stałki S105, N105, marzenie.

  8. #38

    Domyślnie

    sprostowanie
    w wypowiedzi powyżej, powinien być Tamron 70-200 G1, wprowadzono mnie w błąd, nie sprawdziłem, a nie wiem jak edytować

    Dopisało mi szczęście i mogłem pobawić się w terenie S85 ART.
    Z portretem w studio czy plenerze nigdy nie miałem do czynienia. Pewnie spróbowałbym, tylko na widok aparatu wszyscy chowają się po kontach. Ale robię sporo zdjęć /to mnie kręci/ dokumentujących emocje najczęściej w podróży na tyle ciasnych, że są to dla mnie potrety -nieco specyficzne. Sytuacja jest wtedy najczęściej dynamiczna ...i tu wrócę do S85...przy tak małej głebi ostrości, zmieniającej się scenie i emocjom którym też ulegam, nie potrafię trafić z ostrością tam gdzie powinna być. sprawdziłem w ruchu S85, większość ujęć do kosza, nie ma sensu w moim przypadku schodzić poniżej f/2.8 dla ogniskowych 85-135, a taki obiektyw planowałem.

    Pobawiłem się jeszcze

    Nikon 70-200/4
    obrazek super na f/4, z wyjątkiem okolic 200 -trochę stracił i kontrastu i ostrości. Waga super. Cena beznadziejna. Używka nie wchodzi w grę, bo ten zakres będę często męczyć, chcę szkła pewnego.
    Tamron 70-210/4 -- tylko ten na D7200, bo z Z6 nie pracuje bez aktualizacji
    przy obecnej cenie, to był prawie pewniak, mimo za wąskiego pierścienia ogniskowej. Wreszcie potestowałem. Stabilizacja super, autofokus przy świetle sztucznym nie jest demonem prędkości i z 15-20% wpadek tzn wahał się zanim trafił w punkt, niepewny. Liczyłem na przyzwoitą ostrość..i tu największe zaskoczenie...bo mój stary T70-300 jest nie ciut a wyrażnie lepszy na każdej ogniskowej. Nie wiem o co chodzi, bo testy i dostępne mi opinie sugerują coś zgoła innego.
    Dałem sobie spokój

    nikon 85/1.8G
    ostrość na 1.8 porównywalna z kitem Z6, autofokus wolniejszy i myli się . AF go zdyskwalifikował go

    Tamron 70-200/2.8 G2
    tym razem autentyczne G2. Działa z Z6 bezbłędnie, cichy AF, stabilizacja też z wyjątkiem włączenia i momentu wyłączenia aparatu. Potencjalnie ,chyba na filmie nie będzie słychać pracy obiektywu. AF w świetle sklepowym /szukalem żarowego, jarzeniowego i led/ nie zgłupial ani razu, zawsze w punkt bez zawahania. Poddał się raz na dziesięć w domu w pokoju ciemnym 4 na 5 metrów i z jedną żarowką zwykła 30W, tzn przechał skalę zanim trafił. Limiter niewiele przyśpiesza AF w świetle sztucznym. Stabilizacja...rewelka, może wspomaga ją Z6. Na pozycji 3, na 200/2.8 , czas 1/8s , nie bez wysiłku, dystans 3,5m , idealnie ostro mam w 50%, na 1 to samo dla 1/15s-tylko wizjer nie lata.
    I to co najważniejsze. Obrazek czy na 70 czy 200/2.8 jak dla mnie świetny, ustępuje tylko S135, ale niewiele, w stosunku do 24-70/4S jest w centrum nieco ostrzejszy, po bokach odwrotnie. Jestem zadowolony, o wadze zauroczony chwilowo zapomniałem, mam najszybszy i pewny AF z tych co przerobilem, i w bonusie jest świetna separacja tła od motywu powyżej 150 na 2.8 oczywiscie /napewno lepsza niż N85/1.8 -ten sam kadr/. Już nie pamiętam ceny, Z Z6 wszystkie ogniskowe trafiają identycznie w punkt. No i do tego co robię bedzie się nadawać. Jutro pobawię się z borderkiem i zobaczę kto komu da radę.
    T. ma tylko 2 wady-- nie jest dyskretny i waży
    może te wypociny się na coś przydadzą, pamiętajcie tylko , że to moje odczucia

    oczywiście kupiłem

  9. #39

    Domyślnie

    Przepraszam że się w temat wpie..... Jak się sprawuje Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sport na Z6/Z7?
    Z6 + Tamron 17-35mm F/2.8-4 Di OSD + Sigma 70-200mm F/2.8 DG OS HSM Sport

  10. #40

    Domyślnie

    Wszystko działa jak należy... .
    Z6 + Tamron 17-35mm F/2.8-4 Di OSD + Sigma 70-200mm F/2.8 DG OS HSM Sport

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Które obiektywy?
    By vanessa in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-05-2019, 16:38
  2. które 17-50 2.8 ?
    By C_K in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 22:15
  3. Które 28 mm do DX ??
    By stanseba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 01:57
  4. [ Krajobraz ] Które?
    By Rallynitros in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 23:07
  5. Które
    By dominas85 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •