Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Zakup monitora. 3840 x 2160 czy 2560 x 1440?

    Cześć.
    Noszę się z zamiarem wymiany monitora 22" FHD.
    Myślę o 27" tylko i wyłącznie.
    I teraz się zastanawiam. Czy 3840 x 2160 czy 2560 x 1440? Ktoś miał podobny dylemat?
    Niestety, nie mam możliwości by porównać u siebie w domu obydwa monitory jednocześnie a ciężko mi się zdecydować.
    Chodzi mi oczywiście o obróbkę zdjęć oraz codzienne użytkowanie wszelakiego rodzaju bez gier i to podkreślam.
    Myślałem konkretnie nad 4K ale porównując ceny do 2K to jest ogromna różnica i nie wiem czy na siłę pchać się w 4K czy może jednak 2K wystarczy? Chodzi mi o komfort podczas obróbki przy danej rozdzielczości.

  2. #2

    Domyślnie

    Dylematu nie miałem Przeszedłem z 21,5 cala FHD na 27 cali 2K. Jestem raczej za stopniowymi zmianami. Jak dla mnie komfort jest wystarczający przy obróbce zdjęć, a na pewno znacznie większy niż był poprzednio. Następny monitor (jak jeszcze będzie) to już pewnie wtedy 4K, choć celowałbym wówczas w rozmiar 32 cale.

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się z powyższym. Większa rozdzielczość to dla mnie przede wszystkim więcej treści do wyświetlania. A żeby ta treść miała rozsądną do użytku wielkość, to i powierzchnia monitora musi być odpowiednia. 27" dla 4K to dla mnie za mało. A z kolei 32" wymaga odpowiedniego stanowiska pracy.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie. Jak kolega wyżej wspomniał. Stanowisko nie pozwala mi na 31-32 cale. Dlatego celuję w 27".
    Widziałem w sklepie 31,5" w 4K i jakość ok, świetna, ale rozmiar niestety za duży dla mnie i dlatego mam wątpliwości czy pchać się w 4K przy 27" czy jednak pozostać przy 27" w 2K?
    Może jest ktoś kto ma lub miał styczność z monitorem 27" w 4K i podzielił się opinią?
    Ostatnio edytowane przez muzyk219 ; 06-12-2019 o 23:00

  5. #5

    Domyślnie

    Zacznij od tego, czy monitor 4k który sobie upatrzyłeś da się skalibrować i poprawnie wyświetli kolory. Nie jest to oczywiste.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzyk219 Zobacz posta
    Może jest ktoś kto ma lub miał styczność z monitorem 27" w 4K i podzielił się opinią?
    Tutaj po prostu bym poszedł na Twoim miejscu do sklepu i sprawdził osobiście. Bo to co pasuje komuś, Tobie może przeszkadzać. Lub odwrotnie- może być dla Ciebie bez znaczenia to co innemu będzie przeszkadzać.

  7. #7

    Domyślnie

    A gdzie jest sklep, gdzie można sprawdzić osobiście monitory graficzne? Pytam z autentycznej ciekawości, bo sam chciałbym zobaczyć np. swoje zdjęcia na dobrym 4k bez kupowania owego monitora.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A gdzie jest sklep, gdzie można sprawdzić osobiście monitory graficzne? Pytam z autentycznej ciekawości, bo sam chciałbym zobaczyć np. swoje zdjęcia na dobrym 4k bez kupowania owego monitora.
    Autor pytał o komfort pracy przy danej rozdzielczości. A żeby sprawdzić daną rozdzielczość nie potrzeba monitora graficznego tylko jakikolwiek. Laptop pod pachę i do sklepu. Gorzej, jeśli ktoś nie posiada laptopa lub oprogramowania na nim.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie jestem przekonany, czy cokolwiek sensownego można sprawdzić w markecie na wystawowych, podkręconych monitorach. Moim zdaniem, jak nie skoda kasy to można brać jakiegoś NEC-a 27' 4k (nawet nie są takie drogie), ale do komfortowej obróbki zdjęcia 2k w zupełności wystarczy. Zapewne droższy gadżet da więcej radości

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie jestem przekonany, czy cokolwiek sensownego można sprawdzić w markecie na wystawowych, podkręconych monitorach. Moim zdaniem, jak nie skoda kasy to można brać jakiegoś NEC-a 27' 4k (nawet nie są takie drogie), ale do komfortowej obróbki zdjęcia 2k w zupełności wystarczy. Zapewne droższy gadżet da więcej radości
    Rozdzielczość/skalowanie akurat sprawdzi.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup monitora profesjonalnego
    By zoom2 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 18:22
  2. RETINA 15' vs. 3840 x 2160 dell xps 15
    By zoom2 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 14:15
  3. Profil monitora i CS3?
    By darzur in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 06:24
  4. Kalibracja monitora Mac'a
    By remek in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2007, 23:23
  5. kalibracja monitora
    By grypsy in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •