Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie D5300 i... co dalej?

    Witajcie,

    Jestem użytkownikiem D5300 od jakichś 3 lat. Ogólnie złapałem bakcyla fotografowania, lubię to i sprawia mi to przyjemność. Wydaje mi się, że jestem gotowy i chciałbym wejść na trochę wyższy 'poziom' w jakości moich obrazków.
    Posiadam 2 dodatkowe obiektywy - Sigmę 10-20 i Nikkora 50mm 1.8.

    Co proponujecie dalej? Pełna klatka? Jeśli tak, to jaka? Bezlusterkowiec, dalej lustrzanka? A może nowy obiektyw do 5300 wystarczy? Chciałbym mieć jeszcze w kolekcji coś bardziej uniwersalnego, typu 70-300.

    Z obecnego jestem dość zadowolony, ale zaczyna mi przeszkadzać średnia jakość obrazka z Sigmy, Nikkor ok, ale jest dość wąski. Często fotografuję architekturę. Może pora wymienić leciwy sprzęt?

    Doradźcie!

  2. #2

    Domyślnie

    Kup sobie S17-50 i AF-P 70-300, zakładając, że tele potrzebujesz.
    Możesz też pomyśleć nad wymianą S10-20 na AF-P10-20.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli dobrze zostać przy tym co jest, bez wymiany body?

  4. #4

    Domyślnie

    Przesiadka na inne body DX nie da praktycznie nic (pod względem obrazka, oczywista). Kupno FX wymusza kupno nowych szkieł. Licząc używkami, najmarniej 2-3x tyle, co dasz za 17-50 i AF-P70-300. Nowe.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    A czy w przypadku architektury nie jest tak, że przy tej samej ogniskowej na FX ma większy kąt widzenia, niż na DX- a większa ogniskowa to teoretycznie mniejsza dystorsja. Oczywiście wszystko zależy od obiektywu, ale te S10-20 i N10-20 wybitne nie są. A i może się okazać, że 14-17mm na dole w FX spokojnie koledze wystarczy ?

    Przesiadka na inne DX -D500, D7500, da większe, użyteczne ISO.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Przesiadka na inne body DX nie da praktycznie nic (pod względem obrazka, oczywista). Kupno FX wymusza kupno nowych szkieł. Licząc używkami, najmarniej 2-3x tyle, co dasz za 17-50 i AF-P70-300. Nowe.
    Przesiadka na któryś z modeli od D7000 w zwyż da i to dużo, przede wszystkim poprawi ergonomię i sprawi że fotografowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Lepsza, łatwiejsza kontrola ustawień, szybkość autofokusa, szybkość reakcji na zmiany w kadrze i fotografowanego obiektu. Pełna klatka jest super ale 7K też nie mają się czego wstydzić,.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Wysłane z telefonu Nokia 3310

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RigorMortis Zobacz posta
    Przesiadka na któryś z modeli od D7000 w zwyż da i to dużo, przede wszystkim poprawi ergonomię i sprawi że fotografowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Lepsza, łatwiejsza kontrola ustawień, szybkość autofokusa, szybkość reakcji na zmiany w kadrze i fotografowanego obiektu. Pełna klatka jest super ale 7K też nie mają się czego wstydzić,.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Wytłuszczę, bo chyba nie przeczytałeś:
    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Przesiadka na inne body DX nie da praktycznie nic (pod względem obrazka, oczywista).
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RigorMortis Zobacz posta
    Przesiadka na któryś z modeli od D7000 w zwyż da i to dużo, przede wszystkim poprawi ergonomię i sprawi że fotografowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Lepsza, łatwiejsza kontrola ustawień, szybkość autofokusa, szybkość reakcji na zmiany w kadrze i fotografowanego obiektu. Pełna klatka jest super ale 7K też nie mają się czego wstydzić,.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    A jaką pełną klatkę mógłbyś polecić po 5300?

    O 7000+ zasięgnę również opinii.

  9. #9

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy, jak tak bardzo FX chcesz, najlepiej cena-jakość wychodzi D750. A z używek, co kupisz to będzie. Choć może nie jednocyfrówki (bo najzwyczajniej w świecie nie wykorzystasz). D700 kupisz za grosze obecnie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    A czy to nie jest tak, że w pewnym sensie każdy dąży do pełnej klatki po nabraniu doświadczenia?
    No chyba, że uważasz, że lepiej kupić dobre szkło i zostać przy 5300.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D90 i co dalej
    By alexsob in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 03-05-2015, 09:50
  2. D40 i co dalej...
    By annaj85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 23:02
  3. Co dalej ?
    By Fejton in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 13:47
  4. no i co dalej?
    By grudzinsky in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •