Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Zdjęcie fajnie zaaranżowane, dziecko pięknie zapozowało a Wy czepiacie się ostrości na 200% powiększeniu. Co to ma niby wnosić do odbioru zdjęcia? Bardzo na forum brakuje zdjęć wrzucanych przez panie, choćby nie perfekcyjnych technicznie, natomiast technikaliów i dzielenia włosa na cztery jest aż nadto.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Odchodzicie od tematu posta.
    Polecam postawić laptop obok monitora i ustawić jasność laptopa pod jasność monitora. A monitor skalibrować na 80 - 120 nitów ( jeśli dobrze pamietam jednostkę ).
    Masz rację. Tak tylko dodam (bo się sam nieco zagmatwałem przyznaję ) tego zdjęcia nie trzeba w ogóle powiększać (zwłaszcza w przeglądarce) aby ocenić ostrość, gdyż jego rozmiar wynosi 5276 px × 3506 px.
    Mimo wszystko chciałbym usłyszeć od black70, skoro AF nie trafił, to gdzie jest ostrość, za, czy przed oczami. Dalej podtrzymuję, że przy przysłonie f11 w tym obiektywie nie ma takiej opcji, nietrafienia AF.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zdjęcie fajnie zaaranżowane, dziecko pięknie zapozowało a Wy czepiacie się ostrości na 200% powiększeniu. ...
    Zdjęcie mi się również podoba, prosiłbym o użycie liczby pojedynczej, a nie "Wy czepiacie się ostrości". Kto jeszcze poza black70 czepia się ostrości ? (ale może coś nie doczytałem, wiec chętnie się dowiem)

    PS.
    jakby zdjęcie było pomniejszone powiedzmy do 1500 px dłuższy bok i wyostrzone (bo to wówczas konieczne) @black70 nie miałby pewnie żadnych uwag co do ostrości.
    Ten obiektyw widać tak ma, a przy przysłonie F11 może i zjawisko dyfrakcji obniżyło ostrość.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14-12-2019 o 22:28

  3. #23

    Domyślnie

    Przy tej ogniskowej i f11 to głębia ostrości jest tak duża, że w zasadzie cały kadr jest ostry. Tyle, że już sam obiektyw nie jest tak ostry jak przy f 2.8-4.0.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Przy tej ogniskowej i f11 to głębia ostrości jest tak duża, że w zasadzie cały kadr jest ostry. Tyle, że już sam obiektyw nie jest tak ostry jak przy f 2.8-4.0.
    Na to właśnie chciałem zwrócić uwagę edytując to "PS" (przed chwilą) swój poprzedni post.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie patrzyłem na parametry i nawet nie wiedziałem, że jest na f/11. Dla mnie jest to dziwna sprawa, że np. paczki są ostre, nawet pojedyncze włosy są OK. Natomiast spadek jakości widoczny jest na oczach. Stąd to pierwsze skojarzenie z nietrafionym AF.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  6. #26

    Domyślnie

    Nie chciałbym się wymądrzać, ale oceniając jakość/ostrość czy nawet jak w tym wątku "jasność" (choć ma mało wspólnego, albo nic) jak jest możliwość (tu była) najpierw zaglądam w EXIF. Można to zrobić z poziomu przeglądarki.
    Lepiej jednak wydać "werdykt" wiedząc jak było zrobione zdjęcie (z jakimi "parametrami" ), a to tylko chwila sprawdzenia.

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo wszystkim za komentarze

  8. #28

    Domyślnie

    według mnie jasność jest OK, ale kolorystyka ma zafarb purpury (kalibrowany EA271Q)

    klik to 1920
    Ostatnio edytowane przez Bartek ; 15-12-2019 o 11:19
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. oddanie klientowi zdjęć po obróbce na monitorze
    By voyciu in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 11:52
  2. Lightroom na laptopie i zewnętrznym monitorze
    By Sentire in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 15:35
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 23:16
  4. obróbka - efekt jak w sweeney todd.
    By tonacja in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 12:40
  5. Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 11:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •