Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Środki techniczne, które są stosowane w statywach do kamer

    Witam

    Poleciłby ktoś jakiś artykuł, książkę, stronę na której w fachowy sposób jest opisana budowa statywów od strony materiałowej i technicznej? Pozdrawiam
    "Przedmiotem fotografii nie są fotografowane rzeczy, lecz to jak one wyglądają po sfotografowaniu."
    D 750|N 70-300 4.5-5.6VR+N 24-70 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Ciszewski, A., Radomski, T., Szummer, A.: Materiałoznawstwo. Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej 2009?

  3. #3

    Domyślnie

    Bardziej chciałbym iść w literature typowo z akcesorii fotograficznych, tzn gimbale, statywy od strony technicznej.
    "Przedmiotem fotografii nie są fotografowane rzeczy, lecz to jak one wyglądają po sfotografowaniu."
    D 750|N 70-300 4.5-5.6VR+N 24-70 2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Zamiast błądzić, powiedz co konkretnie chcesz osiągnąć. Myślę, że wtedy szybciej uzyskasz jakieś sensowne rady, bo teraz to nie bardzo wiadomo o jakie sprawy chodzi: o to jak wyliczyć gwint samohamowny, czy może wytrzymałość spawu, czy raczej jak obliczyć wymiary rury o przekroju kwadratowy w zależności od wytrzymałości na ściskanie/skręcanie... Czy może chcesz wiedzieć jak się barwi powierzchniowo rurki z aluminium na bajecznie młodzieżowo-chińskie kolory - to też wiedza techniczna.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobre pytanie, bo jeden statyw jest super jak max prosty i mały a inny jaki ma max ustawień i zmian nachyłku. Stopki są różne, mocowania, zabezpieczenia teleskopu, materiał, głowice - wszytko trzeba dobierać do potrzeb. Sam mam 3 statywy każdy inny do czego innego.
    P510 / P1000 - choć to już przesada i szaleństwo. Serwis totemat.pl artykuły i filmy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomeh Zobacz posta
    Dobre pytanie, bo jeden statyw jest super jak max prosty i mały a inny jaki ma max ustawień i zmian nachyłku. Stopki są różne, mocowania, zabezpieczenia teleskopu, materiał, głowice - wszytko trzeba dobierać do potrzeb. Sam mam 3 statywy każdy inny do czego innego.
    Mozesz zdradzic, do czego uzywasz kazdego innego do czego innego?

  7. #7

    Domyślnie

    no to się zacznie - mam cztery i żadnego nie chcę się pozbyć, wszystkie potrzebne, kiedyś też uważałem, że istnieje coś uniwersalnego
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Podobne wątki

  1. FotoPro - co sądzicie o statywach/głowicach?
    By husky83 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 117
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 18:19
  2. Fotografowanie w JPG - na jakim etapie stosowane są ustawienia?
    By tin_omen in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-09-2018, 08:29
  3. Mocowanie lamp błyskowych na statywach
    By Lukdz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 03:17
  4. jak najlepiej wyzwolić lampy na statywach
    By ysengrin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-01-2010, 22:50
  5. Środki czystości
    By R20 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2006, 17:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •