Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Problemem jest raczej to, że tego wyłączyć się nie da - i tutaj LR strasznie odstaje od reszty wiodących RAWerów, w dodatku nikt nie wie czemu właściwie robią takie bydło.

    Jasno bowiem wychodzi na to, że we współpracy z RAWami które zawierają metadane profilu obiektywu, LR aplikuje je automatycznie i nie da się tego wyłączyć. Nawet jak się zaznaczy żeby program NIE robił korekt - program ma odhaczonego ptaszka, ale korekty robi. Niby nic, ale przy szerokich kątach jest to mocno wkurzające, bo (obrazki wzięte z sieci):





    1. oto obraz nieskorygowany (zauważcie, że szeroko)








    2. oto obraz skorygowany przymusowo przez LR, wyłączyć korekcji się nie da (jest dostrzegalnie węziej)








    3. Tyle odpada przez korekcję i odzyskać się tego - w LRze - nie da*.









    *jest podobno obejście, ale nigdy nie chciało mi się zagłębiać, bo mnie problem nie dotyczy.





    .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Można dodać o ile instalki CameraRaw to nadal samorozpakowujące się archiwum.
    1. Ściągasz instalkę Camera Raw na HDD.
    2. Otwierasz ją w 7zip.
    3. Znajdujesz interesujące Cię pliki z profilami szkieł.
    4. Wypakowujesz je tam gdzie LR zwykł trzymać profile szkieł.
    5. Restartujesz lub odpalasz LR i voila.

    Wrzucałem tak profile do LR5 i działało.


    Problemem jest to, że pytanie dotyczy profili wbudowanych w RAWa, a nie osobno istniejących - stąd pytanie, czy w ogóle osobno istniejące są gdziekolwiek dostępne.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    czy w ogóle osobno istniejące są gdziekolwiek dostępne.
    Myślę, że w końcu Adobe stworzy profile do tych szkieł i wejdą one do CR. Na razie zauważyli, że Z6, Z7 i Z50 już są. Wtedy, o ile nie zmienią formatu pliku instalacyjnego CR, będzie można je wyciągnąć i sobie dodać do starszych wersji LR. O ile Adobe nie okaże się oczywiście zaradne i nie sprawi, że się nie da.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Z tego co zauważam po sobie i innych (czytajac to czy owo) - wszyscy byli wściekle zadowoleni z dotychczasowego działania LRa w sprawie korekcji optyki: dało się ją nie tylko włączyć/wyłączyć, ale też regulować siłę poszczególnych składników (winiety, geometrii, CA, itd). Czyli pełna kontrola nad tym, co chce się robić.

    Niestety razem z profilami wbudowanymi w metadane RAWa, mechanizm w sposób widoczny jest całkiem inny: profil z RAWa jest aplikowany i to jest jedyna, podkreślam to, JEDYNA opcja. Nie można tego nawet wyłączyć, czym Adobe nie pozwala wykorzystać szerokości obiektywu, jaką user kupuje sam za swoje ciężkie pieniądze. Mówiąc obrazowo: kupuję sobie obiektyw 8 mm dla szerokości, ale po korekcji LR robi mi ok. 10-11 mm i za cholerę nie da się tego wyłączyć. I tak już ciągną więcej niż 2 lata, przy czym jest coraz gorzej.

    Myślisz, że teraz nagle się poprawią? Że będą mozolnie produkować profile, skoro te profile już są w RAWach, bo tam je umieszcza producent hardware'u? I po co? Po to, żeby ktoś nie wydał kaski na nową wersję LRa czy PSa, tylko jechał na starej?

    Ejże... Przypuszczam że wątpię. Modlę się, żeby nagle nie okazało się, że korekcja jest przymusowa i obowiązkowa dla wsiech - dla ich dobra, rzecz jasna i jaśniejszej (jeszcze jaśniejszej) przyszłości.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Heh, ja w ogóle tego nie byłem świadomy. U siebie na D7500 nie mam automatu, dopiero teraz na RAWKu Z6 z Internetu to zauważyłem ... kicha faktycznie ...
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Przypuszczam że wątpię.
    Wiech... Uwielbiam.

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    jest przymusowa i obowiązkowa dla wsiech - dla ich dobra, rzecz jasna i jaśniejszej (jeszcze jaśniejszej) przyszłości.
    A przede wszystkim dla ich własnego bezpieczeństwa.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Wiech... Uwielbiam.
    Wiadoma rzecz! Niech ja skonam...

    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    OT - to jak pojawi się w wątku kolega cz4rnuch, niech ktoś zakrzyknie "Szuwaks, chodu! Gliny na rowerach!"
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Lightroom- zmiana profilu aparatu?
    By kuleczka- in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-12-2016, 18:51
  2. Zmiana - edycja profilu aparatu - Lightroom
    By leon28 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2016, 01:34
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 18:38
  4. Łączenie dwóch obiektywów, dodawanie ogniskowych ?
    By JacoH in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 01:27
  5. Lightroom 3,6 a profile obiektywów Tokiny
    By Buber in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •