Czesc Wszystkim

Czy ktoś z Was posiada jeszcze dość leciwą lampe NIssin DI866? interesuje mnie mozliwy zakres ustawien iso/przesłona w automatyce tzw trystorowej która posiada ta lampa - czy po staremu ustawiamy iso i przesłone osobno na lampie i aparacie i własna automatyka lampy sama dobiera i zmienia sile błysku - zdaje sie ze jest to tryb Av w tej lampie a ustawia te parametry w menu advanced

zeby było absolutnie jasne o czym mówie \

na stronie 21:

https://www.manualslib.com/manual/11...?page=6#manual



"In “Av” (Aperture value) mode, the Di866 operates like an auto-thyristor flash such as the Vivitar 285HV. You set the aperture (in the top menu) and the ISO (in the Advanced menu). The UI is less than ideal - you set the aperture in a top menu and have to dive into the Advanced sub-menu to set the ISO."


a konkretnie chodzi mi o to czy lampa ta pozwala na ustawienie w tym trybue wysokiego iso wraz z duzym otworem przesłony czyli np iso 800 i f2
wiem ze np lampy z serii sb-2x nie pozwalaja na to, przy f2 jest iso mniej wiecej 200 lub nizsze
ale bywały lampy których automatyka własna pozwalała na wzgkednie niska siłe błysku jaka jest przy takich ustawieniach np Metz 45 CT4....

pozdrawiam
D