Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Subaru Forest... czy Impreza

    Kilka leśnych strzałów, z ciekawością waszej opinii.

    1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL-7482m.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	2,23 MB
ID:	34663
    2. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL-7443m.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	2,29 MB
ID:	34665
    3. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL-7472m.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	2,57 MB
ID:	34667

  2. #2

    Domyślnie

    Ale o co chodzi?
    Zupełnie nie rozumiem.
    Ani tytułu ani opisu a tym bardziej zdjęć.
    Może autor wyjaśnić, bo nie wiem.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #3

    Domyślnie

    Bez polaryzacji, ale za to "nadrabiają" kontrastem.
    Moim, stricte amatorskim zdaniem: kiepskie kadrowanie, zwłaszcza #2, a tylko na nim jakoś sensownie widać auto.
    Chyba musiałbyś przysiąść do podstaw: kadrowanie, kompozycja, mocne punkty, pierwszy plan/drugi plan itp.
    Amateur with DSLR: D300s | D750 | D780 | D850 | N24-120 f/4 | N80-200 AF-D | N70-300VR | To11-16 f/2,8 | Ta 24-70G2 | SB-900
    Trochę fotek: https://www.flickr.com/photos/deepsouthphoto/albums


  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Ale o co chodzi?
    Zupełnie nie rozumiem.
    Ani tytułu ani opisu a tym bardziej zdjęć.
    Może autor wyjaśnić, bo nie wiem.
    Ja chyba rozumiem 😀 samochód na zdjęciu to Subaru Impreza w scenerii leśnej, ale jest też model Subaru zwany Forester, taka gra słów...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Ja chyba rozumiem samochód na zdjęciu to Subaru Impreza w scenerii leśnej, ale jest też model Subaru zwany Forester, taka gra słów...
    Jeah, dokładnie taka gra słów

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Ale o co chodzi?
    Zupełnie nie rozumiem.
    Ani tytułu ani opisu a tym bardziej zdjęć.
    Może autor wyjaśnić, bo nie wiem.
    Tytuł już wyjaśniony przez poprzednika więc tu chyba wszystko jasne

    Do zdjęć samochodów chyba nie ma co dodawać specjalnej ideologii, ale założenie było takie miały być zdjęcia tego auta. Subaru to 4 napędowe auto z korzeniami w rajdach do tego na feldze nawiązującej do motorsportowych klimatów. To otoczenie wpisuje się dla mnie w klimat rajdu Finlandi, szczególnie te leżące bele pościnanego drzew przywołują u mnie takie skojarzenia. Więc taka była myśl, że to auto dostanie zdjęcia w lesie, bo np. klimat miasta nie do końca by do niego pasował. Choć może i to jest pomysł na jakiś kontrast.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez S_Works Zobacz posta
    Bez polaryzacji, ale za to "nadrabiają" kontrastem.
    Moim, stricte amatorskim zdaniem: kiepskie kadrowanie, zwłaszcza #2, a tylko na nim jakoś sensownie widać auto.
    Chyba musiałbyś przysiąść do podstaw: kadrowanie, kompozycja, mocne punkty, pierwszy plan/drugi plan itp.
    Polar był założony na wszystkich zdjęciach. W tej konfiguracji nie dawał jednak mega efektów, dwa na żadnym ze zdjęć nie ma podwójnej polaryzacji, więc z założenia efekt nie będzie wszędzie dobry.

    Jak masz ochotę przykadrować to co jest to chętnie zobaczę w którym kierunku byś poszedł.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L0K0 Zobacz posta
    Jeah, dokładnie taka gra słów



    Jak masz ochotę przykadrować to co jest to chętnie zobaczę w którym kierunku byś poszedł.
    ja bym kadrował ciasno na samo auto, wybacz ale drugi plan jakoś mi tu WOW nie robi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kadrrr.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	191,6 KB
ID:	34678
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Trudne warunki do pokazania tego auta sobie wybrałeś i moim zdaniem poległeś Po pierwsze, kolorystyka jest dziwna. Zdjęcia mają zielonkawy zafarb, skorygowałbym zdecydowanie balans bieli. Po drugie, za dużo "clarity", nie idź tą drogą. Mimo, że mamy pierwsze plany poza głębią ostrości to są one na siłę podbite i zbyt wyraziste co psuje cały efekt, który chciałeś uzyskać np. na zdjęciu 2. Na tym samym zdjęciu ostrość tła też odwraca uwagę od auta. Myślę, że to zdjęcie wyglądałoby dużo lepiej np. w układzie 35mm-50mm, f/2.8 - f/4, jakoś tutaj szukłabym tego kadru lub długa lufa, ale też jasno. Poza tym cały ten album jest nudny, de facto wcale nam nie pokazałeś tego auta.
    |D700|D90|50 f/1.8|35 f/1.8|18-105 f/3.5-5.6|70-210 f/4-5.6|58 f/2|
    |OM-2 SP|OM-4|50 f/1.8|35 f/2.8|
    |flickr|Blogger|

  8. #8

    Domyślnie

    Jak dla mnie słabo wyszło, auto wygląda jak by było zagrzebane na tej drodze, brak detali, brak ruchu, kadrowane centralnie.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pes Zobacz posta
    Trudne warunki do pokazania tego auta sobie wybrałeś i moim zdaniem poległeś Po pierwsze, kolorystyka jest dziwna. Zdjęcia mają zielonkawy zafarb, skorygowałbym zdecydowanie balans bieli. Po drugie, za dużo "clarity", nie idź tą drogą. Mimo, że mamy pierwsze plany poza głębią ostrości to są one na siłę podbite i zbyt wyraziste co psuje cały efekt, który chciałeś uzyskać np. na zdjęciu 2. Na tym samym zdjęciu ostrość tła też odwraca uwagę od auta. Myślę, że to zdjęcie wyglądałoby dużo lepiej np. w układzie 35mm-50mm, f/2.8 - f/4, jakoś tutaj szukłabym tego kadru lub długa lufa, ale też jasno. Poza tym cały ten album jest nudny, de facto wcale nam nie pokazałeś tego auta.

    Dziekuje za konstruktywna opinie, cieszy mnie to ze przyłożyłes się do tego ze powstała odpowiedz która jest wartosciowa. 2 Jest zrobiona na 35mm f 2.8

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L0K0 Zobacz posta
    Jak masz ochotę przykadrować to co jest to chętnie zobaczę w którym kierunku byś poszedł.
    Mniej więcej w ten sposób bym to kadrował.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adnotacja 2019-12-11 185202.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	252,8 KB
ID:	34700

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL-7443m-2.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	944,2 KB
ID:	34701
    Amateur with DSLR: D300s | D750 | D780 | D850 | N24-120 f/4 | N80-200 AF-D | N70-300VR | To11-16 f/2,8 | Ta 24-70G2 | SB-900
    Trochę fotek: https://www.flickr.com/photos/deepsouthphoto/albums


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Subaru Impreza
    By syr1us in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 00:04
  2. Subaru Impreza STI
    By Jarod in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 23:11
  3. Subaru Impreza WRX
    By JLz1 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 22:06
  4. Subaru Impreza
    By Krzyk_skate in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 15:37
  5. Subaru Impreza STI - WRC
    By 98256 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-02-2008, 12:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •