Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Obróbka zdjęć na monitorze NEC i efekt na laptopie

    hej wszystkim!

    Jakiś czas temu zakupiłam monitor NEC MultiSync EA275WMi . Obrabiając zdjęcia są piękne ale jak tylko otworze je na laptopie to są baaardzo ale too baaardzo za jasne.No i teraz moje pytanie. Czy jest jakiś złoty środek, żeby zdjęcie było też dobre na laptopie? Oddając komuś takie zdjecia nie ma monitora to złapie się za głowe. Jak to wygląda u was? Może coś źle robię?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz skalibrowany monitor to nie powinno być problemu.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli po zakupie powinnam jeszcze wypożyczyć urządzenie do kalibracji i skalibrować ?

  4. #4

    Domyślnie

    Musisz odpowiednio oświetlić pomieszczenie, w którym stoi monitor i ustawić jego jasność. Prawdopodobnie masz zbyt ciemno w pomieszczeniu i monitor też jest zbyt ciemny. Nie musisz kalibrować w sensie koloru, itd tylko dopasować jasność.

  5. #5

    Domyślnie

    Nawet na nieskalibrowanym monitorze nie powinno być takiego problemu. Może laptop ustawiony zbyt jasno. Jak na innych monitorach wygląda zdjęcie ?
    Wstaw tu jakieś zdjęcie, które jest bardzo jasne na laptopie uzyskasz odpowiedź, czy zdjęcie jest OK, czy może rzeczywiście zbyt jasne. Zawsze tez możesz sprawdzić histogram zdjęcia i jakieś wnioski wyciągnąć.

  6. #6

    Domyślnie

    właśnie w pokoju mam jasno, a jeszcze zapytam czy są jakieś ogólne zasady ustawień monitora czy wszystko robię swoje pomieszczenie oświetlenie?

  7. #7

    Domyślnie

    Dlatego napisałem napisałem oświetlić "odpowiednio" . Jeśli masz za jasno, to nawet, jeśli monitor jest odpowiednio ustawiony masz tendencję do rozjaśniania obrazu.
    Są zasady przygotowania stanowiska (były takie wątki), główna zasada to światło za monitorem, najlepiej o jakiejś sensownej temperaturze odbite od jasnej powierzchni. Nie będę się rozpisywał o malowaniu ścian i kupnie lamp za setki PLN, bo nie każdy chce/może sobie na to pozwolić. Daj lampkę (jaką to inna kwestia) za monitor, wygaś światła i wtedy dopasuj jasność monitora. Możesz wrzucić jpg zrobionego w normalnych warunkach, świetle dziennym, bez dużej rozpiętości tonalnej i zobaczyć, czy musisz go bardzo rozjaśniać. Nie powinnaś. Oczywiście możesz też zamówić kalibrację monitora w pomieszczeniu, w którym pracuje

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Czas na regulację Twojego laptopa, bo na moim zdjęcie jest ok.

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjęcie jest dobre. Więc lepiej z laptopem coś zrób Sprawdzam akurat na monitorze NEC z PA i telefonie. Odnośnie oświetlenia to możesz tu znaleźć informacje jak i na stronie mva.pl

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. oddanie klientowi zdjęć po obróbce na monitorze
    By voyciu in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 11:52
  2. Lightroom na laptopie i zewnętrznym monitorze
    By Sentire in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 15:35
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 23:16
  4. obróbka - efekt jak w sweeney todd.
    By tonacja in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 12:40
  5. Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 11:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •