Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: które 70-200

  1. #41

    Domyślnie

    Kolega na giełdzie sprzedaje zestaw z6 i wspomnianą sigmę, zapytaj się u źródła ale z tego co wiem działą jak wszystkie inne nowe obiektywy sigmy - bez grama problemu.

  2. #42

    Domyślnie

    Teraz już wiem, przekonałem się o tym na własnej skórze Działa bez zająknięcia.
    Z6 + Tamron 17-35mm F/2.8-4 Di OSD + Sigma 70-200mm F/2.8 DG OS HSM Sport

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,
    Podepnę sie tu bo nic innego nie znalazłem. Chodzi o nikora 70-200 f/2.8 VR II w zestawie z Z6 przez FTZ adapter. Miałem ten sam dylemat który z obiektywów wybrać nikor czy tamron G2. Wybrałem nikora i generalnie obiektyw jest ok, generuje swietny obrazek. poza tym, że kolory sa troche za "ciemne" ale to myślę kwestia przyzwyczajenia i dobrania balansu bieli- mam go dopiero od paru dni. A gdzie jest problem, obiektyw kupiłem używanyi wydaje mi sie że swoje już wyrobił. AF chodzi głośno tzn. soczewki tłuka sie przy ustawianiu ostrości jak dla mnie za głosno i przy słabszym świetle i mniej kontrastowych scenach AF sie zawiesza i nie może złapac ostrości i nie pompuje dalej tylko slychac jakby sie soczewki zablokowały i nie przesuwaja sie dalej. Na ekranie widac zmiane rozmiaru kwadratu fokusa i tyle i nie pomaga zmiana miejsca fokusowania na bardziej kontrastowe, fokus tak wisi. pomaga dopiero pokrecenie pierscieniem od ogniskowej albo ostrości. Dzieje sie tak przeważnie na 200mm i mniejszych odległościach, fokus jakby sie zawieszał. słychać jakby uderzenie soczewek w srodku i nic sie nie dzieje z ostrościa tzn fokusem, nie ustawia go już dalej, przy ponownym nacisnieciu spustu znowu to uderzenie i nic. trzeba poruszyć ktoryms z pierścieni albo pomaga czasem znalezienie mocno kontrastowego miejsca na i fokusowanie tam, choć rzadko. Na zewnatrz przy lepszym swietle i wiekszych odległościach jest dużo lepiej ale te soczewki klepia tak samo głosno.
    Miał ktoś podobne doświadczenia z tym obiektywem i pod Z6. Dodam że na d750 problem też jest ale rzadziej. Druga sprawa, że silnik od stabilizacji pracuje cały czas (szum w obiektywie) do momentu aż aparat sie uśpi, na d750 pochodzi pare sekun i szum ustaje pomimo, że aparat jest aktywny.
    Jak u Was to wygląda z tym obiektywem i Z-etkami?

  4. #44

    Domyślnie

    U mnie ten zestaw działa dobrze.
    Nie zauważyłem nic z tego co opisujesz.
    Mam Z6 i 70 200 VR II

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Które obiektywy?
    By vanessa in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-05-2019, 16:38
  2. które 17-50 2.8 ?
    By C_K in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 22:15
  3. Które 28 mm do DX ??
    By stanseba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 01:57
  4. [ Krajobraz ] Które?
    By Rallynitros in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 23:07
  5. Które
    By dominas85 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •