Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Drugie body mam, stałki mam w miarę opanowane. Chciałbym teraz podszkolić się z zoomem. Chyba faktycznie postawię na Tamrona z USD i zobaczymy

  2. #12

    Domyślnie

    Dużo tu poleca flagowca Nikkora 24-70/2.8. Jakiś czas temu robiłem amatorsko zdjęcia na ślubie (rodzina) w zasadzie dla siebie, nie wchodząc w paradę fotografom wykonującym zlecenie i stwierdzam, że jak się trafi ciemniejszy kościół to nawet te 2.8 to za mało. Trzeba się oprzeć o jasne stałki najlepiej 1.4. Utwierdziłem się w tym przekonaniu na kolejnym rodzinnym ślubie i weselu, że zamiast dopinać do puszki 24-70 (bo nic jaśniejszego nie mam) lepiej byłoby pracować na np. 24/1.4

  3. #13

    Domyślnie

    Z moich ostatnich obserwacji wynika, ze jak 1.8 robi sie za malo, a raczej 2.5 to lampa w ruch. Potem okazuje sie, ze nawet gdy flash pracuje jako wypelnienie na ujemnej ekspozycji to zdjecia wyjda o niebo lepiej, bo na tych bez lampy nagle w oczy rzucaja sie cienie. Czasami zdarza sie, ze istnieje jakies boczne swiatlo, ktore tworzy klimat z samego zastanego, ale przy takich imprezach moja bania jeszcze nie wyrabia a lampa znaczaco poprawia zdjecia. No i do tego nie zajmuje sie tym zawodowo, wiec poki co zalete 2.8 w warunkach typowo imprezowo-koscielnych widze jako sporo krotsza droge do osiagniecia blysku wypelniajacego, zachowujac przyzwoita glebie ostrosci. No i w razie czego 2.8 i tak wyjdzie lepiej niz cokolwiek ciemniejszego :P

  4. #14

    Domyślnie

    Aktualnie jest cashback na Tamrona 24-70 2.8 G2. Dodatkowo, popularne sieci, oferują na niego raty 0%. I jeszcze jako wisienka na torcie, pięć lat gwarancji po rejestracji. Po cashbacku, nowy obiektyw będzie kosztował 3850 około. Moim zdaniem rozsądna oferta.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farow Zobacz posta
    Wiem, że temat stary jak swiat, ale błądzę jak we mgle we wszystkich opisach.

    Kupiłem jakiś czas temu D750, mam do niego stałki 35 i 50 a teraz chciałbym dokupić coś uniwersalnego,
    z niezłym światłem, do reportażu ślubnego, wesel, eventów.

    Chcę szkło nowe, w cenie do około 3 tyś zł (wiem, ze naprawdę dobre to minimum 2 razy tyle, ale to z czasem, jak stwierdze, że to kierunek w którym się czuje )

    Myśle nad tanim, z dobrym światłem, ale mało celnym w ciemności TAMRON 28-75 2.8 Di oraz nad ciemniejszym Nikkor A fS 24-120mm f/4G ED VR

    Pytanie, czy światło w Nikkorze nie będzie za małe?
    Oczywiście, że będzie. Bo nawet 2.8 bywa za mało. Także f/4 omijaj szerokim łukiem.

  6. #16

    Domyślnie

    jak ma być jaśniej niż 2.8, to z zoomów jest tylko Sigma 24-35/2.0, poza tym tylko stałki.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #17

    Domyślnie

    Dziekuje Wam wszystkim. Dolozylem troche i wzialem faktycznie Tamrona 24-70 2,8 VC USD G2 Narazie po kilku godzinach zabawy jestem super zadowolony, zobaczymy
    co bedzie dalej! Dzieki również za cenne uwagi na temat doświetlania lampa w celu pozbycia się cieni, faktycznie czesto wygladaja niezbyt ciekawie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jasny, uniwersalny obiektyw DX
    By malgoskk in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-02-2019, 23:20
  2. Jasny zoom, ale jaki?
    By p1admin in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 07:21
  3. Uniwersalny zoom - Jaki ?
    By Todziu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 10:02
  4. Uniwersalny jasny zoom do D7200
    By wtw in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 13:37
  5. Jaki w miare jasny zoom...
    By martin204 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •