Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie Dwa monitory do obróbki?

    Zastanawiam się nad następującym rozwiązaniem: mam Eizo CX240. Monitor świetny, ale mało cali i pikseli. Nie stać mnie teraz na zakup większego monitora w rozdzielczości 4K równie profesjonalnego jak obecny.
    Czy jest sens kupić jakieś tańsze 32 cale w 4k i część obróbki wykonać na nim, a barwę itp dostosować na Eizo?
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  2. #2

    Domyślnie

    Kup po prostu drugi monitor "biurowy" i narzędziówki na nim trzymaj, a całą obróbkę rób na eizo.

    Może być i 4k, ale może cię denerwować różnica w wielkości elementów przy przesuwaniu, czyli lepiej może Ci się sprawdzić 24" 1920 x 1200, albo 31, 32 z 2560 x 1440 (WQHD)

  3. #3

    Domyślnie

    Różnica wielkości elementów GUI daje się wyregulować. Gorzej z różnicą koloru, bo przenosząc wzrok z jednego na drugi będzie skokowa zmiana, trudna do zaakceptowania. Ciągle będzie wrażenie, że jeden jest czerwony, drugi zielony. Z tego powodu drugi monitor powinien być minimalnej klasy zapewniającej możliwość "zgrania" z podstawowym. Jaki budżet wchodzi w grę? Podpowiem czy jest realne takie przedsięwzięcie.

  4. #4

    Domyślnie

    Lata temu też nad tym myślałem. Chodziło właśnie aby mieć coś takiego jak grizz wspomniał. Jednak zasugerowano mi jeden monitor, naukę skrótów i usprawnienie pracy. Ale to było odnośnie Photoshopa. Duży monitor to i odległość musi być większa i sprzęt też bardziej po dupie dostaje przy kilku monitorach i jeszcze pracy w 4k. Więc bierz wszystkie czynniki pod uwagę i przede wszystkim wygodę pracy. Mnie tamte uwagi przekonały i osobiście odpuściłem ten pomysł.

  5. #5
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Różnica wielkości elementów GUI daje się wyregulować. Gorzej z różnicą koloru, bo przenosząc wzrok z jednego na drugi będzie skokowa zmiana, trudna do zaakceptowania. Ciągle będzie wrażenie, że jeden jest czerwony, drugi zielony. Z tego powodu drugi monitor powinien być minimalnej klasy zapewniającej możliwość "zgrania" z podstawowym. Jaki budżet wchodzi w grę? Podpowiem czy jest realne takie przedsięwzięcie.
    Coś pomiędzy 3-4k
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  6. #6

    Domyślnie

    Proponuję rzucić okiem na coś takiego. Miejsca w huk. I proszę się nie uprzedzać marką, bo to akurat jest jakimś wypadkiem przy pracy i dział promocji sam nawet nie wie jak to sprzedawać. W każdym razie jest dużo lepsze niż wygląda.

    https://monitory.mastiff.pl/monitor-...r-pe320qk.html

  7. #7

    Domyślnie

    W innych sklepach stówka taniej...

  8. #8

    Domyślnie

    Z uruchomioną stabilizacja podświetlenia i zaprogramowaną indywidualnie liniowością w procesorze obrazowym? *

    (*) - nieudokumentowane możliwości

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Z uruchomioną stabilizacja podświetlenia i zaprogramowaną indywidualnie liniowością w procesorze obrazowym? *

    (*) - nieudokumentowane możliwości
    Jeśli ktoś się nabiera na takie bajki to już nie moja sprawa...

  10. #10

    Domyślnie

    Proponuję najpierw sprawdzić, konkretnie model procesora, co można w nim zrobić, a potem łaskawie odszczekać.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Monitory 4k
    By bucefal14 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 03:31
  2. Karta graficzna i monitory do obróbki zdjęć w PS
    By ppawel232629 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 00:26
  3. Monitory do obrobki a kaptur ochronny
    By High_Noise in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 21:01
  4. nx a 2 monitory
    By marcinas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 21:13
  5. Monitory Nec
    By wuyaszek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 01:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •