Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z gwarancją jest różnie, sporo zależy od jego królewskich mości firm, które zdobyły wyłączność na serwis oficjalny jak to miała foto-technika w Tamronie, która sie wypinała na sprzęt zakupiony w EU z legalnej dystrybucji, całe szczęście że im odebrano serwis i zacznie być normalnie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Srednio mnie interesuje czy po przyjeciu wysla go z Warszawy do innego miasta w PL czy do DE. Dzieki za to potwierdzenie.
    Cóż, to nie jest potwierdzenie. Równie dobrze serwis może odmówić. Poza tym, w razie problemu nie będzie miał Pan wymiany monitora na nowy. Zasady serwisu w DE są takie, że wymiana jest na używkę. Do sprawdzenia w niemieckim przedstawicielstwie. Nie ma tez możliwości uzyskania gwarancji na piksele. Za tym się kryje niższa cena. Paradoksalnie, dla Polaka ten sam towar jest 3-4x droższy przez różnicę w zarobkach, przez co są znacznie wyższe wymagania. Stąd regionalizacja rynku i nieco inne regulacje, wpływające też na cenę. Widziałem już monitory za pięciocyfrowe kwoty, bynajmniej nie z "1" na początku, które przez wykluczenia gwarancyjne, po 1,5 roku stawały się eksponatem. Nie piszę tego aby odstręczać, ale trzeba rozważyć dlaczego, cena jest niższa. Wszak przecież nie przez podatki, Vat w PL i MwSt w DE to różnica zaledwie 3% a w zakupie w dystrybucji kosztują dokładnie tyle samo.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 28-12-2019 o 18:57

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Cóż, to nie jest potwierdzenie. Równie dobrze serwis może odmówić. Poza tym, w razie problemu nie będzie miał Pan wymiany monitora na nowy. Zasady serwisu w DE są takie, że wymiana jest na używkę. Do sprawdzenia w niemieckim przedstawicielstwie. Nie ma tez możliwości uzyskania gwarancji na piksele. Za tym się kryje niższa cena. Paradoksalnie, dla Polaka ten sam towar jest 3-4x droższy przez różnicę w zarobkach, przez co są znacznie wyższe wymagania. Stąd regionalizacja rynku i nieco inne regulacje, wpływające też na cenę. Widziałem już monitory za pięciocyfrowe kwoty, bynajmniej nie z "1" na początku, które przez wykluczenia gwarancyjne, po 1,5 roku stawały się eksponatem. Nie piszę tego aby odstręczać, ale trzeba rozważyć dlaczego, cena jest niższa. Wszak przecież nie przez podatki, Vat w PL i MwSt w DE to różnica zaledwie 3% a w zakupie w dystrybucji kosztują dokładnie tyle samo.
    Co znaczy moze odmowic - albo gwarancja na produkty z EU jest albo jej nie ma. Tu nie ma i nie moze byc (w swietle prawa) uznaniowosci.
    Moglbys tez podac na podstawie jakich zapisow stwierdzasz, ze wymiana w PL jest na produkt nowy?
    Moglbys tez podac na podstawie jakich zapisow twierdzisz, ze kupujac w PL mam gwarancje zero uszkodzonych pikseli a w DE takiej gwarancji nie mam?

    Z ponizej przytoczonych zapisow gwarancyjnych w NEC DE i NEC Polska wynika, ze warunki sa takie same i postanowienia gwaranchyjne sa w zasadzie kopia w roznych jezykach:

    https://www.nec-display-solutions.com/p/de/de/support/warrantyinformation/dp/Internet/Shared/Content/Service/Guarantee/GuaranteeLCDMonitorsProjectors.xhtml

    i


    https://www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/support/warrantyinformation/dp/Internet/Shared/Content/Service/Guarantee/GuaranteeLCDMonitorsProjectors.xhtml

    Mało tego. Gwarantem w obu przypadkach jest ta sama jednostka organizacyjna, czyli: NEC Display Solutions Europe GmbH1, Landshuter Allee 12-14, 80637 Monachium, Niemcy
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #24

    Domyślnie

    Gwarancja z definicji jest uznaniowa. To jest de facto oświadczenie. Zakres w większości aspektów nie jest regulowany prawnie i praktyka może się różnić. Firma do której się Pan zwróci z problemem jak najbardziej może odmówić naprawy, bo jak Pan zauważył, gwarantem jest NEC Display Solutions Europe GmbH a w Polsce nie ma takiej firmy. Proszę rzucić okiem w sekcję "Warunki szczegółowe realizacji gwarancji w Polsce". Proszę też pamiętać, że gwarant a podmiot fizycznie realizujący roszczenie to najczęściej dwie różne firmy i tu też powstają różnice. Ogólne zasady są wspólne, ale wiele detali już nie. Na przykład terminy, monitory zastępcze, wspomniana gwarancja na piksele czy 5 letnia.

    Aha, no i nie napisałem, że w PL jest gwarancja zero pikseli, a że jest możliwość uzyskania takiej w PL, w DE nie ma w ogóle możliwości.

    To co opisałem to obserwacja, doświadczenia, w skrócie realia, z punktu widzenia osoby pracującej w tej branży 25 lat. Nie ma obowiązku mi wierzyć. Powtarzam, sygnalizuję tylko, że cena z czegoś wynika i to coś, może czasem się okazać ważne. Ale oczywiście każdy decyduje swoim portfelem.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Gwarancja z definicji jest uznaniowa. To jest de facto oświadczenie. Zakres w większości aspektów nie jest regulowany prawnie i praktyka może się różnić. Firma do której się Pan zwróci z problemem jak najbardziej może odmówić naprawy, bo jak Pan zauważył, gwarantem jest NEC Display Solutions Europe GmbH a w Polsce nie ma takiej firmy. Proszę rzucić okiem w sekcję "Warunki szczegółowe realizacji gwarancji w Polsce". Proszę też pamiętać, że gwarant a podmiot fizycznie realizujący roszczenie to najczęściej dwie różne firmy i tu też powstają różnice. Ogólne zasady są wspólne, ale wiele detali już nie. Na przykład terminy, monitory zastępcze, wspomniana gwarancja na piksele czy 5 letnia.

    Aha, no i nie napisałem, że w PL jest gwarancja zero pikseli, a że jest możliwość uzyskania takiej w PL, w DE nie ma w ogóle możliwości.

    To co opisałem to obserwacja, doświadczenia, w skrócie realia, z punktu widzenia osoby pracującej w tej branży 25 lat. Nie ma obowiązku mi wierzyć. Powtarzam, sygnalizuję tylko, że cena z czegoś wynika i to coś, może czasem się okazać ważne. Ale oczywiście każdy decyduje swoim portfelem.
    Widzialem juz Twoje tyrady w wielu watkach a, ze interesuje mnie konkret w rozmowie to pytam czy mozesz mi podac linki do Twoich wyzej wymienionych stwierdzen:
    - deklaracja NEC Polska, ze wymieniaja towar wadliwy na nowy
    - zapis gwarantujacy 'zero pikseli' przy zakupie w NEC Polska
    - roznica w dlugosci gwarancji (podstawowej lub rozszerzonej w DE i PL)

    Jako, ze bede dzwonil zarowno do NEC Polska jak i NEC DE to prosze o wypunktowanie tych 'wielu detali' rozniacych obie gwarancje zebym mogl precyzyjnie dopytac.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    HYPER, trzeba rozróżnić kwestie ochrony po sprzedażowej jaka jest zapisana w dyrektywie unijnej i jest to dwa lata u sprzedawcy od gwarancji, która zawsze w EU jest uznaniowa i jest obwarowana rożnymi regulaminami sprzedawcy.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    interesuje mnie konkret
    Konkrety podałem. Wystarczy zastosować metodę wykluczeń, czyli zapytać u niemieckiego sprzedawcy czy w cenie zaoferuje cokolwiek ponadstandardowego ponad unijne minimum. Żadnego z wymienionych przeze mnie elementów wsparcia nie ma, ale to usłyszy Pan od sprzedawcy. Za to jest taniej. Natomiast w polskiej dystrybucji nie trzeba specjalnie szukać aby znaleźć wersje zarówno z "brakującą" licencją na kalibrację, 5 letnią gwarancją, gwarancją na piksele, gwarancję 24/7. Wystarczy zapytać kogokolwiek z partnerów COLOR. Kontakty otrzyma Pan w polskim przedstawicielstwie NEC DS. W Polsce system dystrybucji jest dużo bardziej zaawansowany i często nie polega tylko na banalnym wydaniu kartonu z magazynu. Zaznaczam też, że to jest obszar działania dystrybucji, nie przedstawicielstwa, choć przy wiedzy i zgodzie NEC DS. W samym przedstawicielstwie uzyska Pan tylko informacje ogólne.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    HYPER, trzeba rozróżnić kwestie ochrony po sprzedażowej jaka jest zapisana w dyrektywie unijnej i jest to dwa lata u sprzedawcy od gwarancji, która zawsze w EU jest uznaniowa i jest obwarowana rożnymi regulaminami sprzedawcy.
    Ja to doskonale rozumiem. Odnioslem sie w kwestii uznaniowosci do stwierdzenia "Równie dobrze serwis może odmówić." Moze oczywiscie odmowic, ale wszystkim konsumentom lub nie odmowic rowniez wszystkim. To jasne. Dlatego tez napisalem, ze albo serwis na sprzety jest albo go nie ma (ale dla wszystkich i nie ma czegos takiego, ze 'moze odmowic' Hyperowi, ale juz koeshowi z takim samy sprzetem z DE przyjmie).

    To jednak kwestia poboczna i bardzo chcialbym zeby Tom01 konkretnie odniosl sie do mojej prosby powyzej.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    albo serwis na sprzety jest albo go nie ma (ale dla wszystkich i nie ma czegos takiego, ze 'moze odmowic' Hyperowi, ale juz koeshowi z takim samy sprzetem z DE przyjmie).
    Uznaniowość jest wyraźnie zaznaczona w warunkach gwarancji ogólnej. Jednocześnie w polskiej regulacje są znacznie bardziej precyzyjne. Czy to nie jest jasne?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Konkrety podałem. Wystarczy zastosować metodę wykluczeń, czyli zapytać u niemieckiego sprzedawcy czy w cenie zaoferuje cokolwiek ponadstandardowego ponad unijne minimum. Żadnego z wymienionych przeze mnie elementów wsparcia nie ma, ale to usłyszy Pan od sprzedawcy. Za to jest taniej. Natomiast w polskiej dystrybucji nie trzeba specjalnie szukać aby znaleźć wersje zarówno z "brakującą" licencją na kalibrację, 5 letnią gwarancją, gwarancją na piksele, gwarancję 24/7. Wystarczy zapytać kogokolwiek z partnerów COLOR. Kontakty otrzyma Pan w polskim przedstawicielstwie NEC DS. W Polsce system dystrybucji jest dużo bardziej zaawansowany i często nie polega tylko na banalnym wydaniu kartonu z magazynu. Zaznaczam też, że to jest obszar działania dystrybucji, nie przedstawicielstwa, choć przy wiedzy i zgodzie NEC DS. W samym przedstawicielstwie uzyska Pan tylko informacje ogólne.
    Bzdury wypisujesz i na dodatek nie podales zadnych konkretow. Zarowno 5 lat jak i 24/7 sa identyczne w rozszerzonej gwarancji DE i PL. Gwarancji na piksele nie znalazlem ani w PL ani w DE za to obie gwarancje powoluja sie na norme ISO 13406-2. Dasz linki pokazujace, ze jest inaczej to odszczekam i publicznie przeprosze. Nie dasz to wystawisz swiadectwo swojej prawdomownosci.

    Jesli chodzi o latwosc znalezienia rownych zestawow (rowniez z 'brakujaca' licencja) to prosze:

    Bez licencji:
    https://www.mediafrost.de/NEC-MultiS...html?partner=2

    Z licencja:
    https://www.mediafrost.de/NEC-MultiS...html?partner=2

    Z 5 letnia gwarancja, 24/7 etc.:
    https://www.mediafrost.de/NEC-MultiS...html?partner=2
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 z Tamronem 90mm i zoomem. Jakie opcje?
    By Mata_Hari in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2018, 18:27
  2. Którą opcję wybrać?
    By pngwnk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 13:23
  3. jaki kompakt do 900 zł (opcje)
    By Eryk87 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 19:29
  4. Tusze do Epsona 3880, jakie opcje?
    By StudioFotoOG in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •