Close

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 132
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    To tym bardziej nie patrz na to czy coś szumi minimalnie mniej czy bardziej na iso12tys. tylko bierz to na co portfel pozwala (duet pucha + ze 2 szkła).
    Lepsze m4/3 i statyw niż ff bez statywu przy słabym świetle.
    Myślę, że jest tu mnóstwo pixelpeeper-ów którzy są w stanie wydać wiele tysięcy więcej tylko dlatego, że wyższe iso jest lepsze o ten "1ev" podczas gdy można to często załatwić albo właśnie statywem, doświetleniem lub lepszym o działkę szkłem i poprzestać na body sprzed kilku generacji.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 03-04-2020 o 13:56
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    To tym bardziej nie patrz na to czy coś szumi minimalnie mniej czy bardziej na iso12tys. tylko bierz to na co portfel pozwala (duet pucha + ze 2 szkła).
    Lepsze m4/3 i statyw niż ff bez statywu przy słabym świetle.
    Jeżeli to do mnie, to moje zasoby sprzętowe są w zassdzie kompletne, a sensor 4/3" służy mi jeno za turystyczną zabawkę.
    Przymierzam się od dłuższego czasu do sensoów MF, ale jakoś nie mogę przełamać wstrętu przed wydaniem olbrzymich kwot na całkiem nowy system.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Myślę, że jest tu mnóstwo pixelpeeper-ów którzy są w stanie wydać wiele tysięcy więcej tylko dlatego, że wyższe iso jest lepsze o ten "1ev"...
    Cholera, jakby wysokie ISO było o 1 EV lepsze, to sam bym wydał tysiące. Czyli dokładnie tyle samo, ile wydaję nawet wtedy, gdy wysokie ISO się nie zmienia
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Cholera, jakby wysokie ISO było o 1 EV lepsze, to sam bym wydał tysiące. Czyli dokładnie tyle samo, ile wydaję nawet wtedy, gdy wysokie ISO się nie zmienia
    Ja nie wiem jaka jest różnica bo nie mam nowych puszek. Podobno np a7iii jest takie super a jak z kolego porównywałem do starego 6d to koledze humor się popsuł. Więc nie wiem jak to tam w tych testach jest, skoro w realu już nie bardzo. Pewnie cos źle kolega robi
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jeżeli to do mnie, to moje zasoby sprzętowe są w zassdzie kompletne, a sensor 4/3" służy mi jeno za turystyczną zabawkę.
    Przymierzam się od dłuższego czasu do sensoów MF, ale jakoś nie mogę przełamać wstrętu przed wydaniem olbrzymich kwot na całkiem nowy system.
    Ja tam na nikogo nie naciskam - różne potrzeby, różne zasoby w portfelu. Po prostu ciekaw motywacji jestem.

    Mam znajomego, który lubi fotografować krajobrazy i już kiedyś zrozumiał, że body ~24-36mpx bez filtra AA i sklejanie kilku kadrów daje mu lepsze efekty niż ~50mpx+ i szersze szkło.
    Jasne - perspektywa się zmienia przez to, ale my tutaj nie o tym. Jak ktoś chce mieć perspektywę UWA i super jakość to przykro mi - tanio nie będzie.
    Choć na pewno zabawy jest więcej to zdjęcia 150mpx+ z niesamowitą ilością detalu są u niego są codziennością.

    Edit:
    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Ja nie wiem jaka jest różnica bo nie mam nowych puszek. Podobno np a7iii jest takie super a jak z kolego porównywałem do starego 6d to koledze humor się popsuł. Więc nie wiem jak to tam w tych testach jest, skoro w realu już nie bardzo. Pewnie cos źle kolega robi
    Tak filtr AA z A7iii jest iście niezwykły.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przecież to są RAWy, które teoretycznie w ogóle nie powinny być odszumione, więc o co chodzi z tymi algorytmami w aparatach.

    Zwężając przy tym znacznie gamę kolorów.
    Tyle tylko, ze RAW juz od dawna nie jest czystym zrzutem a producenci na poziomie puszki ingerują w to programowo
    Wysokie ISO wiąże się z szumami i utrata detali i progamowym grzebaniem a kazdy z producentów chce pokazac ze jego sprzet ma mniejsze szumy.
    Jezeli widze ze jest kolorowy szum ktory "od reki" latwo daje sie zniwelowac a na pewno mozna to zauwazalnie zmniejszyc nie widze nic zlego aby
    do tych algorytmow w RAW-ach na wysokim ISO dodac kolejny ktory poprawi jakosc fot
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  7. #97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Tyle tylko, ze RAW juz od dawna nie jest czystym zrzutem a producenci na poziomie puszki ingerują w to programowo
    Wysokie ISO wiąże się z szumami i utrata detali i progamowym grzebaniem a kazdy z producentów chce pokazac ze jego sprzet ma mniejsze szumy.
    Jezeli widze ze jest kolorowy szum ktory "od reki" latwo daje sie zniwelowac a na pewno mozna to zauwazalnie zmniejszyc nie widze nic zlego aby
    do tych algorytmow w RAW-ach na wysokim ISO dodac kolejny ktory poprawi jakosc fot
    Już wielokrotnie ten temat był poruszany, że różni producenci w różnym stopniu, ale ingerują w negatywy cyfrowe.
    Tony Northrup zauważył również, że wartości ISO nie odnoszą się w praktyce do żadnej skali: https://m.youtube.com/watch?v=QVuI89YWAsw co również nie napawa szczególnym optymizmem, jako że te spekulacje, przekładają się na specyfikacyjne absurdy.
    Także począwszy od "skali" ISO, poprzez odszumianie po wyostrzanie, mamy z surówką niezły bigos.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    @Teu - czy ma znaczenie ? Najczęściej nie ma, ale ze swoich fotek często robię duże wydruki i wtedy rażą mnie jakieś niedociągnięcia.

    W końcu nie po to kupuje się korpusy z wysokorozdzielczymi sensorami, drogie obiektywy ostre jak brzytwa, aby efektem końcowym miał być obrazek 1 Mpx do opublikowania na forum.
    Cos w tym jest tak samo jak wykorzystanie przez ludzi tego co maja w puszkach.
    Najczesciej jest to niewykorzystane bo obraz na format wyjsciowy ulega pewnej degradacji

    Kiedys z lustrzanki 6 Mpix robilem powiekszenia 30x40 w 300 DPI i stosowalem algorytmy fraktalowe i zlozone wyostrzanie dostosowane po wielu testach i zmianach pod dany foto-lab aby takie powiekszenie ogladane z 1.5 metra bylo ostre i mialo jak najwiecej detalu
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 05-04-2020 o 16:30
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  9. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Cos w tym jest tak samo jak wykorzystanie przez ludzi tego co maja w puszkach.
    Najczesciej jest to niewykorzystane bo obraz na format wyjsciowy ulega pewnej degradacji

    Kiedys z lustrzanki 6 Mpix robilem powiekszenia 30x40 w 300 DPI i stosowalem algorytmy fraktalowe i zlozone wyostrzanie dostosowane po wielu testach i zmianach pod dany foto-lab aby takie powiekszenie ogladane z 1.5 metra bylo ostre i mialo jak najwiecej detalu
    Mnie najbardziej wkurza walka na mniejsze szumy, gdzie hipotetyczne ISO 100 jest w rzeczywistości na poziomie ISO 40 -50, jeżeli wierzyć Northrupowi, a to już raczej uczciwe nie jest, kiedy nastawiasz ISO 3200, a w rzeczywistości dostajesz ISO 1600.
    Z negatywami różnce o 1 EV byłyby trudne do wyobrażenia, a w cyfrowym świecie proszę uprzejmie.

    Nie bardzo też są wiarygodne testy sprzętu, kiedy poddaje się analizie w Imateście obrazek wstępnie odszumiony i podostrzony przez firmware aparatu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #100

    Domyślnie

    Nawiązując do powyższego, ciekaw jestem jak ktoś chciałby logicznie uzasadnić przebieg krzywej DR, dla sensora aparatu Fujifilm X-Pro3:
    https://photonstophotos.net/Charts/P...0,Nikon%20D850 ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z Czerwonych na Wysokie
    By matios in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 07:36
  2. [ Architektura ] Za wysokie progi...
    By swider in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 12:34
  3. [ Krajobraz ] Tatry Wysokie
    By Rial in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 15:29
  4. [ Krajobraz ] Wysokie o wschodzie
    By Shooter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 10:59
  5. Wysokie ISO w D80
    By arutrek2- in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •