Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43
  1. #31

    Domyślnie

    @And.N

    Moim zdaniem wystarczy rozróżniać wielkość gamutu i pokrycie przestrzeni. Tom chyba sugeruje, że coś pisałem o "pokryciu 130% sRGB" ... ale ja nic takiego nie pisałem. Gdybym użył sformułowania "pokrycie przestrzeni sRGB" , to nie byłaby to wartość większa niż 100%. Jednak już kiedy piszę "wielkość gamutu 200% sRGB", to znaczy, że dany gamut jest 2x większy od sRGB, ale nie precyzuje w jakim stopniu pokrywa tą przestrzeń.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    @And.N
    Moim zdaniem wystarczy rozróżniać wielkość gamutu i pokrycie przestrzeni.
    Ależ ja to rozróżniam Tom01 jak zwykle coś "sugeruje" i nie mógł się obejść bez zaczepki do "rozmówcy" z sw2700pt. Nawet wie jaką różnice widzę, chociaż się nie wypowiadałem w tym temacie

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Ależ ja to rozróżniam
    Ależ to nie był w najmniejszym stopniu przytyk do Ciebie

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Normalna kolorystyka potrafi być oczojebna, a sRGB robi z niej nienormalnie wyblakłą.
    Jak wspominałem, różnica najbardziej nasyconych odcieni z granicy sRGB a najbardziej nasyconych odcieni z granicy AdobeRGB nie jest znacząca. Nie geometrycznie a percepcyjnie. Percepcję poza tym bardzo łatwo oszukać. Mechanizm opisałem we wcześniejszym poście.

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Większa różnica może tylko i wyłącznie wynikać z tego, że jeden monitor ma bardziej poszerzony gamut od innego, w kierunku czerwonego. Akurat przestrzeń mojego monitora w tym obszarze wychodzi poza AdobeRGB, dzięki czemu więcej pokaże z tych tulipanów:
    Nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Miałbym prośbę o zaprzestanie manipulacji i pisania kłamstw.

    Na stronie oficjalnej Benq tak podaje odnośnie gamutu monitora sw2700pt:
    Gama kolorów: 99% AdobeRGB. 100% sRGB
    Już samo to sformułowanie jest manipulacją.

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    a liczy się w ilu procentach pokrywa daną przestrzeń.
    Jaki parametr o tym mówi?

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Moim zdaniem wystarczy rozróżniać wielkość gamutu i pokrycie przestrzeni. [
    Ale wiecie, że ani jedno, ani drugie nie ma za bardzo związku z wiarygodnością reprodukcji?
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 11-12-2019 o 23:57

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ale wiecie, że ani jedno, ani drugie nie ma za bardzo związku z wiarygodnością reprodukcji?
    I tu Cię muszę zaskoczyć: to TEŻ ma znaczenie (przypadek kiedy jakiś fotografowany kolor jest poza gamutem monitora - im dalej ten kolor poza przestrzenią tego ekranu, tym bardziej będzie przekłamany, przy wyświetlaniu na owym ekranie).

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    I tu Cię muszę zaskoczyć: to TEŻ ma znaczenie (przypadek kiedy jakiś kolor jest poza gamutem monitora - im dalej ten kolor poza przestrzenią ekranu, tym bardziej będzie przekłamany, przy wyświetlaniu na owym wąsko gamutowcu).
    Operacje na zbiorach nie muszą być bezstratne, to oczywiste, ale nie o tym pisałem.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Operacje na zbiorach nie muszą być bezstratne, to oczywiste, ale nie o tym pisałem.
    Domyślam się, że pisałeś o poziomie błędów w granicach przestrzeni danego monitora. Jednak nie można zapominać, o powstawaniu błędów, kiedy chcemy wyświetlić coś, co leży poza granicami tego wyświetlacza (np. CYAN na monitorze klasy EIZO CS, w wersji z gamutem ~sRGB - był jak mnie pamięć nie myli taki model).
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 12-12-2019 o 00:11

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Gama kolorów: 99% AdobeRGB. 100% sRGB
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Już samo to sformułowanie jest manipulacją.
    Dokładnie tak samo jest podawane na oficjalnych stronach Nec/Eizo wiec proszę tam kierować swoje uwagi.
    Jako oficjalny sprzedawca chyba ma pan jakieś "wpływy", nie rażą pana tam takie manipulacje, a na stronie benka już tak ?

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Domyślam się, że pisałeś o poziomie błędów w granicach przestrzeni danego monitora. Jednak nie można zapominać, o powstawaniu błędów, kiedy chcemy wyświetlić coś, co leży poza granicami tego wyświetlacza.
    Pisałem o tym, że ani pokrycie ani objętość nie jest tożsame z "trafianiem" odcieni we właściwe. Niestety mamy takie czasy, że najważniejsze parametry jakościowe nie są nawet nazwane w "danych technicznych", nie mówiąc o specyfikacji.

    Objętość można policzyć mierząc wpółrzędne kolorymetryczne przy maksymalnym wysterowaniu jednego z kanałów przy krokach od zera do pełnej jasności pozostałych. Pokrycie wystarczy wcześniejsze obliczenia podzielić przez objętość sRGB czy AdobeRGB i pomnożyć x100%. Pamiętajmy jednak, że poprawność wyświetlania to zupełnie co innego.

  10. #40

    Domyślnie

    Panowie a tak wogole to zdjecia jeszcze robicie?
    Bo mam wrazenie troche jakbym czytal audio-vodoo o zlotych kablach, tylko tu jest bardziej agresywnie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. LR3 i przestrzeń barwna
    By mancini in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 11:51
  2. Przestrzeń barwna
    By koniksk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 16:51
  3. Przestrzen barwna - workflow HOWTO
    By kamil in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 20-02-2007, 23:55
  4. Jak przestrzeń barwna do labu?
    By esioletz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 10:50
  5. Jaka przestrzen barwna
    By Gamling in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2004, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •