Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Problem, podnoszony zresztą już na forum, polega na tym, że nawet jeśli kupisz pudełkową, legalną wersję, to nie zaktualizujesz jej do wersji 6.14. Między wersją 6.0 a 6.14 pojawiło się parę korpusów i szkiełek, warto by mieć do nich wsparcie. Sam nie jestem zwolennikiem abonamentu, ale w tej chwili to raczej nie ma wyjścia. Chyba, że znowu pojawi się aktualizacja do wersji 6.14 na stronie Adobe, kto wie.

  2. #12

    Domyślnie

    Czy chcesz powiedzieć, że może się zdarzyć , że kupię starszą wersję, która może nie obsługiwać plików z niektórych aparatów?

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na stronie adobe masz jaka wersja obsługuje jakie aparaty, przykładowo 6.14 nie otwiera nef z Zetek i trzeba używać konwersji do dng.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebamar Zobacz posta
    Czy chcesz powiedzieć, że może się zdarzyć , że kupię starszą wersję, która może nie obsługiwać plików z niektórych aparatów?
    Z pewnością kupisz wersję 6.0, taka jest po zainstalowaniu z płyty. Potem wchodziło się na stronę, podawało klucz i można było pobrać aktualizację. Tak to zawsze działało. Wszystkie pliki można oczywiście przekonwertować, dystorsję poprawić ręcznie, ale czy o to chodzi przy zakupie programu? 6.0 to wersja z 2015 roku bodajże, 6.14 jest z grudnia 2017.

  5. #15

    Domyślnie

    Wg mnie jeśli koniecznie chcesz LR to aktualnie tylko abonament ma sens, nie ma się co pchać w program, który nie jest aktualizowany ( obiektywy nie będą miały swoich profili, a z aparatów program nie odczyta RAWów). Kupiłem dawno temu LR 6.0 i się z tym bujam...

  6. #16

    Domyślnie

    A co w zamian?

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Właściwie jak się dowiedziałem że profil aparatu i obiektywu jest pobierany z nef to mi teraz nie zależy jeszcze bardziej na nowszej wersji Lr, jedyna niedogodność to użycie dng convertera ale po ustawieniu domyślnie katalogu gdzie mi zdjęcia zrzuca po wifi i źródłowego katalogu gdzie importuje do Lr, to sprowadza się całość do włączenia covertera i tyle.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebamar Zobacz posta
    A co w zamian?
    Myślałem nad Luminarem, ale ten natomiast nie ma kilku przydatnych funkcji, które oferuje LR. Najlepiej pobierz wersje testowe kilku programów tych najbardziej popularnych i sam zobaczysz co dla Ciebie najlepsze.

  9. #19

    Domyślnie

    Ale co Ci nie pasuje w LR 6.14? Ja mam, jestem zadowolony, kilka lat używam i parę groszy oszczędziłem w stosunku do abonamentu. Co innego, gdybym dziś miał kupić, kiedy Adobe olał wsparcie dla pudełka.

  10. #20

    Domyślnie

    Sęk w tym, że nie mogę/mogłem aktualizować swojej 6.0 do 6.14, wywalało jakiś problem przy próbie otwarcia po aktualizacji... Pisałem o tym posta tu na forum, ale nikt się nie spotkał z takim problemem. Dodam, że wersja pudełkowa oczywiście legalna, a instalka aktualizacji ściągnięta że strony Adobe... Poza tym LR pasuje mi bardzo

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Play czy Plus? Jaki telefon w abonamencie?
    By Pawliko in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •