Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1

    Domyślnie 27cali+ z 4k jakie opcje?

    Nadszedl czas zeby moj CG241W sluzyl jako drugi monitor a na jego miejsce chcialbym kupic cos z 4k i ponad 27 calami.
    Optymalne byloby 30 cali bo wydaje mi sie, ze przejscie z moich 24 na 27 to taka troche sztuka dla sztuki.

    Moim kandydatem jest NEC MultiSync PA311D, ale po pierwsze nie mam zadnego doswiadczenia z NECami (zakladam, ze wypas jak w EIZO) po drugie troche wysoka cena a moze macie jakies lepsze propozycje.

    Monitor glownie do obrobki foto i druku, gierki od czasu do czasu, jakies aplikacje biurowe.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2

    Domyślnie

    Czornyj dosyć zachwycony był tym NEC. Ma OCF ( faaaajne to ).

  3. #3

    Domyślnie

    AOC U3277

  4. #4

    Domyślnie

    Że co? To to? : http://www.benchmark.pl/testy_i_rece...ona/24827.html

    Przyznaję, że test spaprany, ale to wąsko-gamutowa padlina jest?


    https://pcmonitors.info/reviews/aoc-u3277pwqu/
    ... i co to? VA? Do grafiki? (tak wiem, ten EIZO też VA - niezła pomyłka z powodu jazdy gammy i barw w zależności od kąta, ale na 24" to trochę mniej tandetnie wygląda, niż na 31,5")

    W pomiarach równomierności siatką 3x3 (czyli bardzo mało dokładnych) już im wyszły różnice 25% ?! To nie chcę wiedzieć co wyjdzie przy siatce 9x5.

    ps. wiem, że pomiary źle zrobione (niska dokładność obu redakcji itd.), jednak już przy takich pomiarach nie wygląda ten monitor zbyt optymistycznie.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 12-12-2019 o 21:30

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    ...Moim kandydatem jest NEC MultiSync PA311D, ...
    Przy cenie powyżej 14 tyś zł. to raczej zły monitor nie może być.
    Swoją drogą oprogramowanie do kalibracji mogli dorzucić już w cenie, ale może przez kilka lat to nie będzie potrzebne.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Przy cenie powyżej 14 tyś zł. to raczej zły monitor nie może być.
    Swoją drogą oprogramowanie do kalibracji mogli dorzucić już w cenie, ale może przez kilka lat to nie będzie potrzebne.
    no wlasnie tez tak mysle a na EIZO, mnie nie stac. zastanawialem sie tylko czy jest moze jakis konkurent w tej samej cenie/ jakosci, o ktorym nie doczytalem.
    jak wspomnialem nie znam NECa. zaciekawilo mnie co napisales o oprogramowaniu do kalibracji. serio przy takiej cenie trzeba jeszcze bulic dodatkowo?
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #7

    Domyślnie

    Podałem tylko informacje z oficjalnej strony NEC :
    "Zawartość opakowania: Kabel DisplayPort; kabel USB; Kabel zasilający; Kabel ze złącza DisplayPort do Mini DisplayPort; Monitor
    Kabel sygnałowy: DisplayPort; Mini DisplayPort
    ". Na ile rzetelna, nie wiem i może sprzedawcy będa to dorzucać (to tylko 150 zł, przy cenie monitora, grosze )

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    no wlasnie tez tak mysle a na EIZO, mnie nie stac. zastanawialem sie tylko czy jest moze jakis konkurent w tej samej cenie/ jakosci, o ktorym nie doczytalem.
    jak wspomnialem nie znam NECa. zaciekawilo mnie co napisales o oprogramowaniu do kalibracji. serio przy takiej cenie trzeba jeszcze bulic dodatkowo?

    Najbliższy porównywalny konkurent to EIZO CG318-4K i CG319, ale wyraźnie droższe. Oprogramowanie do kalibracji jest całkowicie zbędne. Jak pisałem kilkukrotnie, kalibracja w sensie "tradycyjnym", czyli wieszanie czujnika i korekcje na bazie tego, co odczyta to w branży profesjonalnej już anachronizm. Żaden monitor zawodowy z klas cenowych od ok 6 tys zł tak naprawdę, nie ma obsługi takiej kalibracji. Wszystkie scenariusze i warianty są w pamięci monitora. Kalibracja polega tylko na ich załadowaniu. W NEC-ach PA i EIZO CG (trzycyfrowych) można wpływać na kalibrację wewnętrzną i wówczas taka licencja może się przydać, ale to są czynności poza obsługą przez normalnego użytkownika.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Oprogramowanie do kalibracji jest całkowicie zbędne. Jak pisałem kilkukrotnie, kalibracja w sensie "tradycyjnym", czyli wieszanie czujnika i korekcje na bazie tego, co odczyta to w branży profesjonalnej już anachronizm. Żaden monitor zawodowy z klas cenowych od ok 6 tys zł tak naprawdę, nie ma obsługi takiej kalibracji. Wszystkie scenariusze i warianty są w pamięci monitora. Kalibracja polega tylko na ich załadowaniu. ...
    Osobiście miałbym tylko wątpliwości, czy te scenariusze co są w pamięci (zapisane ? ) tak samo się sprawdzają np. po 2 latach jaki i 5 latach użytkowania monitora. Czy po 5 latach użytkowania nie zmieni się "moc" podświetlenia, czy jego "barwa". Kupując w takiej cenie monitor to zakup, jak mniemam, na 10 lat ?


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W NEC-ach PA i EIZO CG (trzycyfrowych) można wpływać na kalibrację wewnętrzną i wówczas taka licencja może się przydać, ale to są czynności poza obsługą przez normalnego użytkownika.
    Ten monitor chyba jest też PA (NEC MultiSync PA311D), co to jest kalibracja wewnętrzna ? może chodzi o fabryczną ?, ale podobno coś takiego nie istnieje ? się w tym wszystkim gubię
    Można by wnioskować (z cytatu), że monitory NEC serii PA nie wymagają kalibracji przez cały okres ich użytkowania przez normalnego użytkownika (jedynie "nienormalny" chciałby kalibrować nec PA)?
    PS.
    Pytania naprawdę z ciekawości, bez żadnych wycieczek osobistych
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 13-12-2019 o 18:49

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Osobiście miałbym tylko wątpliwości, czy te scenariusze co są w pamięci (zapisane ? ) tak samo się sprawdzają np. po 2 latach jaki i 5 latach użytkowania monitora. Czy po 5 latach użytkowania nie zmieni się "moc" podświetlenia, czy jego "barwa". Kupując w takiej cenie monitor to zakup, jak mniemam, na 10 lat ?



    Ten monitor chyba jest też PA (NEC MultiSync PA311D), co to jest kalibracja wewnętrzna ? może chodzi o fabryczną ?, ale podobno coś takiego nie istnieje ? się w tym wszystkim gubię
    Można by wnioskować (z cytatu), że monitory NEC serii PA nie wymagają kalibracji przez cały okres ich użytkowania przez normalnego użytkownika (jedynie "nienormalny" chciałby kalibrować nec PA)?
    PS.
    Pytania naprawdę z ciekawości, bez żadnych wycieczek osobistych
    podlaczam sie pod pytania bo zwlaszcza te o sensownosci uzycia fabrycznych kalibracji po uzytkowaniu monitora przez lata wydaja mi sie bardzo zasadne. wydaje mi sie oczywiste, ze kazdy egzemplarz bedzie sie zuzywal w innym stopniu zatem zaaplikowanie jakichs sztywnych ustawien bedzie dawac zgola inne rezultaty na poszczegolnych egzemplarzach. pamietajmy, ze mowimy tu o bezkompromisowym urzadzeniu, gdzie wyswietlanie barw jest krytyczne
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 z Tamronem 90mm i zoomem. Jakie opcje?
    By Mata_Hari in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2018, 18:27
  2. Którą opcję wybrać?
    By pngwnk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 13:23
  3. jaki kompakt do 900 zł (opcje)
    By Eryk87 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 19:29
  4. Tusze do Epsona 3880, jakie opcje?
    By StudioFotoOG in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •