Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Statyw Benro Mach3

    Witam Szanownych Forumowiczów,

    Pytanie ogólne bo w wątkach forum bardzo skromnie o statywach..... Mam upatrzony konkretny model ale waham się między Benro a Manfrotto.

    Czy ktoś tutaj miał doświadczenia ze statywami Benro serii Mach 3 ?

  2. #2

    Domyślnie

    Tutaj kiedyś napisałem kilka słów o Mach3 przy okazji testowania głowicy kardanowej od Benro GH5C:

    https://rafalszozda.wixsite.com/przy...-mach3-tma47al

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odzew i link do recenzji a i przy okazji dowiedziałem się że głowice Benro też można brac pod uwagę choć ta karbonowa przypuszczam tania nie jest.
    Model TMA 47 jest wyższy i cięższy, ja zamierzam nabyć TMA 27 też aluminiowy.

    Gratuluję fotografii - świetnie "upolowany" myszołów

    Pozdrowienia !

  4. #4

    Domyślnie

    Mam dwa statywy, co prawda nie Benro, tylko Cullmann i Camrock, ale mają jedną cechę wspólną - nakrętki na nogach. Mi się ten patent nie podoba, bo mają tendencję do luzowania się, przez co zawsze muszę się dobrze upewnić co do stabilności statywu. Czasem też któraś noga wyjedzie w transporcie, co bywa upierdliwe, szczególnie jak idę z plecakiem. Poaz tym, na mrozie stawia to większy opór. Nie wiem czy to kwestia jakości wykonania, czy inna, ale następny statyw będę raczej próbował kupić z klasycznymi zaciskami.

  5. #5

    Domyślnie

    Kilka dni temu nabyłem model TMA 27 aluminiowy. Kupowałem bezpośrednio w sklepie, przy okazji porównując z jednym z modeli Manfrotto 290 (ponad 100 zł droższy od Benro ale o tych samych parametrach).
    Pierwsze wrażenie - porządnie zapakowany (kieszonki w pokrowcu - klucze do regulacji oraz krótsza kolumna). Zanim go rozłożyłem, musiałem się trochę "posiłować" z zawiasami ponieważ były mocno dokręcone, chyba za mocno w odróżnieniu od Mamfrotto i innego modelu Benro (mój model ponoć ostatnia sztuka).
    W porównaniu z Manfrotto , Benro sprawiał wrażenie bardziej stabilnego jako całośc konstrukcji. Z detali to w pierwszym odbiorze nogi Manfrotto jakby bardziej usztywnione co prawdopodobnie wynika z łączeń na zatrzaski, natomiast w drugim wrażeniu (szczególnie przy średnim rozwarciu kąta nóg) Manfrotto lekko "pływał" (podczas wywierania nacisku). Łamana kolumna Manfrotto nie sprawiała wrażenia solidnej zwartej konstrukcji (Benro prosta kolumna). Przekrój rurek nóg Manfrotto zauważalnie węższy niz u Benro. Manfrotto nie miał haka do obciążenia . . . Średnica podstawek prawie taka sama (poniżej 60 mm).

    Pytanie do Raftik : Czy w Twojej kolumnie w dolnej części profil do wypustek tez jest wykonany z tworzywa sztucznego ?

  6. #6

    Domyślnie

    W tygodniu kupiłem statyw z serii Mach 3 model Benro TMA 47AL i jest naprawdę super. Do tego głowice 3D i kulową...starczy na lata. Duży, ładny, mocny i wytrzymały sprzęt
    Nikon Z6_2, N Z35/1.8S, Viltrox AF 85/1.8_II, Angelbird CFexpress 512GB, SanDisk SDXC 128GB, plecak i torba +filtry UV

  7. #7

    Domyślnie

    Hej, apropo's głowicy... Którą głowicę 3 D nabyłeś : może Benro z serii HD ?

    Zastanawiam się nad wyborem płytki mocującej : wybrać standard Arca-Swiss z dokręcana płytką czy szybkozłączkę na "wajchę" ?

    Jeśli masz może głowicę 3 D Benro z serii HD to czy płytka dokręcana gwintem faktycznie jest sztywna ?

  8. #8

    Domyślnie

    Używałem kiedyś Manfrotto, a teraz mam Benro i z czystym sumieniem mogę polecić ten 2. Uważam, że Benro niczym nie ustępuje Manfrotto, a jeśli nawet... to niewiele. To porządny, stabilny statyw, a cena zachęca.

Podobne wątki

  1. Nogi Benro Aero A7 VS Mach3 TMA37AL
    By Simon_ in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2018, 17:03
  2. Statyw Benro A-198 N6 + Benro HD-18
    By Amadipo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 20:53
  3. Statyw Benro vs D90, N18-105 i T28-300
    By Lento Violento in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •