Close

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 132
  1. #101

    Domyślnie

    To są matryce dual gain, z dwoma przetwornikami, które się przełączają między sobą w zależności od wybranej czułości. Można więc powiedzieć, że Fuji w 26-megapikselowych X-Transach ma dwie natywne czułości: ISO 160 i 800.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Ja tam na nikogo nie naciskam - różne potrzeby, różne zasoby w portfelu. Po prostu ciekaw motywacji jestem.

    Mam znajomego, który lubi fotografować krajobrazy i już kiedyś zrozumiał, że body ~24-36mpx bez filtra AA i sklejanie kilku kadrów daje mu lepsze efekty niż ~50mpx+ i szersze szkło.
    Jasne - perspektywa się zmienia przez to, ale my tutaj nie o tym. Jak ktoś chce mieć perspektywę UWA i super jakość to przykro mi - tanio nie będzie.
    Choć na pewno zabawy jest więcej to zdjęcia 150mpx+ z niesamowitą ilością detalu są u niego są codziennością.

    Edit:


    Tak filtr AA z A7iii jest iście niezwykły.
    Zastanawiam sie gdzie on wykorzysta tak wysoka rozdzielczosc w praktyce ?

    Dla mnie dla powiekszenia 80x60 czy 100x70 wystarczy na wejsciu rozdzielczosc 16-24 Mpix.
    Powiekszenia na sciane ogladam z zasady z odleglosci 1.5-2m wiec i tak nie zauwaze wiekszej ilosci detali.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Zastanawiam sie gdzie on wykorzysta tak wysoka rozdzielczosc w praktyce ?

    Dla mnie dla powiekszenia 80x60 czy 100x70 wystarczy na wejsciu rozdzielczosc 16-24 Mpix.
    Powiekszenia na sciane ogladam z zasady z odleglosci 1.5-2m wiec i tak nie zauwaze wiekszej ilosci detali.
    ON wykorzysta całe dobrodziejstwo 46 Mpxowego obrazka i będzie rozglądał się za bardziej gęstymi sensorami.

    Obrazek z sensora 46 Mpx, drukuje się w rozmiarze plakatu w rozdzielczości 200 DPI, to dużo według Ciebie, czy może jednak tak sobie ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #104

    Domyślnie

    Wracając do tematu pojawiło się uaktualnienie oprogramowania dla Fuji X-T30 tj 1.20.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To są matryce dual gain, z dwoma przetwornikami, które się przełączają między sobą w zależności od wybranej czułości. Można więc powiedzieć, że Fuji w 26-megapikselowych X-Transach ma dwie natywne czułości: ISO 160 i 800.
    I co to niby zmienia ?
    X-Pro3, to nadal APS-C ze wszystkimi tego konsekwencjami, a ma w górnych rejestrach korzystniejszą krzywą DR, niż rasowe FF.

    Mogę Ci powiedzieć jak ja to widzę, że to kolejny software'owy przekręt Fujifilm i w sumie trudno znaleźć producenta, który sobie aż tak pogrywa ze swoimi klientami.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    I co to niby zmienia ?
    X-Pro3, to nadal APS-C ze wszystkimi tego konsekwencjami, a ma w górnych rejestrach korzystniejszą krzywą DR, niż rasowe FF.
    Mogę Ci powiedzieć jak ja to widzę, że to kolejny software'owy przekręt Fujifilm i w sumie trudno znaleźć producenta, który sobie aż tak pogrywa ze swoimi klientami.
    FF tez ma swoje konsekwencje jak waga, wielkość, ceny i inne duperele. Nie ma samych zalet. Najwidoczniej użytkownicy fuji wolą jednak taki sprzęt a Ty na siłę chcesz ich przekonac do FF,
    Myślisz że ci ktorzy kupili za kupe kasy apsc ze szklami i wydali 7-10 tyś nie mogliby sobie kupić FF ? Bo wydać 10 tys na apsc ich stac a wydać 10 tys na body i szkło FF już nie ? mogli ale skoro nie chcieli i wybrali apsc to ich sprawa. Najwidoczniej nie siedza z lupą w domu tlyko robia zdjęcia i czerpią z tego frajde. Sorry ale tak upierdliwych i nakierowanych stronniczo użytkowników to tylko na tym forum można spotkać

    Widze Dawidzie że znowu sie nie możesz pogodzić z tym ze mniejszy sensor dobrze oprogramowany da wyniki podobne do FF, trudno. Nas nie interesuje jako uzytkowników w jaki sposób zrobi to producent ale jaki jest wynik. A ten jest dobry. Juz naprawde nie chcemy babrac się tu w teoriach wyższości FF nad apsc bo te każdy zna. na szczęscie większość tu nie drukuje reklam na blok tylko zdjęcia do albumu i nie musi dzwigac kloców i się pocić aby uzyskać satysfakcjonujący rezulat. Czy do Ciebie to dociera Dawidzie czy nadal będziesz nam wmawiał że żle wybraliśmy bo krzywa dr zagina się 3 mm wyżej..??
    Jaki problem zamiast xt30 za 3200 kupic uzywke d750 ? zaden ? ale nie chcemy rozumiesz ?

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    I co to niby zmienia ?
    X-Pro3, to nadal APS-C ze wszystkimi tego konsekwencjami, a ma w górnych rejestrach korzystniejszą krzywą DR, niż rasowe FF.

    Mogę Ci powiedzieć jak ja to widzę, że to kolejny software'owy przekręt Fujifilm i w sumie trudno znaleźć producenta, który sobie aż tak pogrywa ze swoimi klientami.
    Software'owy przetwornik? Co to niby zmienia? Chłopie, sam linkowałeś jakiś wykres, to sobie zobacz na nim, co to niby zmienia.

    Po pierwsze: jest to zabieg hardware'owy. Po drugie: nie wykonał go Fuji, tylko producent matrycy, czyli zapewne Sony. Po trzecie: jest to rozwiązanie ze wszech stron korzystne, więc nie bardzo wiem, o jakim pogrywaniu mówisz. Po czwarte: np. w Sony A6300 (i podejrzewam, że w nowszych modelach też) ta technologia też jest zaimplementowana i w 2020 r. pewnie będzie obecna we wszystkich nowych matrycach, o ile ich producent dysponuje odpowiednim zapleczem produkcyjnym. Po piąte: weź se chłopie wpisz w Google "dual gain sensor"
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 06-04-2020 o 17:44
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #108

    Domyślnie

    Po szóste: jakiś czas temu plotkowano na ten temat odnośnie matrycy D6, która wg rumorsów miała dostać podobny sensor (z podwójnym ISO bazowym, chyba tak o tym wtedy pisano). Ach jak wtedy cmokano na takie rozwiązanie. Same plusy, rewolucja itd.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Po szóste: jakiś czas temu plotkowano na ten temat odnośnie matrycy D6, która wg rumorsów miała dostać podobny sensor (z podwójnym ISO bazowym, chyba tak o tym wtedy pisano). Ach jak wtedy cmokano na takie rozwiązanie. Same plusy, rewolucja itd.
    Sam widzisz ze nie można ich traktować poważnie
    To forum przeglądam tylko w dziale Sony i Fuji. Nikon owszem to lider...ale corocznego spadku finansowego, jak tak dalej pójdzie to to będą musieli przerzucić się na Canony Sony czy inne i wtedy one będą najlepsiejsze na świecie
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 07-04-2020 o 09:22

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Software'owy przetwornik?
    Po pierwsze: jest to zabieg hardware'owy. Po drugie: nie wykonał go Fuji, tylko producent matrycy, czyli zapewne Sony.
    W dzisiejszych czasach programowalnych kości to właściwie ciężko powiedzieć czy zabieg jest hard czy soft ware-owy
    Ideę rozumiem/efekty pojmuję, ale przyznam że nie do końca rozumiem tę elektryczną zależność. Czy to jest tak że mamy dwa moduły początkowego wzmocnienia?
    Czyli dla niskich wartości iso/asa moduł wzmocnienia "dodaje" do sygnału wartość X powodując odstęp od szumu o jakiejś tam wartości. Dalej na tych wartosciach pracuje juz oprogramowanie aparatu (?)
    I użyteczność tej pracy zbliza sie do granicy sensowności gdy poziom sygnału zaczyna sie zbytnio zbliżać do wartości szumu.
    I wtedy gdy przełaczamy sie na wyższe iso/asa w całym tym sensorze włącza się drugi wzmacniacz który podbija sygnał na wyższą wartość?
    Właściwie ideałem by było aby taki zabiego był np. co 200asa..

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z Czerwonych na Wysokie
    By matios in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 07:36
  2. [ Architektura ] Za wysokie progi...
    By swider in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 12:34
  3. [ Krajobraz ] Tatry Wysokie
    By Rial in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 15:29
  4. [ Krajobraz ] Wysokie o wschodzie
    By Shooter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 10:59
  5. Wysokie ISO w D80
    By arutrek2- in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •