Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie d750 - nietypowa usterka - prośba oi poradę

    Usterka wygląda następująco

    W czasie naciskania spustu migawki na ostatniej imprezie coś się w aparacie zawieszało, tak jakby lustro i pojawia się napis error konkretnie
    Err

    Wtedy też na wyświetlaczu pojawiał się napis - nie można wyświetlić tego zdjęcia

    Ponowne naciśnięcie spustu aparatu powodowało tak jakby opadnięcie lustra do stanu wyjściowego i zanik napisu Err, i znowu mogłem zrobić 2-3-5 zdjęć i znowu zwiecha

    Dwu albo trzykrotnie Byłem zmuszony nawet wyjąć akumulator z aparatu żeby lustro opadło lub jeżeli to nie lustro to cos tam w środku się odblokowało.

    Część zdjęć jest równiez pouszkadzana

    Nie jest to na pewno błąd karty ponieważ na karcie Gdzie zapisuję Rawy i na drugiej gdzie robię Back up w jpg usterki są identyczne na identycznych zdjęciach, plikach

    teraz aparat był w serwisie na Zapolskiej w Krakowioe- to dobry serwis - gość stwierdził,że to bardzo nietypowa usterka, on nie pomoże -odesłał do firmowego.

    A firmowego sie lękam - bo tam aparat przepada na tygodnie całe...

    zna któs jakis serwis, który sobie być moze z tym poradzi- lub inne sugestie - co to może być za przyczyna ?

    tutaj wrzuciłem kilka klatek - z widocznym- bardzo różnym uszkodzeniem http://bit.ly/348AZYD

    przebieg - około 95 tysięcy klatek

    Dziękuję za ewentualne porady i sugestie

    ups.
    chyba miałem wrzucić do zakładki sewis -a nie wiem jak to teraz naprawic...
    Ostatnio edytowane przez mario_wedrowiec ; 10-12-2019 o 14:06

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Miał tak kilka razy w przeciagu jakiś 4 lat od kiedy mam D750. Najczęściej jest to jeden błąd podczas fotografowania, wyjmuje baterie i lece dalej ze zdjęciami. Nie zauważyłem uszkodzenia zdjęć, nigdy. Zdjęcia zawsze całe, pliki całe. Nefy całe, bo jpg nie oglądam na drugiej karcie
    Nie miałem nigdy problemu z flarą na zdjęciach. Zdarza się coś takiego może 2 razy w roku a troochę fotografuję
    Najgorsze u Ciebie, że masz błędy na karcie...

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #4

    Domyślnie

    A czy przypadkiem Twój D750 nie kwalifikuje się na tą akcję: https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...try=PL&lang=pl

    Ja w swoim mam objawy takie jak kolega sokolnik, ale poneważ kwalifikuję się na akcję, to spokojnie czekam, aż padnie .
    Nie ma się czym chwalić

  5. #5

    Domyślnie

    Mój się chyba kwalifikuje na akcje serwisową ale mój aparat o tym nie wie i ładnie pracuje to elektronika, lubi się zawiesić czasami ha
    W porównaniu do innego sprzętu który często się zawiesza, można powiedzieć że mój D750 to sztuka idealna

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Podobne wątki

  1. Nietypowa prośba (obróbka)
    By MVA in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 08:44
  2. 70-300 VR nietypowa prośba
    By artuss811 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 23:15
  3. Nietypowa prośba
    By tomik34 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •