Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaki uniwersalny zoom, w miare jasny pod FX?

    Wiem, że temat stary jak swiat, ale błądzę jak we mgle we wszystkich opisach.

    Kupiłem jakiś czas temu D750, mam do niego stałki 35 i 50 a teraz chciałbym dokupić coś uniwersalnego,
    z niezłym światłem, do reportażu ślubnego, wesel, eventów.

    Chcę szkło nowe, w cenie do około 3 tyś zł (wiem, ze naprawdę dobre to minimum 2 razy tyle, ale to z czasem, jak stwierdze, że to kierunek w którym się czuje )

    Myśle nad tanim, z dobrym światłem, ale mało celnym w ciemności TAMRON 28-75 2.8 Di oraz nad ciemniejszym Nikkor A fS 24-120mm f/4G ED VR

    Pytanie, czy światło w Nikkorze nie będzie za małe?! Mam oczywiście zewnetrzną lampę do pomocy, ale mimo wszystko im jaśniej tym lepiej.

    A może zaproponujecie jeszcze co innego na początek?! Zależy mi, żeby obiektyw miał jak najmniej pomyłek, nawet przy słabym świetle.

    Z góry dziękuję za pomoc!

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Pytanie czy jest sens iść w półśrodki. Za podobną kwotę powinieneś znaleźć używki reporterskiego Nikkora AF-S 24-70 mm f/2.8G ED. Szukaj używek sprzedawanych przez firmę i kupuj prywatnie. Wtedy w razie czego masz prawo zwrotu jakby coś było nie tak. Sam tak kupowałem, drugi obiektyw już był ok
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie kupuj obiektywu ze światłem 4 do reportaży i eventów. Jako spacerowe jest ok. Kup jak kolega radzi używany Nikon
    24 70 2.8 i będziesz zadowolony.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak chcesz nowy, niezły i za ok 3000, to rozważ N 24-120/4. Ja mam 5 lat (kupiony nowy) i jest świetny. 24-70 to szkło dla zawodowców i podczas kupowania używki szansa na "zajeżdżoną" sztukę jest b wysoka. Nawet jak ładnie wygląda z zewnątrz, to wnętrze może mieć do remontu. Po prostu jak ktoś używa sprzęt kulturalnie, ale intensywnie, to wygląd może być sklepowy, ale mechanika niestety pracuje cały czas, a wbrew pozorom jest podobno dość słaba pod względem trwałości. Ja już to "przerobiłem" na dwóch szkłach (70-200/2.8 i 14-24/2. i powiedziałem sobie że nigdy więcej. Ew rozważ nowego Tamrona 24-70 G2, ale jest droższy.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #5

    Domyślnie

    Absolutnie światło 4 reportażu nie jest dobrym pomysłem. Nikkor 24-70 to często albo wół roboczy, ale to widać od razu, albo tak jak u mnie prawie cały czas jest zapasem, bo robotę robią stałki. Może poszukaj używanego Tamrona 24-70? Będzie tani i też dobry. Ale 24-120 jest fajny na wakacje. Na ślubie czy evencie bym go raczej nie używał.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kolejna osoba mająca zmartwienie że po zakupie pełnej klatki nie ma kasy na przyzwoity obiektyw
    Tamrona 28-75 odpuść, Tamron 24-70 ten pierwszy byłby idealny dla ciebie ale nowego chyba nawet nie kupisz, może zerknij na jakieś konkretne komisy gdzie dają gwarancje na sprzęt i robią kalibracje ?

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kolejna osoba mająca zmartwienie że po zakupie pełnej klatki nie ma kasy na przyzwoity obiektyw
    Tamrona 28-75 odpuść, Tamron 24-70 ten pierwszy byłby idealny dla ciebie ale nowego chyba nawet nie kupisz, może zerknij na jakieś konkretne komisy gdzie dają gwarancje na sprzęt i robią kalibracje ?
    Tu nie chodzi o to czy mam ta kase czy nie mam Chodzi o to, że ja ciągle się uczę i chcę pewnych rzeczy popróbować. Jeśli zapłacę za szkło siódemkę i więcej, a okaże się, że to jednak nie to, dużo na nim stracę sprzedając używkę. Tak jak napisałem, chcę coś co może nie będzie perfekcyjne, ale pozwoli mi sprawdzić się w tej roli. Jak będę czuł, że to mój kierunek fotografii to na pewno zainwestuje w konkretny obiektyw, bo wiem, że warto!

    Ten Tamron 24-70/2.8 Di VC USD mówicie, że się sprawdzi? Slyszalem, że ma problem z dobrym AF przy slabym swietle?!

    Rozejrzę się jeszcze za używanym Nikkorem 24-70 2.8 A może ktoś ma w jakimś fajnym stanie?

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup używanego tamrona i jak nie będzie pasował odsprzedaż bez straty raczej.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Za 3 tyśki to może lepiej kupić drugie body? Będziesz miał równocześnie zapięte 35 i 50, a to już pozwoli Ci na bardzo dużo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jasny, uniwersalny obiektyw DX
    By malgoskk in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-02-2019, 23:20
  2. Jasny zoom, ale jaki?
    By p1admin in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 07:21
  3. Uniwersalny zoom - Jaki ?
    By Todziu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 10:02
  4. Uniwersalny jasny zoom do D7200
    By wtw in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 13:37
  5. Jaki w miare jasny zoom...
    By martin204 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •