Zacznę od tego, że w tym tygodniu w abfoto i fotojokerze (podaję dwa sklepy, żeby nie być posądzonym o reklamę) można kupić body D750 za ok 4150PLN. Może ktoś skorzysta z tej informacji

Moje pytanie brzmi czy amator cykający fotki rodzinie i czasem na wakacjach + mający ambitne (jak na swoje możliwości ) plany zabawy w domowy strobing skorzysta z lepszych w stosunku do nowych DX możliwości takiego aparatu? W sensie czy np. takie od Fuji nie da mi prawie tego samego w kwestii AF i szumu oferując lepsze video? Aktualnie mam D70s więc co bym nie kupił to będzie pozytywna przepaść. Lubię używać rzeczy do końca ale szkoda mi czasem patrzeć na nieostre i zaszumione fotki mojego szybko rosnącego dziecka. Stąd pomysł na nowy aparat i to głównie te 2 parametry chciałbym poprawić. Mam obecnie szkła DXowe 18-70, 35 1.8 i sigme 18-35 (ta ostatnia cos kiepsko dogaduje się z moim aparatem). Do tego FXowe 50 1.8g. Do tego 2 lampy YN 685. Biorąc pełną klatkę od nikona myślę o zakupie na pewno 28 1.8g i do tego 85 1.8g i/lub 80-200 2.8d. Zoom uniwersalny typu 24-120, 24-85 albo nawet 24-70 ewentualnie wchodziłby w grę gdybym znudził się żonglowaniem stałkami.

Pytanie co realnie kupić, żeby nie było to tzw. overkill:
1. D750 + wymienione szkła
2. D7500 - w DX ogólnie brakuje mi jasnego szerokiego kąta - do sigmy się trochę zraziłem.
3. Z6 - jeśli dobrze się orientuję, to aparat + adapter + 24-70 f4 + karta Qxd to będzie ok 10kPLN - to już trochę sporo jak na hobby choć możliwości video i IBIS kusi.
3. Coś spoza nikona? Fuji Xt-30 albo Sony? Znów sporo większy grosz niż 2 pierwsze opcje ale video kusi

W tym linku znajduje się próbka wybranych moich zdjęć z ostatnich ok 3 lat które uważam za udane. https://photos.app.goo.gl/PNFkvHfZhFL8DExN8 To, żeby nie było wątpliwości co do poziomu moich umiejętności względnie braku takowych