Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Adapter z autofocusem do nikkora AF

    Przerzuciłam się z nikona d80 na nikona d5600 i chciałabym móc używać obiektywów ze starego zestawu na nowym sprzęcie. Czy spotkał się ktoś z taką przejsciówką, która ma autofocus dla takiej sytuacji? Przyznam, że nie jestem tak zaawansowana, żeby dorzucić sobie jeszcze zabawe z manualnym ustawianiem ostrości.

  2. #2

    Domyślnie

    Chodzi Ci zapewne o śrubokręt? Odpowiedź jest prosta - nie, nie ma czegoś takiego...

  3. #3

    Domyślnie

    Albo jeszcze nie ma...bo patrząc na różnorodność adapterów, rozszyfrowywane protokoły i inne cuda jakie wyprawiają, mam wrażenie, że za jakiś czas ktoś wrzuci silnik do adaptera i rozpędzi stare obiektywy bo tylko tyle potrzeba aby działały na zetkach.

  4. #4

    Domyślnie

    Takie "przejściówki" istnieją i są fabrycznie montowane do korpusów Nikona z serii D50, D70, D80, D90, D200, D300, D7xxx i kilku innych. Niestety element ten nie jest dostępny w wersji samodzielnej. Czyli cena spora ale za to reszta body gratis.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andzia Zobacz posta
    Przerzuciłam się z nikona d80 na nikona d5600 i chciałabym móc używać obiektywów ze starego zestawu na nowym sprzęcie. Czy spotkał się ktoś z taką przejsciówką, która ma autofocus dla takiej sytuacji? Przyznam, że nie jestem tak zaawansowana, żeby dorzucić sobie jeszcze zabawe z manualnym ustawianiem ostrości.
    A jaki obiektyw chcesz podpiąć, a nie działa af?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A jaki obiektyw chcesz podpiąć, a nie działa af?
    Mam ich kilka i wszystkie są w wersji tej starej, czyli po prostu AF

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Albo jeszcze nie ma...bo patrząc na różnorodność adapterów, rozszyfrowywane protokoły i inne cuda jakie wyprawiają, mam wrażenie, że za jakiś czas ktoś wrzuci silnik do adaptera i rozpędzi stare obiektywy bo tylko tyle potrzeba aby działały na zetkach.
    Gdzieś mi się przewinął adapter do obiektywów AF do zamonotwania w aparatach Sony i byl z silnikiem autofocusa, wiec pomyślałam, ze może z wejściem Nikon Nikon też by był skoro lata temu zmienili koncepcje umieszczania tego silnika

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Albo jeszcze nie ma...bo patrząc na różnorodność adapterów, rozszyfrowywane protokoły i inne cuda jakie wyprawiają, mam wrażenie, że za jakiś czas ktoś wrzuci silnik do adaptera i rozpędzi stare obiektywy bo tylko tyle potrzeba aby działały na zetkach.
    Ale jak to sobie wyobrażasz? Na bagnet Nikon F zakładasz adapter z silnikiem do śrubokręta i bagnetem Nikon F. Zapinanasz szkło na wiertarkę i działa? Nie ważne, że odległość soczewek od matrycy jest inna? Takie rzeczy można zrobić na bezlustra, a nie na lustra...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andzia Zobacz posta
    Mam ich kilka i wszystkie są w wersji tej starej, czyli po prostu AF

    ...
    Dokup do d5600 ze 2 obiektywy af-p, tanie zoomy, może zapomnisz o śrubokręcie. Ewentualnie zamień swój aparat na korpus, który ma wbudowany napęd af. Adaptera, o jakim marzysz, po prostu nie ma

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale jak to sobie wyobrażasz? Na bagnet Nikon F zakładasz adapter z silnikiem do śrubokręta i bagnetem Nikon F. Zapinanasz szkło na wiertarkę i działa? Nie ważne, że odległość soczewek od matrycy jest inna? Takie rzeczy można zrobić na bezlustra, a nie na lustra...
    Przez chwile miałem przyznać rację z powodu tej odległości ale... przecież nie trzeba zakładać FTZ a w to miejsce adekwatnej grubości adapter z silnikiem. Teoretycznie wykonalne; zachowany dystans, jest miejsce na silnik, kwestia ogarnięcia elektroniki sterującej.

    Fakt, mój błąd logiczny bo człowiek zrytą głowę ma od adapterów na bezlustra i tylko taką kategorią myśli

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest wykonalne ponieważ nie ma miejsca na taki adapter miedzy obiektywem i lustrzanką bo podpinasz przecież bezpośrednio, jest za to miejsce miedzy obiektywem, a bezlustrem i tak zrobiono właśnie w sony między obietywami A i nody E, teoretycznie można zrobić adapter z silnikiem napędzającym obiektywy ale wyłącznie do bezlustra np Nikon Z.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 80-200 AF-S problem z autofocusem
    By Wck in forum Serwis
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 08:48
  2. D90- problem z autofocusem :(
    By evie in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 10:20
  3. Fotografowanie z autofocusem.
    By userpablito in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 00:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •